ستاره های جدید هالیوود که رزمی کارند را بشناسید

سناره های جدید و بازیگران بسیاری وارد عرصه هالیوود شده اند برخی از این ستاره ها رزمی کارند و بازی آنها در فیلم ها بسیار جذاب و دیدنی می باشد این ستاره های رزمی کار در چند فیلم به ایفای نقش پرداخته اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ستاره های جدید هالیوود که رزمی کارند را بشناسید را در سایت مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : هر یک از ژانرهای سینمایی هواداران یگانه خویش را دارااست ولی کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از صحنه های زد و خورد , بالا و ذیل پرش ها و ضربات مشت و لگد در فیلم های رزمی خوشش نیاید . فیلم های رزمی در سینمای جنوب شرق آسیا عمل خویش را استارت کرده و در اوایل ده سال ی ۷۰ میلادی فیلم های متعددی با مضمون ورزش کونگ فو در‌این ناحیه از عالم تشکیل شده که خیلی زود به هالیوود هم سرایت کرده و درین چهار ده سال هم به شدت پیشرفته و ترقی نموده است .

پس از موفقیت بی نظیر ی فیلم «اژدها وارد می شود» ( Enter The Dragon ) با بازی بروس لی در سال ۱۹۷۳ , ژانر فیلم های رزمی تخت‌گاز مورد دقت قرار گرفت و بازیگرانی مثل جت لی , جکی چان , دانی ین , ژان کلود ون دام , وسلی اسنایپس , دولف لاندگرن , سیلوستر استالونه و اکثری دیگر سکان سوق‌دهی این ژانر را در دست گرفتند . هرچند این ستاره های فیلم های رزمی دیگر به دلیل کهولت سن نور قبل را ندارند ولی ستاره های نو در دنیای رزمی طلوع کرده اند که درپی ی این مقاله قصد داریم شمارا با تنی چند از آن‌ها آشنا سازیم .

۱۰ – وو جینگ

در‌صورتی‌که بخواهیم معمایی ترین رخ ی سینمای رزمی عالم را اسم ببریم بدون شک به اسم هنرپیشه جوانی به اسم وو جینگ خوا‌هیم رسید . او برای نخستین دفعه در فیلم «بوکسور تای چی» ( Tai Chi Boxer ) که با اسم «تای چی ۲» هم شناخته می گردد استعداد خویش را به نمایش گذاشت ولی نقطع ی عطف مهارت وی در نبرد با دونی ین در فیلم «SPL » یا این که به عبارتی «منطقه کشتار» ( Kill Zone ) مشخص و معلوم شد . سبک رزمی وی شباهت متعددی به سبک جت لی داراست چون هر دو در فن ی ووشو مهارت بالایی کسب کرده و نباید مهارت و استعداد او‌را در این مورد نادیده گرفت . اگرچه او در فیلم های شناخته شده ای بازی کرده ولی هنوز نتوانسته در هالیوود به موفقیت و آشنایی بالایی دست پیدا نماید . او اکثر وقت ها در نقش های تکمیل کننده اجرای نقش می نماید .

در حالتی‌که هنر رزمی اورا چشم باشید بدون شک استعداد اورا تایید خواهید کرد . وی دوچندان پرسرعت , جابک و کارکشته بوده و زمانبندی اش هم کامل است . با دقت به توان و بضاعت و توان وی در ورزش های رزمی و استعداد بالایش در بازیگری بزودی بایستی شاهد حضور این هنرپیشه برنا در فیلم های دارای شهرت تری در هالیوود باشیم .

۹ – مارکو زارور

این رزمی کار/ بدلکار شیلی الاصل هنوز در اولِ خط مش ورود به دنیای شناخته شده فیلم های رزمی قراردارد ولی احتمالا بپرسید چرا اورا در‌این لیست قرار داده ایم . در صورتیکه بازی وی در نقش منفی فیلم «شکست ناپذیر ۳ : رستگاری» ( Undisputed 3 : Redemption ) چشم باشید بدون شک با حضور وی درین فهرست موافقت خواهید کرد . این رزمی عمل شیلیایی که به وی کنیه «اژدهای شیلیایی» داده اند رویکرد متعددی در پیش دارااست .

وی مسئولیت صحنه های رزمی بخش اعظمی از فیلم های اسپانیایی تقریبا شناخته شده را بر عهده داشته که منجر شده او بتواند مهارت های بی سابقه خویش را در ورزش های کیک بوکسینگ , تکواندو و آکروباتیک به نمایش بگذارد . او قادر است دست ها و پاهایش را با سرعت صاعقه به جنبش درآورد و هرچند جثه ی زیاد بزرگی ندارد البته میتواند با بزرگ ترین و قدرتمندترین مبارزان هم روبرو شود . وی اخیراً در فیلم «ماشته می کشد» ( Machete Kills ) برعلیه دنی ترخو بازی کرده و به حیث می‌رسد که روش خویش را یافته است . بدون شک زارور به زودی به آن چه که در هالیوود لیاقتش را دارااست خواهد رسید .

۸ – لطیف کرودر دوس سانتوس

یک کدام از جذابیت های تماشای فیلم های رزمی دیدن حرکات هماهنگ و محیرالعقول بازیگران است که در قبال چشمان شما به هنرنمایی تعجب آور ی خویش میپردازند . یکی‌از زیباترین و دیده نوازترین ورزش های رزمی که با دیدن حرکات آن لذت خواهید پیروزی ورزش رزمی برزیلی کاپوئرا است که نیمی رقص و نیمی دفاع فردی به لحاظ میرسد و ولی دوچندان پیچیده و باشکوه است . با این حال هنوز هیچ کسی به مقدار لطیف کرودر دوس سانتوس نتوانسته زیبایی این ورزش رزمی را روی پرده سینما به نمایش بگذارد.

وی یکی کم ورزشکاران رزمی است که می توان توقع داشت در حالی که صرفا روی یک کدام از دست هایش ایستاده است پیکار را به نفع خویش به پایان برساند . وی ابتدا تحت عنوان بدلکار عمل می‌کرد تا این‌که او‌لین بازی شناخته شده ی خویش را در قبال تونی جا در فیلم «محافظ» ( The Protector ) یا این که به عبارتی «Tom Yum Goong» در سال ۲۰۰۵ انجام بخشید .

صحنه ی نزاع وی و تونی جا یکی شایسته ترین صحنه های این فیلم به شمار میاید و از آن زمان تا به امروز دوس سانتوس در فیلم های رزمی کم میزان دارایی ای نظیر «هرگز تسلیم نشو» ( Never Surrender ) در سال ۲۰۰۹ و ولی «شکست ناپذیر۳ : رستگاری» برعلیه اسکات ادکینز و مارکو زارور ظواهر شده‌است . زمانی که هنرنمایی او‌را مشاهده میکنید یقین اینکه وی تمام حرکاتش را فارغ از استفاده از کابل های منحصربه‌فرد و بدلکارها انجام میدهد دشوار خواهد بود . حرکات دوس سانتوس به زیبایی تمام مقررات فیزیک و جاذبه را به معضل میکشد . او بدلکاری فیلم های شناخته شده ای مثل «کتاب الی» ( The Book Of Eli ) و «بی مصرف ها» ( The Expendables ) را بر عهده داشته و بازی در نقش مهم یک فیلم بزرگ کمترین چیزی است که هالیوود می شود به وی توصیه دهد .

۷ – گری دانیلز

این هنرپیشه بریتانیایی فیلم های رزمی در آخرها ده سال ی ۸۰ میلادی عمل خویش را در سینما آغاز کرد به این ترتیب می توان او‌را یک کهنه عمل در‌این میدان دانست البته دانیلز هنوز نتوانسته به آن چه که لیاقتش را داراست دست یابد . وی گذشته از روی آوردن به سینما هم در ورزش های نزاع ای در مرحله بین المللی رخ ی شناخته شده ای به شمار میرفت . دانیلز در‌این دوران در فیلم های کم میزان دارایی ای حضور داشته و توانسته مهارت خویش در قضیه ورزش های رزمی را به چهره بکشد و طرفدارانی هم پیدا نماید . او در‌این زمان با دقت به مهارت بالای خویش در اجرای تکنیک های رزمی توانسته درمقابل بازیگران رزمی شناخته شده ای مثل جکی چان و دارن شهلاوی بازی نماید و یکی‌از ستاره های آتی دنیای فیلم های رزمی خواهد بود .

او اخیراً در فیلم «بی مصرف ها» ساخته ی سیلوستر استالونه هم با جت لی و جیسون استاتهام همراه شده‌است که سبب ساز شده مهارت او بیشتراز پیش به دیده بیاید . علاوه بر این او در فیلم «بازی مرگ» ( Game Of Death ) هم در قبال وسلی اسنایپس قرار گرفته و نشان داده که دست‌کم درباره ی بازی نقش های منفی رزمی مشکلی ندارد . هرچند دانیلز نسبت به دیگر رزمی کاران این لیست کهن سال خیس ولی نشان داده که هنوز قادر است مهارت های خویش را به صورت بکشد .

۶ – جوی آنسا

جوی آنسا خویش را با بازی در نقش قاتلی که برای کشتن جیسون بورن در فیلم «اولتیماتوم بورن» ( The Bourne Ultimatum ) در سال ۲۰۰۷ استخدام شده بود به دنیای سینمای رزمی شناساند , اگرچه او صرفا در صحنه ای کوتاه از این فیلم حضور داشت . وی علاوه بر بازی در یک سری فیلم رزمی کمتر شناخته شده در بریتانیا در باب بدلکاری و کارگردانی هم عمل هایی داشته است . وی در ورزش های رزمی تکواندو , نینجیتسو و کاپوئرا مهارت داشته و بدلکاری کلیه فیلم هایش را خویش انجام داده است . در‌حالتی که می‌خواهید مهارت این رزمی عمل برنا را ملاحظه کنید میتوانید به فیلم کوتاه «مبارز خیابانی : میراث» ( Street Fighter : Legacy ) در وب مراجعه نمایید تا به وی ایمان بیاورید .

آنسا اخیراً در فیلم «هولیگان های خیابان گرین ۳ : هیچ زمان عقب نشینی نکن» ( Green Street Hooligans 3 : Never Back Down ) هم علیه اسکات ادکینز قرار گرفته و پباده سازی صحنه های رزمی فیلم را هم بر عهده داشته است . احتمال دارد این فیلم سکوی پرتابی برای آنسا راجع‌به بازی در فیلم های رزمی بزرگ خیس باشد .

۵ – یون فو

نفر پنجم ما درین لیست با بهترینِ شایسته ترین های سینمای رزمی و اکشن فعالیت نموده است . یون فو او‌لین بازی خویش را کمدی اکشن «خانه خشم» ( House Of Fury ) به تنظیم کنندگی جکی چان و کارگردانی کارگردان افسانه ای ژانر فیلم های رزمی هنگ کنگ , یون وو پینگ , انجام داده است . اما وی حضور کوتاهی در فیلم «سرباز جهانی : میلاد دوباره» ( Universal Soldier : Regeneration ) هم نیز داشت ولی فو با بازی در نسخه سینمایی بازی ویدیویی معروف «Tekken» بود که به شهرت رسید. برای دیدن هنرنمایی های او می توان به فیلم های «مبارز خیابانی: میراث» و «انتقام بانکوک» (Bangkok Revenge) مراجعه کنید. اگر چه وی تاکنون نتوانسته در فیلم های سرشناسی بازی کند اما شایستگی و مهارت لازم برای بازی در فیلم های رزمی با بودجه بالا را دارد.

۴- سیریل رافائلی

بسیاری از اشخاصی که در‌این لیست آمده اند هر مورد در یک سری موضوع استعداد دارا هستند و سیریل رافائلی هم از این قاعده جدا نیست به طوری که کار هایی در مورد بازیگری , هماهنگ کننده ی بدلکاری , طراح صحنه های رزمی داشته و مهارت بالایی هم در ورزش پارکور داراست . در صورتیکه فیلم «بوسه اژدها» ( Kiss Of The Dragon ) با بازی جت لی را چشم باشید متوجه هنرنمایی این هنرپیشه رزمی فعالیت شده اید . همینطور او در فیلم اکشن و پرهیجان «منطقه بی ۱۳» ( District B13 ) هم در نقش یک پلیس پارکور عمل خبره بازی نموده است . وی مدرس ووشو و شوتوکان کاراته بوده و راجع‌به اجرای حرکات آکروباتیک حریف ندارد .

مهارت وی در ورزش پارکور سبب ساز شده که کیفیت پروژه های که او در آن‌ها کمپانی داشته به میزان مضاعف متعددی ارتقا یابد . علاوه بر فیلم اکشن «منطقه بی ۱۳» , سیریل در فیلم «آزاد معاش کن یا این که دشوار بمیر» ( Live Free Or Die Hard ) هم در نقش مقابل بروس ویلیس بازی نموده است . بدون شک او لیاقت حضور در فیلم های رزمی و اکشن دوچندان بزرگ تری را هم دارااست .

۳ – مایکل جای وایت

زمانی که به اسم مایکل جای وایت می رسیم بدون شک از خویش خوا هیم پرسید که چطور احتمالا چنین استعدادی تا این حد دیر کشف شده باشد . اگر‌چه اکنون او به یک هنرپیشه شناخته شده در میدان فیلم های رزمی تبدیل شده ولی هنوز به آن چه که شایستگی و لیاقتش را دارااست نرسیده است . وی تجربه بالایی داشته و در تعدادی حرفه رزمی اعم از شوتوکان کاراته , ووشو , تکواندو , تانگ سو دو و چند حرفه دیگر به مهارت بالایی دست یافته است او بدلکاری فیلم های بزرگ متعددی را بر عهده داشته البته او‌لین حضور خویش را در فیلم ناموفق «بذر» ( Spawn ) در سال ۱۹۹۷ انجام اعطا کرد . علاوه بر این وایت در فیلم اورجینال «سرباز جهانی» ( Universal Soldier ) هم حضور کوتاهی داشت و در دنباله های خیر چندان برنده آن هم ظواهر شد .

علاوه بر این او سوابق ی همیاری با استیون سیگال را هم داراست . البته بخش اعظمی او‌را به با بازی در فیلم «شکست ناپذیر۲ : آخری مرد مقاوم» ( Undisputed 2 : Last Man Standing ) و «خون و استخوان» ( Blood And Bone ) در کنار اسکات ادکینز می‌شناسند . او اخیراً در قضیه کارگردانی فیلم های رزمی هم تجربیاتی کسب کرده و فیلم «هرگز عقب نشینی مکن ۲ : ضربه فنی» ( Never Back Down 2 : The Beatdown ) را کارگردانی نموده است . علاوه بر این , وایت در فیلم های موفقی نظیر سریال اینترنتی «بازی مرگبار : میراث» ( Mortal Kombat : Legac ) و سریال تلویزیونی «دینامیت سیاه» ( Black Dynamite ) داشته است .

۲ – برند داکاسکوس

این مرد نیازی به معرفی ندارد چون در دایره هنرهای رزمی تمامی اورا میشناسند . او در ده سال ی ۹۰ میلادی در نوشته رهبری جریان فیلم های رزمی قرار داشته و با فیس های شناخته شده ای در‌این میدان همیاری داشته است . او با حرکات پر سرعت و رعد آسای خویش در فیلم های متعددی شخصیت های منفی را از راز را خویش برداشته و کارایی مناسبی در دنیای بازیگری فیلم های رزمی دارااست . این رزمی عمل هاوایی الاصل دارنده مهارت هایی است که بعضا صرفا می‌توانند آرزوی آن را داشته باشند . او در فیلم های اکشن هم به میزان ی فیلم های رزمی پیروز فعالیت می نماید و در ورزش رزمی کاپوئرا مهارت بالایی داراست .
با این حال که او در نقش های مثبت و منفی متعددی در فیلم های تقریبا شناخته شده ای بازی نموده است ولی علی رغم تجربه مضاعف در ژانر رزمی و حضور در‌این میدان هنوز آن طور که بایستی شناخته شده نیست . او سوابق همیاری با جت لی را داشته و در سریال تلویزیونی «Hawaii Five – O» هم نقش منفی را بر عهده داشته است . علاوه بر این او در فصل دوم سریال اینترنتی «بازی مرگبار : میراث» هم نقش یک راهب شائولین به اسم کانگ لو را بازی می‌کرد . با همگی این اوضاع به لحاظ میرسد داکاسکوس به شهرتی که لیاقت آن را داشته نرسیده است .

۱ – اسکات ادکینز

چنانچه از هر طرفداری فیلم های رزمی بپرسید اکنون که ستاره های سنتی دنیای فیلم های رزمی به سالیان آخری هنرنمایی خویش در‌این میدان رسیده اند چه کسی جای آنان را خواهد گرفتبدون شک جواب آن ها نفر اول ما در این فهرست خواهد بود: اسکات ادکینز. این مرد جوان یک سوپرمن به تمام معناست که تمامی حرکات رزمی و آکروباتیک ممکن را در برابر دوربین با مهارت تمام انجام می دهد. اولین حضور قابل توجه او در فیلم کمتر شناخته شده «چالش خطرناک» (Extreme Challenge) بود و کمی بعد شاهد هنرنمایی او در فیلم «جاسوس تصادفی» (The Accidental Spy.) ساخته ی جکی چان بودیم. همچنین بازی او در فیلم نه چندان موفق «ماسک سیاه ۲: شهر ماسک ها» (Black Mask 2: City Of Masks) باعث شد که مهارت او در ورزش های رزمی بیش از پیش به چشم بیاید.

وی در هر یک از فیلم هایش قابلیت های منحصر به فردش در ورزش های تکواندو و کیک بوکسینگ را به نمایش می گذارد و به همین دلیل امروزه در دنیای فیلم های رزمی بازیگری شناخته شده به شمار می آید. در این میان وی با بازی در نقش یک زندانی روسی به نام یوری بویکا در فرانچایز «شکست ناپذیر» به شهرتی جهانی دست یافت. اکنون او در بهترین شرایط دوران حرفه ای خود در عرصه بازیگری قرار دارد و پس از حضور در فیلم «بی مصرف ها ۲» به ژان کلود ون دام و دولف لاندگرن در پروژه «سرباز جهانی: روز رستاخیز» ( Universal Soldier: Day Of Reckoning) پیوست. وی فیلم های رزمی شناخته شده دیگری نیز در رزومه کاری خود دارد و می توان او را یکه تاز فیلم های رزمی عصر حاضر هالیوود دانست.

ستاره های جدید هالیوود که رزمی کارند را بشناسید + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.