سرطان گلو با سکس دهانی و رابطه دهانی

سکس دهانی مضرات بسیاری برای افراد دارد ولی مردان سکس دهانی را بسیار دوست دارند باید شما مضرات راابطه دهانی را در نظر بگیرید و زیاد رابطه سکسی با هم نداشته باشید پزشکان در یک تحقیق  و بررسی دریافته اند سکس و رلابطه دهانی باعث بیماری سرطان مری یا گلو می شود در ادامه جزئیات بیشتر سرطان گلو با سکس دهانی و رابطه دهانی +18 را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

رابطه بین HPV و سرطان اوروفارینکس در آخرها ده سال 1980 و اوایل ده سال 90 معلوم شد .

مخاطرات ارتباط جنسی دهانی : سرطان گلو

 

مبتنی بر یافته های انجمن سرطان ایالات متحده , ارتباط جنسی دهانی می‌تواند سبب به پیدایش سرطان گلو شود . اما این دسته رابطه جنسی به خودی خویش موجب سرطان نمی‌شود , بلکه ویروس پاپیلومای انسانی یا این که HPV که دلیل تولید زگیل تناسلی است , می‌تواند در زمان رابطه جنسی دهانی از شخصی به شخص دیگر منتقل شود . پژوهشگران دریافته اند که بعضا از سرطان ها ازجمله سرطان اوروفارینکس ( بخش میانی گلو ) و لوزه ها ممکن است بوسیله جور خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) ساخت میگردند .

ویروس پاپیلوما شایع است , ولی همگی انواع آن موجب پیدایش سرطان نمیشوند . درصورتی که شما در طول ارتباط دهانی در معرض ویروس پاپیلوما قرار نگیرید , خطر ابتلا به سرطان گلو هم در شما نیست . رابطه بین HPV و سرطان اوروفارینکس در آخرها ده سال 1980 و اوایل ده سال 90 مشخص و معلوم شد . دانشمندان متوجه ارتقا این دسته سرطان دربین کسانی شدند که گذشته از آن در معرض این بیماری قرار نداشتند . استارت این دسته سرطان ابتدا بین اشخاصی بود که حدود 40 ساله بودند و از الکل و سیگار استفاده نمی کردند . در حالی که در ده سال های پیشین , شیوع این سرطان معمولا در اشخاص کهن سال که سیگار می کشیدند و یا این که الکل مصرف می کردند , ارتقاء یافته بود .

مطالعه ای در سال 2007 در نشریه New England منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارینکس بیشتر در افرادی مشاهده می شود که شرکای جنسی متعدد (حداقل 6 نفر) دارند و با آنها رابطه جنسی دهانی برقرار می کنند. در واقع گونه 16 ویروس پاپیلوما در بیمارانی مشاهده شد که بیش از یک شریک جنسی دهانی داشتند. (گونه 16 این ویروس سرطان زا می باشد). هنوز مشخص نیست که چه تعداد از افرادی که رابطه جنسی دهانی دارند به سرطان گلو مبتلا می شوند. هم مردان و هم زنان می توانند دچار عفونت HPV در گلو شوند وتفاوت جنسیتی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش مجله دانستن: به عقیده پزشکان درمان موارد سرطان گلو در اثر ویروس پاپیلوما آسان تر از مواردی است که در اثر مصرف سیگار و الکل ایجاد شده است.

بهترین روش پیشگیری از انتقال این ویروس مشخص نیست، اما استفاده از واکسن HPV می تواند به عنوان یکی از روش های محافظتی در نظر گرفته شود.

سرطان گلو با سکس دهانی و رابطه دهانی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.