سارا شاهی یا آهو جهانسوز دختر ایرانی بازیگر و رقاص هالیوودی کیست ؟

سارا شاهی یا آهو جهانسوز

سارا شاهی یا آهو جهانسوز دختر ایرانی بازیگر و رقاص هالیوودی کیست ؟

سـارا شاهـــی با نام اصلی آهو جهــانــسوز شاهـی از پدری ایــرانـی و مادری اســپـانـیـــایـــی در Euless، تگــزاس به دنـیـــا آمـــد. او رقــصـــنـده پیــشــین لیگ فوتبـــال ملـــی و از نوادگـــان شاه ایــرانـی قرن ۱۹ اســت.

او به دبیرســتان تثلــیث و دانـشـــگـــاه متـدودیــست دالاس جنوبی می رفـت و در رشــته اپرا تحـصیل کرد و در رشـتــه انگـــلیـــســی تخـصص گرفـت. او به عنوان یک نوجوان چندین بار در رقابـت های زیـبایـی برنـــده شد، اولیـن جایــزه اش را سال ۱۹۹۷ در مراسم دخـــتر شایســتـــه شهــر Fort Worth آمــریــکا گرفت.

او به رقصنده های کابوی های دالاس پیوست و سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ عضو آن گروه بود و برای آن ها رقصید . او همچـنـــین در عکس های تقویم های سال ۲۰۰۰ آنها ظاهر شد.

او درحـالـیکــه سال ۲۰۰۰ به عنوان یک فرد خارجـــی در برنــامــه دکــتر تی و زنـــان کار می کرد، با رابـرت آلتــمن کارگردان ملاقـات کرد او سارا شاهـــی را تشویق کرد برای بازیگـر شدن به هالـیوود برود.

 

سارا شاهی در چند سریـــال تلویزیونی بازی کرد مقـــل نقش جنـــی در سریـالAlias سال ۲۰۰۱، نقـــش Sadia Shaw در سریال Dawson’s Creek سال ۱۹۹۸ و بازی در سریـال The L Word سال ۲۰۰۴٫ سارا همـچنیـن سال ۲۰۰۵ اولین روح سریال ماوراطبــیعــی Supernatural بود.

سارا شاهی به خاطـــر بازی در سریـــال The L Word به شهـــرت رســـیــد و در فصـل دوم نیز بازی کرد. اما در فصــل چهـارم قرارداد را تمـــدیــد نکـرد و درنـــتــیـجـــه کاراکتری که بازی می کرد از فیلـم نامـــه خارج شد.

او همچـــنـــیـن در سال ۱۹۹۹ در یک اپـــیزود The Sopranos در نقش سونیـــا آراگون یک رقاص و دانشــجوی کالـج بازی کرد. اگـرچـــه خیلـی از منــابع اعلام نکـــرده اند امـــا سارا سال ۲۰۰۷ در فیلــم جکی چان به نام Rush Hour 3 بازی کرد. او در برنامه شبــکـــه NBC در کنار دامـــیـن لوئیس ظاهر شد.

او همــچـــنـیـــن در چنـــدین فیـلـــم هالـــیوودی و سریال های زیاد دیـــگری نیز بازی کرده اســـت.سارا به زبان های انگــلیــسی و فارســی مسلــط اســت و کمی هم اســپــانـیـــایـــی می دانـد، او کمـــربـــنـــد قهوه ای کاراتـه دارد.

همســـر: اسـتـــیو هاووی Steve Howey از ۷ فوریـه ۲۰۰۹ تاکــنون (۱ فرزنـد)

 

نکـات کوچک

او از نوادگان شاه قرن ۱۹ ایران فتــحعـلی شاه قاجار و بیـگوم خانوم (دختـــر حسین قلـی خان افشـار) است.
سارا شاهی در سال ۲۰۰۰ به سل آنجلس آمـد.

او در لیـــسـت سال ۲۰۰۵، ۱۰۰ زن جذاب مجله ماکسیـم رتـــبه ۹۰ را کســب کرد.
او و همـسرش اســتـــیو هاوی در ۸ ژوئیه سال ۲۰۰۹ صاحـــب یک پسر به نام ویلـــیام وولف هاووی شدنـــد.

سارا شاهــی کاپــیتـــان تیم والــیبـــال دبیــرسـتــانـــشــان بود.
او اســـم سارا را از ترانه گروه راک ایرلندی Thin Lizzy برای خود برگـــزید.

نقل قول ها:

من وقتــی در دهــه ۲۰ زندگــی بودم، تمام توجهـم به سمــت وسایل مادی بود که من را جذاب تر می کردنـــد، مثــل لباس ها، کفش ها و غیـرهــ… امـــا حالـا بیـشتر احــســـاس می کنـــم درون گرا شده ام.شاید به نظـرتـان عجیب باشــد، امـا وقتـــی سنم بالاتـــر رفــت تعـریــفم از جذابیــت خانـــم ها تغیــیر کرد، الــان به نظرم هوش و جذابـــیـت یک زن او را جذاب تر می کند نه ظاهـر و لباس هایش.

برای ایـنـکــه در تگزاس شمـا را زیبــا بداننـد، بایــد موهای بلوند و چشمــان آبـــی داشتـه باشید و اســمتـــان هم چیزی شبیـه آنـــا باشــد.رقـصــنـــده فوتبــال بودن سخــت تر از آن چیزی اسـت که مردم فکـــر می کنند. ما هر روز ۶ ساعت تمرین می کردم و روزهـای یکـشــنبـــه هم اجــرا داشــتــیـم.

مادر من خودش سه فرزند را بزرگ کرد و من هم یاد گرفـــتـــم مادر شاغل بودن خیلــی خوب اسـت.پدر پدر پدربزرگ من یک شاه بوده است. متــاسـفـانه من هیچ سکــه طلا یا جواهری ندارم که عکس صورت او رویش باشــد.

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.