سم‌زدایی بدن و برطرف کردن شوره سر فواید بسیاری سرکه سیب

سرکه سیب یکی از موادی است که بسیار برای بدن مفید می باشد سرکه سیب موجب تعادل سیستم گوارشی بدن می شود باعث کاهش ئزن می شود و بیشتر برای پوست بدن مفید است شما می توانید از سرکه سیب برای پاکسازی پوست صورت استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سم‌زدایی بدن و برطرف کردن شوره سر فواید بسیاری سرکه سیب را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: از دوران باستان سرکــه همیشــه در آشپــزی مورد اســتفاده داشـته و مردم برای منـــظورهای گوناگون از آن بهــره می گرفتــنــد. حتی قدیمی ها برای درمــان برخی از بیـمـــاری ها نیــز دســـت به دامـن سرکـــه می شدنـــد.

امـا در میـان انواع گوناگونی که از این ماده غذایی وجود، شاید بتوان گفـت که سرکــه سیـــب از همـه سالم تر و مفـید تر اســت. به این خاطـــر که کامـلا ارگـــانـــیـــک بوده و حاوی پروتئین های گوناگون، آنـــزیـم ها و باکـتــری های مفـیدی به نام «مادر» اســت که ظاهـری تیره و غیــرشـــفــاف به این مایع می بخـــشد.

برای ایــنـکـه با خواص و فواید سرکه سیــب بیـشــتــر آشنا شوید، از شمـــا دعوت می کنیم تا ایــن مطلـب را تا انتها مطالعه کنــید.

خواص و فوایـد سرکـــه سیب

هرگــاه احـساس کردیــد دچار سوزش معده (ترش کردن) شده ایــد، کافـی اسـت یه مقدار کمـــی سرکـــه سیــب بنوشیــد تا ایـن مشـکــل به سرعـت برطــرف شود.

موجب تنـــظیـم تعادل سیســـتم گوارشـی می شود

سرکـه سیـب را شایـد بتوان تنـــها راهکار مناسب و قابل اعـتـماد برای تنـــظــیــم سیستــم گوارشــی بدن دانــست. این سرکـــه موجب کاهـش گازهای معده می شود. برای ایــن منظور، یک قاشق غذاخوری از سرکه سیـــب طبــیعـی را در یک لیوان آب یا چای بریــزیــد و پیش از صرف غذا آن را بنوشید.

همچـنـــیـــن موجب برطـــرف شدن یبوست هم می شود. سرکــه سیب با خرد کردن غذا به دفـع سریـع تر و راحــت تر آن ها کمک می کنـد.

هرگـــاه احســاس کردیــد دچار سوزش معده (ترش کردن) شده ایـــد، کافـی اسـت یه مقدار کمـی سرکه سیب بنوشید تا ایـــن مشـــکــل به سرعـت برطرف شود. برخـــی ادعـــا می کنـــنـد که سوزش معده در نتــیـجـه کاهـش ترشــح اســـیدهـای معده است. بنابرایـــن، سرکـــه موجب افـــزایــش آن می شود.

اگــر طعــم تنـــد سرکـه سیــب برایتـــان قابل تحـمل نیست آن را با کمی عسل مخـلوط کرده و بنوشیـد.

کاهش وزن

برای مدیـــریت صحیــح روند کاهــش وزن خود به صورت روزانـــه، کافـــیــست ۲ قاشــق چایــخوری سرکـه سیب را در ۴۷۰ میــلی لیـــتـــر آب حل کنـید. ایــن معـجون را هر روز بنوشیـــد. محــققــان ثابت کرده اند که مصرف دایــمی اسیـــد اسـتیک در طول روز می توانــد موجب کاهـــش وزن شود. ایــن ماده در سرکه سیـب به وفور یافت می شود.

در سال ۲۰۱۲ میـــلـــادی، نتــیــجه یک تحـقـیــق علـمـــی که در نشریه بایو ساینــس منتـــشـــر شد نشان داد، فردی که به مدت ۱۲ هفــتـــه هر روز مقـدار مشـخـصـی اســیــد اسـتـیــک مصرف کند، می توانـد به راحتــی چربــی های شکـــم و پهلو را آب کرده و تری گلـیــسیـریدهــا را از بین ببــرد.

تری گلــیســـیـریـدهــا موجب رشد کلــستـرول های بد برای بدن می شود.

برطــرف کردن شوره سر

شوره سر فقـــط مایــه دردسر نیســت بلکــه موجب خجــالـت فرد در جمع نیـز هســت. اسپری های مخــصوص رفـع شوره سر تقریـبا گران هســـتـــند. بنـــابـــراین، توصیــه می کنــیم از گزینه ارزان و همیـــشــه در دسـترســی همـــچون سرکه سیب استفاده کنـــیــد.

برای این منــظور، به میـزان مساوی سرکــه سیـــب را با آب مخــلوط کنـیـد (مثـلا ۱/۴ پیـــمانــه از هرکدام) و درون بطـری اسـپـــری بریـــزید. بعد از شامپو کردن، آن را روی موهای خود اسپـــری کنـــید و بگـــذارید ۱۵ دقــیقه بمـانـد. سپس آبـکـشی کنید.

این کار را ۲ بار در هر هفتـه تکــرار کنـــیـد تا به طور کامل از مزاحـمـــت ایـن پوسته ها خلـاص شوید. یک فرضـیـــه این است که اســـیـد موجود در سرکــه، فضـا را برای رشد قارچ و باکــتـــری در کف سر دشوار می کند و در نتیـجـه سر شوره نمی زنـــد.

یک حوله کوچک را درون محــلول رقـــیـق شده سرکـــه سیب و آب خیس کنـیــد. سپــس حوله را روی پوست بگـــذارید.

پاکـــســـازی صورت

سرکـه سیـب برای پوست یک معـجزه بشـمـار می رود. برای بهره بردن از خواص آن، یک حوله کوچک را درون محلول رقیـق شده سرکـه سیب و آب خیـــس کنیــد. سپـــس حوله را روی پوست بگذاریـد. خاصـیـت اسیــدی سرکـه موجب نرم شدن پوست و جذب چربی اضـــافه و از بیـن رفـــتن چروک های ریـــز می شود.

سرکـــه سیب همـچـنــین موجب تنــظیــم میـزان pH پوست هم می شود و بتــاکاروتن نیز از آسـیب های آتـــی پوست پیشگـیری می کند.

همــچـــنـــین می توانـــیـد با دستــمـالــی که به سرکـــه سیب آغشتــه است، روی جوش ها و اســکـــار اکنــه بمـــالــید تا کمرنـــگ شده و کمتـــر دیــده شوند.

ایـن سرکـه جادویی همچـنـین می تواند خلــط ها را در سراسر بدن از بین برده و موجب پاکسازی غدد لنـفـــاوی شود.

مفـیــد برای سیـــستــم لنفاوی

این سرکـه جادویی همــچنـین می تواند خلــط ها را در سراســر بدن از بیـن برده و موجب پاکـــســازی غدد لنـــفــاوی شود. باور کنید یا خیــر، محــققان پیشـنــهــاد می کنـــند که سرکــه سیــب می تواند موجب از بیـن رفــتــن حسـاسیـــت ها شده و سیـــنوس ها را تمــیـــز می کند. وقتـــی حســـاسیــتـ‌ـهـــا کاهــش می یابـــنـد، عفونت های سیــنوس و نشــانـه های آن همـــچون گلودرد و سردرد نیز از بین می رود.

سرکـــه سیـب می تواند به سمـــ‌ــزدایی بدن بپـــردازد.

سمـ‌ــزدایـی بدن

به عنوان عامـــلـی برای تنـظیــم pH بدن، سرکه سیـــب می تواند به سمــ‌ــزدایی بدن بپردازد. محـقــقـان ثابـــت کرده اند که این سرکـه با تشدیـد فعـــالیت رگ های قلــبی موجب پاکـــسـازی کبد هم می شود.

افزایش استــقـامــت بدن و انــرژی

تونیک سرکه سیـب (ترکیب آب گازدار و سرکــه) می توانــد موجب افــزایش انـرژی بدن شود. برای تهـیه آن می توانـیـــد از روش زیـــر کمـک بگیـــریـد:

روش تهـیه نوشابـه انرژیـــ‌ــزا سرکــه سیــب:

۱ قاشق غذاخوری سرکــه سیب
۱ قاشــق غذاخوری عسل
۲۳۷ میـلـی لیتـر آب
آب نصــف یک لیــموترش تازه

سم‌زدایی بدن و برطرف کردن شوره سر فواید بسیاری سرکه سیب

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.