شخصیت شناسی از روی ترس های افراد در زندگی

ترس های برخی از افراد نشان دهنده شخصیت واقعی آنها می باشد شما می توانید در زندگی خود یک مورد در ذهنتان باشد که بسیار می ترسید و همیشه می گویید من از ارتفاع می ترسم و یا ترس من از تنهایی و تاریکی می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر شخصیت شناسی از روی ترس های افراد در زندگی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : جوزف کمپبل , یک تالیف کننده , سخنران و افسانه شناس آمریکایی است که می گوید : ” غارهایی که از ورود به آنان هراس دارید دربردارنده ثروت هایی میباشند که بدنبال آنها بوده اید ” . فضولی کمپبل در زمینه ی فاکتورهای فراوانی که شخصیت بشر را در خویش تسلط کرده اند سبب ساز شد که او فلسفه ای مختص را به جود بیاورد که شخص می بایست شور و سعادتش را در واهمه هایش بیابد . مبتنی بر این فلسفه فرد می بایست خوف هایش را شناخته , با آن‌ها روبرو شده و بعداز آن خواهد بود که میتوانید به جایزه ای که معطل شماست دست یابید .

مثلا یکی‌از بزرگ ترین خوف های هر شخص آمدن در آب های عمیق است چه بسا در‌حالتی که این عمل از علایق وی باشد . بر پایه ی ادعاهای یک روانشناس و درمانگر به اسم کلیفورد لازاروس , خوف فقط سبب ساز تولید مانع ها برای بشر شده و از جنبش بشر به جهت جلو در معاش جلوگیری می‌نماید . چه بسا این هراس سبب می گردد که در امر خودمان هم حس خیر و خوبی نداشته باشیم . صرفا راه و روش برای غلبه بر این هراس , روبرو شدن با آن خواهد بود . درین آزمایش روانشناسی از شما منظور شده که محل ورود که بیش تر از از سایر محل ورود ها شمارا می ترساند گزینش نمائید . تعیین شما چیزی که ترستان معنی میدهد را معین کرده و امید و گنجی که سعی بر بدست آوردن آن دارید را نشان خواهد بخشید .
۱ – غار یخی

شما در پی گرمای محبت و امنیت می‌باشید و بها های اخلاقی و رفتاریتان را ارج می نهید . شما از چیزی هایی مثل خنده رو نبودن , تنهایی و ناامیدی ترس دارید . ترسیدن از این غار یک فاکتور مثبت هم میباشد چون نشان میدهد که شما به نقطه ی خیر و خوبی در زندگیتان رسیده اید چون حقیقت درونی خویش را پیدا کرده و دریافته اید که اختلال خاصی نداشته و می‌دانید که چه چیزی شما‌را شادمان می نماید . گنجی که شما به‌دنبال آن می‌باشید علاقه است .

تعادل و توازن درونیتان شما‌را در موقعیت نیکی برای لذت بردن و قیمت دادن به یک ارتباط عاشقانه قرار میدهد چون شما کارایی دارید اشخاصی که ذهنیت مشابهی با شما دارا‌هستند را جذب نمائید . تحت عنوان یک بشر خنده رو , شما در ادامه ارتباط ای میباشید که شمارا شادتر از پیشین سازد . چه بسا در صورتی با کسی ارتباط ی عاطفی داشته باشید هم در رابطه ها خانوادگیتان , دربین دوستانتان و یا این که با همکارانتان دنبال عشق و علاقه و شعف بیشتری میباشید .

۲ – تونل بدون نور

تونل ظلمات مشابه این نظیر یک پایانه مترو متروکه است و برای اینکه هر کسی را مبتلا خوف نماید چیزی کم نخواهد داشت . همینطور این گزینش میتواند نشان از این باشد که شما در درحال حاضر یک هجرت روضه خوان و دیوانه به رمز می‌برید . آب ظلمت که در محل ورود تونل به دیده می‌خورد علامت ی اذهان و حالت خل وچل شماست که قادر است تیره و تار باشد . این آب همانند تفکرات شما نیاز به پاک کردن داراست به همین علت است که تونل به جای محدود کننده بودن به یک محل ورود یا این که آغازگر چیزی شباهت داراست . آب گل آلود و تیره به مشکلاتی که فعلا با ان دست و پنحه قابل انعطاف میکنید دلالت دارااست .
تعیین کردن این محل ورود به‌این معناست که شما درپی نوعی خود باوری می‌باشید تا حس درونیتان را ابراز نمائید . شما به یک خروجی زبانی برای اعلام کردن احساساتتان نیاز دارید چون این صرفا چاره کردن مشکلاتتان است و این کاری است که برای شما ایراد به حیث می‌رسد . به یاد داشته باشید که چنین تفکری می‌تواند دوچندان مثبت باشد و شما‌را در سوی نتایجی مثبت سوق خواهد بخشید . همان طور که گفته می‌شود در انتهای یک تونل بدون نور مدام نوروروشنایی وجود خواهد داشت .

۳ – ساختمان متروکه

انتخاب این محل ورود به این معناست که شما قوه بررسی فراوان قدرتمند دارید و زیاد باذکاوت می‌باشید . شما مبنی بر قیمت های اخلاقی و رفتاری گذران زندگی می کنید ولی استانداردهای بالای شما سبب ساز می گردد که از سایر افراد توقع داشته باشید مثل شما خوی نمایند . آجرها نشانه دیوارهای عاطفی و روحی می‌باشند که شما بدور خویش ساخته اید ولی ماهیت شخصیتی شما سبب شده که نزدیک شدن دیگر افراد به شما برایشان طاقت فرسا شود .

آجرهای در حالا فرو رریختن و نمای لرزان بیرونی نشان میدهد که شما در عمق وجودتان دوست دارید که‌این دیوارهایی که بدور خویش ساخته اید را فرو بریزید .

گنجی که شما بدنبال آن می‌باشید این است که با هر که شخصیت دوچندان عمیقی دارااست رابطه پیدا فرمائید ولی حتمی نیست که‌این فرد یک نوگرا یا این که بشر متفکر باشد بلکه یک فرد عاطفی را ترجیح می دهید . هنگامی که با فردی که با شما همفکر است به فهم و شعور عاطفی مشترک بالایی برسید حس بدون نقص بودن و رضایت خواهید کرد .

۴ – کلبه متروکه

در شرایطی‌که این تصویر نظیر یک کابوس برایتان باشد پس بایستی بدانید که‌این یکی مهم‌ترین و او‌لین هراس هایتان است که بایستی بر آن غلبه نمایید . شما انسانی صمیمی و محاوره ای می‌باشید که آمادگی عشق و علاقه ورزیدن به دیگر افراد را در هر وقتی دارید چون علاقه عمیقی در وجود شما برای فداکاری و عفو و بخشش به سایرافراد موجود است . شما شجاع و اما کریم ومهربان و بخشنده میباشید . دوست دارید از خانواده و دوستانتان حفظ فرمائید و نیازهای آن‌ها را در‌حد توان برطرف خواهید کرد . این منزل در هم اکنون ویرانی دقیقاً در نقطه مقابل این احساسات قراردارد چون این منزل علامت باخت در دستیابی به یک منزل وخانواده بشاش و ذوق زده است . شما از داخل شدن به آن ترس دارید چون فضای ناشاد و ویران داخل این منزل قادر است قلب شمارا بشکند و به صورت عمیق و ناگهانی شمارا اندوهگین سازد .

چیزی که در ادامه آن میباشید گنج است چون با گنج می‌توانید نیازهای دنیوی اشخاصی که دوستشان دارید را برآورده سازید . شما می بایست برای بدست آوردن گنج همت کرده و پس انداز فرمائید . به جای تمرکز صرف کردن بر روی گنج خوب تر است بر روی جنبه های عاطفی رابطه با اشخاصی که دوستشان دارید هم تمرکز داشته باشید . چون آن آنها از این فعالیت زیاد بیشتر ذوق زده شده و بیشتر متشکر شما خواهند بود .

۵ – چاه بدون‌نور و عمیق

نگاه کردن به داخل یک غار بدون نور و عمیق دوچندان ترسناک است . افتادن در داخل این چاه و این‌که کسی صدای فریادها و فغان های شمارا نشنود هم بیشتراز پیش بر ترسناک بودن این چشم انداز خواهد افزود . در حالی که اکثری دوست دارا هستند در جاهای تنگ و بدون نور صرفا باشند بعضی دیگر از تامل کردن بدین قضیه هم طفره میروند . ترسیدن از چنین چاهی به‌این معناست که ثروت شما یک معاش ماجراجویانه است که به آن عشق و علاقه دارید . شما می‌خواهید که عالم را بگردید و از معاش لذت ببرید البته چیزی شمارا از این عمل بدور نگه میدارد صحیح نظیر این اندیشه که در ته این چاه چه چیز ترسناکی منتظر اینجانب است . در حالتی‌که خویش را درمانده و محدود شده میبینید به یک مهاجرت تفریحی یک‌سری روزه به بخش ها غیرشهری بروید . با این فعالیت بشر شادتری خواهید بود .

۶ – آشیانه خرگوش

در شرایطی که یک آشیانه خرگوش برای ترساندن شما کافی است پس شما شخصی میباشید که فقط با چیزهایی راحت خواهید بود که می شناسید . غیرمنتظره ها و ناآشنایی ها شما‌را می ترسانند . شما مطمئن نیستید که از معاش چه می‌خواهید و این شکاف زیرزمینی میل شما به جستن ناشناخته ها چیزی است که شما‌را نگران می نماید . چیزی که شما در ادامه آن میباشید معنای معاش است . البته برای انجام این فعالیت شما می بایست شما می بایست نظیر آلیس در میهن شگفتی ها باشید و برای مواجهه با اتفاقات تعجب آور در این سمت آمادگی داشته باشید . ولی بدانید که‌این اتفاقات شمارا به شور نزدیک خیس خواهد کرد .

۷ – رویکرد پلکان ای رو به ذیل

واهمه از ذیل رفتن از یک خط مش پلکان نزولی اسرارآمیز می‌تواند به معنای شوق واشتیاق شما برای معاش و سود بردن از میوه های آن باشد البته احتمالا خیلی وقت ها بیش تر از حد به خویش فشار میاورید . ذیل رفتن از چنین روش پلکان ای علامت قرار به چنگ آوردن در قبر است و برگ های ریخته هم آرم یک فاز تازه در معاش مثل یک فصل تازه است . شما از مرگ و از این‌که بعداز آن چه اتفاقی خواهد به زمین خورد میترسید . گنجی که شما دنبال آن می باشید تندرست است به گونه ای که برای بازه طولانی معاش نمایید .

برای دستیابی به‌این ثروت خوب تربرای دستیابی بدین ثروت خوب تر است تغییرات کوچکی در سبک معاش خویش تولید فرمایید و ورزش نمایید . رژیم غذایی تن درستی داشته باشید و استرس را از خویش به دور نمائید .

۸ – سیاهچال

در صورتی این زیرزمین یا این که سیاهچال با درهای آهنی و سنگ های خاصش شمارا می ترساند معنایش این خواهد بود که شما بشر باثباتی می باشید . رنگ سنگ ها نمادی از عرش و دریاست که پس از آمدن به دنیای بدون‌نور ناشناخته ها پشت رمز گذارده می‌شوند . شما آدم فعال و پرکرای میباشید و به خویش افتخار میکنید . خزه ها علامت برهه زمانی زمان متعددی که در یک مکان بدون‌نور , مرطوب و سرد قرار خواهید داشت را نشان داده و در هم آرم ورود به زندانی است که دوست ندارید باقی زندگیتان را در آن جا سپری نمایید .

شما قیمت های اخلاقی و رفتاری مضاعف سختگیرانه ای دارید که معاش را برایتان مقداری دشوار کرده اند . شما از راحت بودن و امنیت لذت می‌برید چون به شما قابلیت می دهند که آدم آهسته تری باشید که هر از یکسری گهگاه هم انعطاف پذیری خویش را نشان دهد . به این صورت در گیر افسردگی نشده و شم ناخوشایندی در زمینه ی وضعیت جدیدی که در آن قرار گرفته اید نخواهید داشت .

شخصیت شناسی از روی ترس های افراد در زندگی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.