عکس جدید سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران + بیوگرافی

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران می باشد که همیشه برای ایران افتخاراتی حماسی آفریده است سالها در عراق با داعش نبرد های فراوانی نمود تا به پیروزی دست یافت او مثل یک قهرمان در صحنه های نبرد و جنگ ایستادگی نمود و از خاک ایران در مقابل دشمنان دفاع نمود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس جدید سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران + بیوگرافی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: این روزها تصاویر ژنرال ایرانی ما در صفحات مختلف شبکه های مجازی دست به دست می چرخد اما آنچه که برای ما افتخار آفرین شده پیام ها و نظرات کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا است که در بیشتر این پیام ها، ژنرال های منطقه را جنگجویان پوشالی معرفی کرده اند و درباره قاسم سلیمانی گفته اند که او مرد بی ادعای صحنه های نبرد است، کسی که به جای ژست های هالیوودی و حرافی، پای خاکریزها ایستاده و به صورت واقعی مرد میدان های سخت است و یک قهرمان واقعی.

زندگی خصوصی این ژنرال ایرانی قطعاً برای خیلی از مردم به ویژه جوان های ایرانی جالب توجه است، به همین جهت خبرگزاری فارس در گفت و گویی که با سهراب سلیمانی، مدیر کل زندان های استان تهران و برادر سردار سلیمانی انجام داده و وارد جزئیات زندگی شخصی این سردار جهانی شده است.

سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان های استان تهران می گوید سردار سلیمانی تنها متعلق به خانواده ما نیست، حاج قاسم در خانواده ما متولد شده اما متعلق به خانواده ما نیست بلکه متعلق به کشور و مردم شیعه است.

اتفاقاً چندی پیش استاندار سابق کرمان ملاقاتی با پدر بنده داشته و به ایشان گفته بود می دانید پسرتان چقدر مشهور است و استکبار چقدر از او می ترسد؟ پدرم گفته بود من از شما متعجبم که چنین حرفی می زنید، استاندار پرسیده بود چرا؟ پدرم گفته بود پسر من یک سرباز ولایت است آنها از اسلام می ترسند نه از پسر من، حاج قاسم تنها یک نشانه از کشور اسلامی و شیعه است.

خانواده سلیمانی را پنج خواهر و برادر تشکیل می دهند، بزرگ ترین فرزند این خانواده یک خواهر 60 ساله است، حاج قاسم فرزند وسط و سهراب سلیمانی هم برادر کوچک خانواده است.

سلیمانی به روزهای ورود حاج قاسم به سپاه اشاره می کند و می گوید پدرم کار کشاورزی می کرد و ما به نوعی عشایر محسوب می شویم البته من و حاج قاسم از استان کرمان کوچ کردیم.

من از سال 76 زنجان بودم و سپس به کرمان رفتم و دوباره به تهران آمدم، حاج قاسم هم بعدازاینکه از لشکر ثارالله تودیع شدند به دستور حضرت آقا مسئولیت نیروی قدس را پذیرفتند،. من تقریباً از کلاس پنجم پیش حاج قاسم بزرگ شدم و زمانی که ایشان در سازمان آب کارمی کرد من و دو پسرخاله دیگرم چهارنفری در یک اتاق اجاره ای زندگی می کردیم و من درس می خواندم.

وی در ادامه می گوید:آن زمان حاج قاسم در سازمان آب در بخش اداری کار می کرد و بعد به موضوع روابط عمومی پرداخت اما آدم ورزشکاری بود، حاج قاسم در کاراته دارای دان است و آن زمان هم در یک باشگاه پرورش اندام کار می کرد و جزء مربیان پرورش اندام بود.

ایشان ابتدا بهعنوان پاسدار افتخاری وارد سپاه شدند، حاج قاسم یکی از گردانندگان اصلی راه پیمایی ها و اعتصابات کرمان در زمان انقلاب بود و زمانی که سپاه اعلام کرد نیرو می خواهد وی فوراً از سازمان آب بهعنوان پاسدار افتخاری به سپاه رفتند.

پس از گذراندن دوره هایی در یک عملیات بهعنوان کرخه نور در اطراف حمیدیه اهواز بهعنوان معاون یک گردان از کرمان اعزام شد و من هم که آن موقع دوم دبیرستان بودم به همراه حاج قاسم در این عملیات حاضر شدم، البته در آن عملیات ابتدا آقای مهاجری مدیرکل سابق زندان استان های کرمان فرمانده گردان بود، کسی که باعث شد من به سمت سازمان زندان ها و قوه قضاییه سوق پیدا کنم اما وقتی ایشان زخمی شد فرماندهی نیروها را حاج قاسم بر عهده گرفت.

سلیمانی در خصوص علت خروج خود از سپاه گفت:من آن زمان سوم دبیرستان بودم اما بهصورت افتخاری با سپاه همکاری می کردم، به لحاظ سن و سال کم خیلی تابع ضوابط و مقررات نبودم و همین حاج قاسم را عصبانی می کرد.

فاصله سنی من با حاج قاسم تقریباً7 سال است، حاج قاسم خیلی دوست داشت من منضبط باشم چون برادر فرمانده بودم و دیگران از من الگو می گرفتند اما چون سنم طوری بود که دوست نداشتم در چارچوب ضابطه ها قرار بگیرم و درنهایت به خاطر بی نظمی هایی که داشتم ایشان مرا دعوا کرد و من هم که آدم لجبازی بودم ازآنجا بیرون آمدم، بعد آن پاسدار وظیفه شدم اما در اکثر عملیات ها همراه حاج قاسم بودم و در انتهای جنگ هم «پیک فرماندهی» خودش بودم چون پدرم گفته بود اگر شهید می شوید باهم شهید شوید.

سلیمانی در خصوص روحیات سردار سلیمانی می گوید:حاج قاسم خیلی وقت نمی کند به خانواده برسد اما بسیار آدم عاطفی است و حتی تا زمانی که نسبت به مسائل زندگی من اطمینان پیدا نکرد مرا رها نکرد، مدام من را کنترل می کرد چون من در سازمان زندان ها کار می کردم و با زندانیان در ارتباط بودم حتی اگر یک موتور می خریدم تا اطمینان پیدا نمی کرد که چگونه آن را تهیهکردهام راحت نمی شد، شاید بهنوعی تمام زندگی اطرافیان ما را زیر نظر داشت تا خدای ناکرده به راه کج و آلوده کشیده نشویم.

برادر این ژنرال ایرانی می گوید که حاج قاسم مسئولیت های زیادی داشت و حتی بعد از جنگ به منطقه شرق کشور آمد و ناامنی هایی را که در آن منطقه بود رفع کرد، الآن هم علی رغم اینکه در نیروی قدس است و بهسختی به زندگی خود می رسد اما توجه اش به اطرافیان کم نشده و به همین جهت هم به لطف خدا خانواده ما حاشیه ای ندارد.

سلیمانی در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه پسر شهردار تهران داماد حاج قاسم سلیمانی است، گفت:به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد، یکی از دخترهای حاج قاسم ازدواج کرده اما نه با پسر شهردار تهران! شایعه زیاد است، مثلاًیک مدتی می گفتند که عماد داماد خانواده ما است درحالی کهاین طور نبود، ارتباط عاطفی برقرار بود اما اینکه نسبت سببی یا نسبی داشته باشیم، این گونه نبوده است.

من با حاج قاسم هم باجناق هستم و هم پسر حاج قاسم با دختر من ازدواج کرده که یک ماه پیش هم خدا نوه دوقلوی مشترکی نصیب ما کرد، حاج قاسم دو دختر و پسر دیگر هم دارد که مشغول تحصیل هستند.

جهاد بسیار آدم عاطفی، مهربان و باغیرتی بود و حتی در ایام فوت مادرم تقریباً جهاد در بسیاری از مواقع همراه حاج قاسم بود، برادرم بهشدت با محافظ مخالف است و شاید الآن دغدغه فرمانده سپاه هم بیشتر روی حفاظت از ایشان باشد.

عماد از ما که برادر حاج قاسم هستیم بیشتر از او محافظت می کرد و در فضاهای عمومی پشت حاج قاسم می ایستاد که اگر خدای ناکرده تیری شلیک می شود به او اصابت کند نه به حاج قاسم، جهاد هم نسبت به برادرم تعصب داشت.

سلیمانی با اشاره به علاقه ویژه حاج قاسم به فرزندان شهدا، می گوید:آن قدر حاج قاسم به بچه های شهدا عشق می ورزد که گاهی بچه های خودش حسودی شان می شود، میزان رابطه ایشان با بچه های شهدا خیلی نزدیک است و برای حاج قاسم فرقی ندارد که فرزند شهید مربوط به کدام جناح است.

پسر حاج قاسم که داماد من می شود کار دولتی نمی کند، کار آزاد دارد اما تاجر هم نیست و کارش فروش محصولات کشاورزی در داخل است.

وی معتقد است که روابط خانوادگی و عاطفی در خانواده سلیمانی شدید است، سلیمانی می گوید:حاج قاسم خیلی آدم عاطفی است و تاکسی از نزدیک ایشان را نبیند باورش نمی شود چگونه شخصیتی دارد، ایشان فردی جدی اما بسیار مهربان و عاطفی است.

عکس جدید سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران + بیوگرافی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.