شیوه های جالب طبیعی برای رفع مشکلات در دنیا طبیعی

مشکلات طبیعی که در دنیا وجود دارد به شکل های بسیار طبیعی توسط گیاهان و جانوران حل شده است در جایکه دما سنج ندارید می توانید از جیرجیرک ها استفاده نمایید اگر در کوهنوردی با دوستانتان شما آنها گم کرده اید می توانید با روش های گوناگون پیدا نمایید و خیلی از اتفاقات که می توانید از طبیعت کمک بگیرید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر شیوه های جالب طبیعی برای رفع مشکلات در دنیا طبیعی را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : تکنولوژی امروزی , معاش روزانه را دوچندان سهل وآسان نموده است . مثلا , اپلیکیشن‌های آب و هوا دمای محلی را در یکسری ثانیه به شما اعلام می کنند و به سادگی می توانید با روشن کردن لامپ قوه موبایل که مدام همراهتان است به راحتی در ظلمات ملاحظه کنید . البته چطور میتوانیم این کار‌ها را با توجه و راحتی و سوای استفاده از اسباب الکترونیکی و اتومبیل آلات انجام دهیم؟ ما در خصوص الهام به دست آوردن از طبیعت یا این که تصحیح ژنتیکی حیوان‌ها برای انجام کاری مختلف سخن نمی‌کنیم . این مقاله مشتمل بر توانایی‌های شگفت انگیز دنیای ارگانیک میشود که می تواند مستقیما برای حل مشکلات استعمال شود .

 

می خواهید دما را بدانید؟
یک جیرجیرک پیدا فرمائید

امروزه روش‌های مختلفی برای انتخاب دما موجود است , از دماسنج روی میزتان تا خبر ها هواشناسی میتوانند دراین مورد به شما امداد نمایند . البته یک روش ارگانیک نیز موجود هست و آن نیز استفاده از جیرجیرک است . شما می توانید مرتبه دمای هوا را به روش شگفت آوری با شمردن تعداد جیرجیرهای یک جیرجیرک در یک زمان مشخص و معلوم گزینش نمایید . ممکن است این بجهت متابولیسم بسیار جیرجیرک در دمای بالا باشد .

فرمول محاسبه دما با دقت به جور جیرجیرک متعدد است . برای یک جیرجیرک معمولی , کافیست تعداد جیرجیر‌ها را در ۱۵ ثانیه بشمارید و عدد ۴۰ را به آن بیش تر نمائید تا به تقریب نسبتا دقیقی از دمای هوا در مقیاس فارنهایت دست یابید . این جیرجیرک از سایر دقیق‌تر است و جیرجیر آن کمتر زیر تاثیر عوامل دیگری مانند سن قرار میگیرد .

دندانتان افتاده؟
یک نارگیل یا این که کمی شیر پیدا نمائید

یک روز گرم تابستانی را فکر کنید که سرگرم دوچرخه سواری میباشید , باد‌ملایم در موهای شما می‌وزد و معاش به صورت کلی فوق العاده است . یک دفعه یک گودی جلویتان سبز می شود و شما با صورت روی آسفالت فرود میایید و فکر‌می‌کنید‌ چیزی در دهانتان کم است , چه کاری می‌کنید؟

شایسته ترین فعالیت این است که یک نارگیل پیدا نمائید , آن را گشوده فرمایید و دندان افتاده تان را باطن آن قرار دهید . یک کدام از تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد نشان میدهد که آب نارگیل محیط قابل قبولی برای نگه داشتن دندان‌های افتاده است و سلول‌های پریودنتال لیگامان دندان ( رباط پریودنتال ) را محافظت می نماید که برای اتصال مجدد و پیروز دندان حتمی است . اثبات شده که آب نارگیل از شیر یا این که محلول نمکی موثرتر است . با این وجود , این تحقیق به مراد انتخاب میزان سعی این محیط‌ها ۳۰ دقیقه بعداز افتادن دندان‌ها بود .

با این وجود دندانپزشکان هنوز نیز شیر را تحت عنوان شایسته ترین مورد سفارش مینمایند . اما این مسئله هیچ ربطی به کلیسم شیر ندارد بلکه به خاطر PH خنثای شیر است . بعد از پرتاب کردن دندان در شیر بایستی به آرامی در جای خویش در دهن قرار داده شود و اقدامات پزشکی بلافاصله صورت بپذیرد . به صورت کلی دوران بحرانی یک ساعت است ولی دندان قادر است تا شش ساعت نیز استمرار بیاورد .

در کوه پیمایی گم شده اید؟
با جوشاندن آب بفهمید کجا میباشید

در حالتی‌که تا به اکنون به کوه پیمایی یا این که کوهنوردی رفته باشید با اثرات فشار کم هوا شناخت دارید . تنفس مشقت بار می شود , رویت کرد تار میشود , اشخاص به راحتی غش میکنند و برای برداشتن هر قدم بایستی دو برابر سعی نمائید . طبیعت یک ترفند کوچک داراست تا بفهمید غلظت هوا چقدر است و آن با یاری جوشاندن آب است .

با این روش میتوانید بگویید که نسبتاً چقدر از تراز دریا فراتر میباشید , چون هرچه فشار اتمسفر کمتر باشد آب در دمای زیر تری جوش می آید . به صورت میانگین , هر ۱۵۰ متر ارتقا طول سبب ساز میگردد نقطه جوش ۱ سکو فارنهایت یا این که ۰ . ۵۶ سکو سانتیگراد پایین‌تر بیاید ; بدین ترتیب با استفاده از یک شعله , یک ظرف , کمی آب و یک دماسنج می توانید بگویید چقدر از مرحله دریا مسافت دارید .

نیز چنین درک کردن این مورد احتمالا هنگام پختن غذایی حساس باشد که توسط آبجوش تهیه و تنظیم میگردند . چنین غذاهایی در ارتفاعات بالا دیرتر می‌پزند . به‌این استدلال که آب در دمای پایینتری جوش میاید و در بنا شده در هم اکنون پختن خوراک در دمای ذیل تری می باشید . نیز چنین هرچه از مرحله دریا پایین‌تر باشید آب دیرتر به جوش می آید . به صورت نمونه در دراز چاله ماریانا آب در دمای ۴۹۳ مرتبه سانتیگراد جوش می آید . در حالی که در قله اورست نقطه جوش آب به حدود ۷۱ سکو سانتیگراد میرسد .

می‌خواهید یک جنایتکار را بازداشت کنید؟
نزدیک‌ترین پشه را پیدا نمائید .

پشه‌ها حیوان ها دوست داشتنی نیستند , ولی فواید شگفت انگیزی برای ما دارا هستند . خونی که بوسیله پشه خورده شده , تمامی صفات خون مهم صاحب خانه را مراقبت میکند , اعم از DNA . از این رو این موجودات تحت عنوان ویال‌های زنده خون فعالیت میکنند . پلیس فنلاند با درک کردن این زمینه , در صحنه جرم تصمیم گرفت فقط شاهد خویش یعنی یک پشه را دستگیر نمایند . DNA جان دار درین حشره با مردی که نامش در ورقه ها پلیس ثبت شده بود منطبق داشت . پلیس بلافاصله مرد را مورد بازپرسی جای‌دارد و تبهکار با یاری صرفا شاهد جنایت بازداشت شد .

حماسه نزاع پشه‌ها با جرم و جنایت به همین جا ختم نشد . در سال ۲۰۱۷ پژوهشگران ژاپنی توانستند در روش استخراج و تجزیه و بررسی خون از پشه‌ها ترقی نمایند و دریافتند خون درون پشه می تواند رشته‌های قابل شناسایی DNA را تا دو روز در خویش نگه دارا هستند . در فیض نمونه‌های خون پشه می توانند برای کشف زمان تقریبی که یک فرد در حیطه خاصی بوده مصرف شود . از دید تئوری از این زمینه خیر صرفا برای شناسایی مظنونین بلکه برای انتخاب تقریبی هنگامی که آن ها جایی بوده اند مصرف شود .

می خواهید به ماهیگیری بروید؟
از کمی گردو استفاده نمایید ( غیررسمی )

ماهیگیری منبع حساس خوراک برای بیشتر قبایل ساکن ایالات متحده بود . تاریخ قرن هجدهمی , جیمز ادایر ( James Adair ) چندین روش ماهیگیری مورد استفاده مردمان مستقر را رویت کرد , مثل نیزه‌ها و تورهای معمولی . یکی‌از نوآورانه‌ترین روش‌های آنان این بود که اذن می‌دادند کت فیش دست ماهیگیر را ببلعد , بعد از آن ماهیگیر با سرعت ماهی را خارج میکشید و روی زمین می‌انداخت .

تکنیک نادری نیز بوسیله بعضی قبایل استفاده میشد که تماما متعدد از کلیه این‌ها بود . . آن ها از پوست گردوی سیاه برای ماهیگیری استفاده می‌کردند . اکثری از کشور‌ها این فعالیت را ممنوع کرده اند , چون جراحت متعددی به حیات وحش محلی میرساند . پوست گردو دربردارنده یک ماده شیمیایی به اسم ساپونین است . سیستم گوارش بشر کار کشته به هضم ساپونین می‌باشد , ولی ماهی آن را مستقیما وارد جریان خون خویش می‌نماید . این ماده شیمیایی آن‌ها‌را بی احساس مینماید و روی تراز آب آویزان می کند .

استفاده از فروغ و روشنایی ماهی در درحال حاضر تجزیه

دسترسی به نور و روشنایی این روز‌ها آنقدر سهل و آسان است که گهگاه فراموش می کنیم اجدادمان در موقعیت مضاعف بدون‌نور تری معاش می‌کردند . شعله حریق بدیهی‌ترین و در دسترس‌ترین منبع روشنایی بود , البته نیاز به حفظ مداوم یا این که شمع‌های گران‌قیمت داشت . چه بسا در‌صورتی‌که می‌توانستید با این مشکلات کنار بیایید گشوده نیز آتش برافروختن یک فعالیت دوچندان خطرناک بود . خوشبختانه یک جایگزین فراوان دیدنی برای آن وجود داشت .

معدنچیان قرن هجدهمی در نیوکاسل در انگلستان بدون چاره بودند در جای تنگ و بدون‌نور و در وضعیت خطرناک فارغ از چراغ‌های مدرن فعالیت نمایند . گازهای قابل اشتعال یک ایراد مستمر بودند , بدین ترتیب نمی‌توانستند از مشعل استفاده نمایند , البته خوشبختانه ماهی‌های در حالا تجزیه می‌توانستند جای خالی آنها را مالامال نمایند . باکتری هایی که از پوست ماهی تغذیه می‌کردند به واسطه شب تابی ( بیولومینسانس ) نور و روشنایی ارگانیک کافی برای دیدن را مهیا می‌کردند .

معدنچیان ایالات متحده راه‌حل بهتری داشتند , آنها یک شیشه را را با کرم‌های شب تاب لبریز می‌کردند که خطرها حریق حقیقی را نداشت . مردمان اندونزی در قرن هفدهم از قارچ‌های بیولومینسنت تحت عنوان مشعل در جنگل‌های بدون‌نور استفاده می‌کردند . در مبارزه جهانی دوم هم سربازان ژاپنی تعداد متعددی از دشوار پوستان بیولومینسنت را توده می‌کردند تا شب‌ها بتوانند نقشه خوانی نمایند سوای این که شرایط خویش را لو بدهند .

به طرح ریزی برای پرواز هواپیمای فارغ از سرنشین نیاز دارید؟
یک مرغ دریایی را دنبال نمایید

هواپیماهای سوای سرنشین نیز چنان یک تکنولوژی توسعه یافته و در حال پیش رفت می‌باشند که با چالش‌های نو روبرو میشوند . یک کدام از این چالش‌ها چگونگی طرح ریزی برای مسافت‌های طولانی است در حالی که متغیرهای مختلفی می توانند پرواز را زیر تاثیر قرار دهند . سرعت باد , دما , آب و هوا , جریان هوای گرم , و زمان تمامی میتوانند به طور کامل اخلاق و رفتار شیء در هم اکنون پرواز را تغییر و تحول دهند . به صورت خلاصه , تحقیق فارغ از ساعت ها امتحان و غلط دوچندان ایراد است .

مگر این‌که تقلب و از طبیعت تقلید کنیم . پژوهشگران بریستول از مرغ‌های دریایی برای فهم چگونگی شایسته ترین راندمان پرواز هواپیمای فارغ از سرنشین در محیط شهری استفاده می‌نمایند . دانشمندان از روش مشاهده الگوی پرواز مرغ دریایی به فهم بهتری از محل جریان‌های گرمایی و تغییرات سرعت باد دست می‌یابند. آن‌ها با کمک این اطلاعات بازدهی سوخت و فواصلی که هواپیمای بدون سرنشین پرواز می‌کند را افزایش می‌دهند.

آلاینده‌های متعددی در خاک وجود دارند؟
تعدادی درخت بکارید

صنعت های سنگین وزن خیر فقط محیط زیست جهانی را آلوده و کثیف می نمایند بلکه زمین‌های محلی را هم کثیف مینمایند . فلزاتی نظیر جیوه و سرب معمولا در خاک اطراف بخشها صنعتی یافت می شوند . نیز چنین آلاینده هایی مانند آرسنیک . این آلاینده‌ها میتوانند اثرات مخربی روی حیات وحش محلی و انسان‌ها داشته باشند که موجب نارسایی همگی , کم خونی و مشکلات بی شمار دیگری میشود . روش‌های سنتی رویا رویی با این آلاینده‌های زمین نیز گران و نیز ناکارآمد می‌باشند .

چاره امروزی برای این پدیده ویرانگر حیات وحش استفاده از گیاهان , قارچ‌ها و جلبک هایی است که خواص گیاه پالایی دارا‌هستند . درین روش آلاینده‌های زیان آور به وسیله سیستم ریشه گیاهانی مانند شاهدانه , خردل , یا این که تارج خروس جذب می شوند . بعد از مدتی گیاهان برداشته و معالجه می گردند و دانه‌های تازه در جای آنها کاشته میگردد . آلاینده‌های با ارزش مانند کادمیم یا این که نیکل , چه بسا می توانند از گیاه استخراج و در فرآیندی به اسم کشاورزی معدنی استفاده شوند .

تشنه هستید؟
یک لاکپشت بزرگ پیدا فرمائید

افرادی که شیر می‌خورند , می توانند نوشیدنی خویش را از اشکال حیوان ها تامین نمایند . نسبتاً تمامی پستانداران به نوعی شیر ساخت می‌نمایند . چه بسا مغول‌ها در مواقع ناچاری از خون حیوان‌ها استفاده می‌نمایند . البته کاشفانی که به جزیره ها گالاپاگوس رفته اند منبع آب جدیدی کشف کرده اند : لاکپشت ها . سر گروه نیروی دریایی ایالات متحده در مقاله خویش به لاکپشت‌ها اشاره نمود . وی توضیح می دهد که آبدان ( bladder ) آنها دربردارنده ۸ لیتر آب نو و شیرین است . علاوه بر این می‌توان لاکپشت‌ها را تا ۱۸ ماه فارغ از خوراک در یک کشتی نگه داشت . نیز چنین لاکپشت‌ها مزه مضاعف خیر و خوبی دارا‌هستند ; و کلیه این‌ها در کنار نیز آنان‌را یک حیوان دوچندان مطلوب برای سفرهای دریایی طولانی تبدیل میکرد . علاوه بر این به واسطه لاک سختشان قابل احتکار کردن بودند . متاسفانه لاکپشت‌های گالاپاگوس فعلا یک دسته مراقبت شده میباشند .

شیوه های جالب طبیعی برای رفع مشکلات در دنیا طبیعی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.