بیوگرافی سامان احتشامی و همسرش + تصاویر سامان احتشامی و همسرش راز

سامان احتشامی یکی از نوازندگان پیانو در ایران می باشد او از دوران نوجوانی به کار نوازندگی علاقه بسیاری داشت در سن 18 سالگی به صدا و سیما آمد تا کارش را به صورت حرفه ای ادامه دهد بسیاری از آهنگ ها را تنظیم و آهنگسازی نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی سامان احتشامی + تصاویر سامان احتشامی و همسرش راز  را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : ســامـان احتشــامی متولد 1 اردیـبهـشـــت 1357 در تهران، نوازنده استفارغ التــحصـیـــل لیـسانس رشــته موسیــقـــی از داشنـگاه هنــر و معمـــاری اســـت، می گوید همـــیـشـه خدا منو دوست داشتــه، متـاهل اســـت ساز تخصصــی اش پیانو اســت و تدریــس هم می کنـــد


شروع با قابلـمــه های مادر

موسیقی را با قابلـمـهــ‌ های مادرم شروع کردم

مادرم همـــیــشــه ناراحــت بود چرا قابــلمــه‌ هایــش دســـتـه ندارد یا درش خراب شده است چون من همـــیـشه از کاسه و بشـــقاب و قابـلـمه و سایـر ابــزار داخـل آشـــپزخـــانه به عنوان ساز اسـتــفـــاده کردم

ساز تنبــک

پدربزرگم در سن سه، چهـــار سالگی ‎ام از شاهــ‌ عبـــدالـــعــظــیـم یک تنـبــک کوزهـــ‌ ای برایــم خرید و با آن مهـمانیـ‌ ها را میــ‌ چرخــانـــدم و در مدرســه سرپرست گروه موسیـقی بودم

از پیانو تا دانشگـاه

6 سالم بود که با پیـــانو وارد دنیـای موسیقــی شدم

مرحوم ایـــرج مهـربخش اولیــن معـــلـــم پیـانوی من در آموزشــگـــاه چنـــگ بود. از طریق استاد جلـــال ذوالـــفـــنون با اســـماعـــیـــل امـیـن موید و اســتـــاد جواد معروفی آشـنا شدم و به مدت 10 سال پیش ایـن اساتـــید شاگـردی کردم

عکـــس سامــان احتشــامـــی و همــســرش راز احتـــشــامی

شروع حرفه ای

در سن 14 سالگــی اولین اثر خودم را به نام باغ به باغ منتشر کردم و از سن 18 سالـگی با سازمـــان صدا و سیـمـا ادامه داده ام.

در بیش از 200 آلــبوم موسیــقی به عنوان آهنگـــســـاز یا تنظــیـم کننده، ناظـر ضبـط، صدابـردار، نوازنـده سازهای پیـــانو، سازهـــای کوبه ای، تار و سه تار حضور داشـته ام.

ازدواج و آموزشگـاه

در سن 21 سالـــگـی با همـــسـرم راز ازدواج کردم و به اتـــفاق هم آموزشـگاه موسیـقـــی احتـــشــامی را به جهت پرورش هنـرجویان و شرکـــت آوای باغ مهر را به جهـت انـتــشـــار آثـــار موسیــقـــی پایه گذاری کردیـم.

روزی 12 ساعت به تدریــس موسیقـــی مشـغولم

همــیـشــه و همـــه جا با همســـرم

او ۱۷ سالش بود و من ۲۲ سال که با هم ازدواج کردیم. دو سال اول داماد سرخونه بودم در ایـــن ۱۶ سال که ازدواج کردهــ‌ــام روزی نبوده که با همـسرم نباشــم جایی نبوده بدون او بروم.

خیلـــی از کنـــســرتــ‌های بزرگ را از دســـت داده ام چون نتوانـــسـتـــم برای او ویزا بگیــرم. الــبــتـــه سر کسـی منت نمیـ‌ خواه بگذاریــم.

افــتـخارات

در سال 1368 موفق به دریــافـت دیـــپـلـم افـتــخار از جشــنواره موسیــقـــی کانون پرورش فکـری کودکان و نوجوانان شد طی سالــهای 1370 الــی 1374 برنــده لوح زریـن و لوح تقدیـــر جشـــنواره موسیقـی فجـــر شد

مقـــام اول را در پیـانو کلاســـیـک و ایرانی کسب کرد در سال 1382 برگــزیده جشـــنواره موسیقـــی فجـر شد

بیوگرافــی سامان احــتشـــامی و همـــسرش

ماجـــرای علاقه به پیـانو

از كودكي، هر جا پيانو مي ديدم، نغـمــه ها را به طور صحـــيح اجــرا مي كردم. مادرم برای خودش پيانو خريد و مرا با خودش به كلـاس پيانو می برد و اين باعـث شد تا من به پيانو علاقه منـــد شوم.

خواننـدگـی

گاهـــي اوقات به جای خوانـنــده های زيادی خوانـده ام تا شيوه صحيح خوانـدن را ياد بگـيرنـد اين را هم بگويم كه همـــه بدبخـــتـــی ها به دوش آهـنگـســاز اســت ولي آلبوم به اســـم خوانـنــده بيرون می آيد.

بیوگرافی سامان احتشامی + تصاویر سامان احتشامی و همسرش راز

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.