سگ هایی که خطرناکترین نژاد در بین سگ ها هستند

سگ های اهلی بساری با نژادهای گوناگون وجود دارند و شما می توانید به عنوان یک نژاد اهلی و بی خطر از آنها مواظبت نمایید بسیاری از سگ ها وحشی می باشند و شما نمی توانید از این سگ ها به عنوان سگ خانگی استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر سگ هایی که خطرناکترین نژاد در بین سگ ها هستند را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن :عوامل مختلفی برای انتخاب میزان خطرناک بودن سگ ها موجود است , و اما این قضیه از حیث بخش اعظمی از دانشمندان مردود است . پس ممکن است صحیح نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسب «خطرناک» بزنیم . با اینحال میدانیم بعضا از سگ ها , در صورت هجوم به اشخاص و حیوان‌ها , پتانسیل بیشتری برای زخم رساندن به آنان دارا‌هستند و بر این پایه 25 مدل از خطرناک ترین سگ ها را گزینش و معرفی می‌کنیم و واحد سنجش تعیین , پتانسیل آنها برای جراحت بدون شوخی رساندن و یا این که کشتن اشخاص و حیوان ها است .

 

بخاطر داشته باشید بیشتر سگ ها با تصمیم به کسب رضایت صاحبانشان رشد و رویش می‌یابند . به این ترتیب بخش اعظم حوادثی که سگ ها می آفرینند , ریشه در تربیت اشتباه و سختگیری صاحبانشان داراست .

 

Tosa Inu

توسا اینو یک سگ بزرگ است با 60 تا 90 کیلوگرم وزن و 60 تا 80 سانتی متر قد . اساسا آن را تحت عنوان سگ اهل مبارزه رشد می دهند . این سگ خطرناک به حساب آورده می شود و محافظت آن ( از نگاه رسمی ) در بعضی کشورها ممنوع است .

 

American Bandogge

سگی دوچندان کار کشته که نژاد آن ترکیبی از پیت بول تریر ( Pit Bull Terrier ) امریکایی و بولدوگ ( Mastiff ) ناپلی است . اساسا این سگ ها برخلاف ظواهر عضلانی شان , برای جنگیدن تربیت نمی‌شوند . با این حال بعضا از آنها‌را تحت عنوان سگ جنگی تربیت می نمایند و به عمل میگیرند .

 

Cane Corso

کین کورسو هم سگی عضلانی است که وزن آن حدود 45 تا 68 کیلوگرم است . این نژاد معروف است به آخری دسته از سگ شکاری «Mastiff» و از نسل «Canis Pugnax» که به وسیله رومی ها در پیکار ها استفاده میشد .

 

Bull Terrier

این سگ با کله بزرگ و تخم مرغی شکلش شناسایی میشود . بول تریر , سگ هایی بشدت قادر می باشند . آن‌ها لزوما وحشی نیستند البته نسبت به تحریک دوچندان با اهمیت اند و این خصیصه موجب می گردد که ( در قبال حیوان‌ها کوچکتر ) در جایگاه سگ های خطرناک قرار گیرند .

 

Rhodesian Ridgeback

این سگ اصالتا از جنوب آفریقا ست . و از مشخصه هایش بضاعت و توان مراقبت از شکاری که صاحبش گرفته , در قبال شیرها است . این سگ شکاری نصفه اهلی , با مسئولیت و باذکاوت است ولی از نا آشنا ها خوشش نمی آید . حتمی است با آن‌ها به خیر مدارا شود و عالی تربیت شوند . از یادگرفتن های سختگیرانه جلوگیری شود و در قبال مهارتهای اجتماعی آن‌ها تقویت شود , چون میتوانند زیاد مهم و متهاجم شده و اصطلاحا روی سگ شان بالا بیاید .

 

Dogo Argentino

دوگو آرژانتینو , سگی بزرگ , سپید , ماهیچه ای است و در آرژانتین رویش یافته است . این سگ در اصل به مراد شکارهای بزرگ , اعم از یوزپلنگ و گراز وحشی تربیت می گردد . آرژانتینو با وجود آنکه فراوان توانمند و عضلانی است , برای آدم ها تماما بی خطر است . با این حال , مراقبت آنها در انگلستان غیر رسمی است .

 

Boer Boel

بور بول یک سگ بولدوگ بزرگ و از نژاد آفریقای جنوبی است . این سگ برای حفاظت از منزل یا این که مزرعه تربیت میشود . بور بول ها در قبال حیوان ها درنده , معمولا در خط اولیه دفاع قرار میگیرند و در رد یابی زیاد مهارت دارا هستند . آنان وفادرند و از خانواده شان با تمام وجود نگهداری می نمایند .

 

Gull Dong

گل دونگ ( که به بولداگ پاکستانی هم دارای شهرت است ) نژادی مابین «Gull Dong» و «Bully Kutta» داراست . زیاد قادر و کار کشته است . این سگ معمولا به صورت یگانه تحت عنوان سگ جنگی تربیت میشود , و به متهاجم بودن و غیر قابل در اختیار گرفتن بودن پر اسم و رسم میباشند .

 

Basenji

بسنجی از نژاد سگ های شکاری است که از آفریقای مرکزی آمده , و در جایگاه سگ های تیزبین قرار می‌گیرد . آن‌ها دوچندان تیز , کنجکاو و کریم ومهربان میباشند . بسنجی ها دوچندان با ناآشنا ها گونه نمیشوند , و از نگاه قابل تربیت بودن ( میان دیگر سگ ها ) , در پایینترین مقام ها قرار می‌گیرند .

 

16- Saint Bernard
بسنجی از نژاد سگ های شکاری است که از آفریقای مرکزی آمده , و در جایگاه سگ های تیزبین قرار میگیرد . آنان زیاد تیز , کنجکاو و کریم ومهربان می‌باشند . بسنجی ها دوچندان با نا آشنا ها دسته نمی‌شوند , و از حیث قابل تربیت بودن(مثل بقیه سگ های بزرگ) آموزش می بیند که با غریبه ها و سگ های بزرگ دیگر ارتباط اجتماعی بهتری برقرار کند و لازم است تربیت آن ها از دوره نوزادی صورت گیرد تا از رفتار متهاجمانه آن ها جلوگیری شود.

 

15American Bulldog

سگ هایی که خطرناکترین نژاد در میان سگ ها می‌باشند
بولداگ آمریکایی سگ سنگین و عضلانی است . در شرایط کلی اخلاق و رفتار صمیمانه و مطلوبی دارا‌هستند , البته گهگاه با بالا رفتن اعتماد‌به‌نفس شان کله شقی هایی از خویش نشان می دهند . اصوصا این جور سگ , تحت عنوان سگ مزرعه رویش مییابد که قادر است از دام مراقبت نماید , با گراز بجنگد , حشره ها را بکشد و از اموال مالک خویش حفظ نماید .

 

14 – Great Dane

این سگ , به «German Mastiff» و یا این که «DanU _  ;21>eund» هم دارای شهرت است , و معمولا سایز بسیاز بزرگی داراست . این سگ رکوردار بلندقد ترین سگ , ( 112 سانتی متر ) است . و برای شکار گراز وحشی و گوزن در آلمان تربیت میشود .

 

13 – Fila Brasileiro

این سگ , با اسم «بولدوگ برزیلی» هم شناخته میشود . اقتدار ردیابی دوچندان بالایی دارااست . می‌تواند فراوان متهاجم و وحشیانه شود . مراقبت این سگ هم بخاطر سایز بزرگ و ذات و پتانسیل تهاجمی وی در بخش اعظمی مرزوبوم ها ممنوع است .

 

12 – Perro de Presa Canario

این سگ بزرگ در اصل برای مراقبت دام رویش مییابد . نام این سگ اسپانیولی است و به «سگ قناری گیر» مشهور است . حتمی است در نوزادی مهارتهای اجتماعی و یادگرفتن کلام شنوی بگیرد . این سگ , در بعضا حالت ها میتواند نسبت به دیگر سگ ها , و یا این که با مضنون شدن به نا آشنا ها , دوچندان متهاجم شود .

 

11 – Akita Inu

این سگ در بخش ها کوهستانی ژاپن دیده میشود . و دو دسته آمریکایی و ژاپنی داراست . خصیصه اش : توانمند , غیروابسته , نافذ , و کریم و مهربان با اعضای خانواده , و ولی عناد با نا آشنا ها .

 

10 – Boxer

با این که ذاتا متهاجم نیست , بخاطر 48 رخداد نا مطلوب که‌این سگ ها از سال 1982 تا 2012 آفریدند , در نوع 25 سگ خطرناک قرار می‌گیرد . نژادش آلمانی است و از 23 تا 32 کیلو وزن داراست . مضاعف با انرژی , سرزنده , و زرنگ و کله شق است .

 

9 – Wolf Hybrid

همان طور که از اسم آن معلوم است این سگ به سگ گرگی هم دارای اسم و رسم است ( معمولا گرگ خاکستری ) . در فیض این سگ دو رگه , صفات ژنتیکی دارااست که ( نسبت به سگ ها و یا این که گرگ ها ) چندان قابل پیش گویی نیست .

 

8 – Chow Chow

این سگ ها هر چند بنظر میرسد غیر وابسته و غیر صمیمی باشند , به صاحبانشان زیاد وفادارند . ( مگر آن که متهاجم تربیت شوند ) . اصالتا چینی می‌باشند , وزنی حدود 23 تا 32 کیلو دارا هستند . می‌توانند بخوبی از صاحبان خویش ( در قبال نا آشنا ها ) نگهداری نمایند . در جایگاه سگ های ریسک پذیر قرار میگیرند . و بخاطر 238 مورد تلفاتی که از سال 1979 تا 1998 به توشه آورده اند حفظ آن‌ها فارغ از جواز امکانپذیر نیست . با وجود آنکه می توان آن‌ها‌را در منزل و سوئیت محافظت کرد , واجب است کار های فیزیکی داشته و ورزش نمایند تا حیوان‌ها خانگی خطرناک تبدیل نشوند .

 

7 – Doberman Pinschers

مشخصه شان تیزی , وفاداری و هوشمندی است . این سگ ها شایسته ترین سگ های نگهبان میباشند . صرفا هنگامی یورش می نمایند که خانواده یا این که اموالشان در معرض خطر باشد . نژادشان آلمانی است و وزنی حدود 30 تا 40 کیلو دارا‌هستند . با این‌که تحت عنوان سگ نگهبان یا این که سگ پلیس مراقبت می گردند , در قبال ناآشنا ها و دیگر سگ ها , رفتاری پرخاشگرانه هم از خویش نشان می دهند . بخاطر وزن و اقتدار شایان توجه , خصلت تهاجمی شان می‌تواند دردسر آفرین شود .

 

6 – Huskies

در بخشها شمالی برای کشیدن سورتمه مورد استفاده قرار میگیرند . و همینطور تحت عنوان سگ مسابقه و ماجراجو هم قابلیت و امکان های بالایی دارا‌هستند . بخاطر غریزه توانمند شکار می‌توانند برای حیوان ها کوچکتر خطرناک باشند . این سگ در شرایطی‌که کسل شود می‌تواند خانمان برانداز شده و عذاب به توشه بیاورد .

 

5 – Alaskan Malamutes

نژاد این سگ به سیبری بازمی گردد . به ورزش و تحرک روزمره احتیاج دارااست تا بتواند بشاش بماند . در غیرانصورت , کسل شده و نافرمان و یاغی میگردد . این سگ بزرگ می‌تواند از 32 کیلو تا 45 کیلو وزن داشته باشد . قادر است برای حمل و نقل , همراه خیر باشد و در برف و سورتمه کشی به فعالیت گرفته شود . آنان مضاعف جدا میباشند , از زیر باران ماندن خوششان نمی آید , با حیوان ها کوچکتر مضاعف کنار نمی آیند , و تحت عنوان سگ نگهبان قابل اعتماد نیستند .

 

4- Rottweiler

سگ هایی بسیار قوی که غریزه نگهبانی و اتحاد دارند (یعنی می توانند به صورت گله سگ همکاری کنند). ذاتا پتانسیل رفتارهای خطرناک دارند که ریشه در رفتار غیر مسولانه، غفلت،تربیت ظالمانه و غیر اجتماعی بار آمدن از سوی صاحبانشان است. در غیر اینصورت، قدرت این سگ چیزی فرای حد تصور و غیر قابل اغماض است.

 

3- German Shepherd

این دسته سگ ها از نژاد آلمانی هستند و وزنی حدود 32 تا 45 کیلو دارند. به باهوشی، تیزی، اعتماد بنفس بالا، هوشیاری، و شجاعت معروف هستند، و معمولا به کار پلیس می آیند. اما باید به آن ها احتیاط کردن را آموزش داد، زیرا می توانند بیش از حد از خانواده و ملک خود دفاع کنند و اگر به درستی اجتماعی نشوند دردسرها می آفرینند.

 

2- Pitbull

اصطلاح پیت بول، نژاد هایی از سگ از جمله «American Pit Bull Terrier»، «Staffordshire Bull Terrier» و «American Bulldog» را در بر می گیرد.

این دسته سگ ها برای حمله به گاو نر و گراز تربیت می شوند و نیز اکثریت آن ها برای جنگیدن با سگ، در بسیاری نقاط دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. این سگ در امریکا به عنوان خطرناکترین سگ شناخته شده است.

 

1- Caucasian Ovcharka

این سگ که به «Caucasian Shepherd» یا سگ قفقاز نیز معروف است. معمولا برای حفاظت از دام تربیت و به کار گرفته می شود. اعتماد به نفس بالایی دارد، پرخاشجو، مقتدر و شجاع است و قدرت دفاع بسیار بالایی دارد. اما اگر بدرستی تربیت و اجتماعی نشود کاملا غیر قابل کنترل و خطر آفرین می شود.

 

سگ هایی که خطرناکترین نژاد در بین سگ ها هستند + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.