سرما باعث متورم شدن سینوس می شود

سینوس های ملتهب از سرماخورگی حاصل می شود و بیشتر با علائم آزار دهنده برای بیمار رخ می دهد بیماری های سرماخوردگی شدید باعث می شود که فرد دچار التهاب سینوسی شود و صورت شخص عفونت نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سرما باعث متورم شدن سینوس می شود را در سایت مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : سینوزیت یا این که التهاب سینوسی از مشکلات مرسوم میلیون ها نفر در عالم است . این بیماری که اکثر اوقات وقت ها بعداز ابتلا به آنفولانزا تولید می‌شود با نشانه ها آزاردهنده و ارتفاع مهلک ای همراه است . آنفولانزا ها معمولا بعد از 1 هفته بهبود می‌یابند , ولی در بعضا اشخاص سبب ساز تورم سینوس ها و جلوگیری از خروج خلط از آنان می گردند .

این مسائل می‌تواند به عفونت سینوسی و علائمی مثل آبریزش غلیظ , زردرنگ و بدبو از بینی , حس فشار یا این که درد در نزدیکی صورت و دیده ها , سردرد در حوزه‌ پیشانی , احتقان , ترشح انتهای حلق و تب و سرفه های ارتفاع مهلک سبب شود . برای شناخت بیشتر با این بیماری مرسوم , این مقاله را به علل , عارضه ها , رویکرد های پیشگیری و گونه های معالجه های سینوزیت اختصاص داده ایم .

سینوزیت به التهاب یا این که عفونت مخاط سینوس های پارانازال گفته میشود . سینوس های پارانازال از 4 جفت حفره باطن استخوان های صورت , راز , اطراف بینی و دیده ها ساخته شده گردیده اند و مشتمل بر سینوس های فکی , پیشانی , شب پره ای و اتمویید میگردند . سینوس ها به صورت ارگانیک دربردارنده هوا می باشند , ولی زمانی مسدود و پر‌از مایع می‌شوند , عوامل بیماری‌زا در آن‌ها آغاز به رویش می نمایند . یک کدام از علل شایع سینوزیت , آنفولانزا است , البته عوامل دیگری نظیر آلرژی ها , پولیپ بینی ( زائده های کوچک در تراز داخلی بینی ) , مشکلات آناتومی نظیر انحراف بینی , باکتری ها و به‌تدریج قارچ ها هم میتوانند منجر تولید سینوزیت شوند . درواقع , هر عارضه ای که شبکه های ریزش سینوس را مسدود نماید , قادر است سبب عفونت سینوس شود .

اشکال عفونت سینوس

سینوزیت به 3 مجموعه تقسیم می‌شود ; سینوزیت خراب , زیر خراب و مزمن . این بیماری در‌حالتی که خراب شناخته میگردد که هنگامی کمتر از 2 هفته از استارت اولی علامتها آن سپری شده باشد . سینوزیت خراب در ادامه بیماری های عفونی مثل آنفو لانزا عارض میشود و با تب و درد شدید همراه است . چنانچه از استارت علامت ها 2 هفته تا 2 ماه سپری شده باشد , سینوزیت را زیر وخیم می نامند . سینوزیت مزمن هم بیش تر و با حس درد کمتری همراه است .

در بیشتر مورد ها , سینوزیت مزمن پیرو سینوزیت حادی ساخت می‌شود که معالجه نشده یا این که به معالجه جواب نداده است . التهاب سینوس ها در کودک ها به صورت شایع در اثر عفونت و آلرژی ساخت می گردد . عفونت سینوس در کودک ها دلایل گوناگون و خطرناکی مثل آبسه مغزی , سلولیت پره اربیتال , اربیتال و آمپیم مغزی و . . . ساخت می نماید , به این ترتیب معالجه آن از اهمیت ویژه ای شامل است .

از آنفولانزا تا سینوزیت

آنفولانزا , عفونت مجرای فوقانی تنفسی , بینی و گلو است که معمولا به وسیله ویروس تولید میگردد . آرم های آنفو لانزا دربرگیرنده گرفتگی و آبریزش بینی , سردرد , خستگی , سرفه و تب خفیف می‌باشند . این علامتها معمولا پس از ظهور به نقط ی اوج می رسند و بعد از آن به‌تدریج ناپدید میشوند . هیچ درمانی برای آنفولانزا لازم نیست , البته بعضا معالجه ها میتوانند علامتها را التیام دهند . مثلا ضداحتقان ها آبریزش را کاهش می دهند و مجرای تنفسی را گشوده می نمایند . آرامبخش ها منجر کاهش تب و سردرد میشوند .

داروی ضدسرفه نیز قادر است یاری کننده باشد . آنفولانزا معمولا از یک‌سری روز تا حدود یک هفته یا این که بیشتر ارتفاع میکشد البته در بعضا اشخاص سبب تورم و عفونت سینوس ها می گردد . در حالتی‌که نشانه ها آبریزش غلیظ زرد رنگ یا این که سبز از بینی , حس فشار یا این که درد در نزدیکی صورت و دیده ها , سردرد ( معمولا در حیطه پیشانی ) , انسداد بینی , خلط و تب و سرفه بیشتراز 10 روز ارتفاع بکشد , احتمالا به سینوزیت دچار شده باشید . در‌این حالت حتما می بایست به دکتر و ترجیحا کارشناس گوش و حلق و بینی مراجعه‌کنید .

تفاوت سردرد معمولی با سردرد ناشی از سینوزیت

بعضا سردردها در پی عوامل ثانویه نظیر سینوزیت ساخت میشوند . سردرد سینوزیت معمولا در فصل های فصل زمستان , فصل بهار یا این که فصل پاییز تظاهر پیدا می نماید . همینطور با آنفو لانزا تشدید میگردد و اکثر وقت ها با سنگینی راز , ترشحات پشت حلق و بینی و درد در منطقه پیشانی و نوع ها همراه است . این مدل سردرد با معالجه های تخلیه ای و اندوسکوپی بوسیله متخصصین گوش و حلق و بینی و مصرف آنتی بیوتیک بهبود پیدا می نماید .

سرما باعث متورم شدن سینوس می شود

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.