عکس صدرالدین شجره و همسرش | بیوگرافی صدرالدین شجره

صدرالدین شجره مجری و گوینده پیسشکوت ایرانی در رادیو ایران بود او در سن 66 سالگی دار فانی را وداع گفت متولد 1331 در تهران به دنیا آمد صدرالدین شجره به یک بیماری نادر در ایران دچار شده بود که بعد از مدتها مبارزه و رنج فراوان فوت نمود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس صدرالدین شجره و همسرش | بیوگرافی صدرالدین شجره  را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله دانستن: صــدرالـــدیـن شجره گوینـده ، مجــری و کارشنـــاس رادیو، کارگـردان نمایش رادیویی، نویسنده نمــایـش، بازیـــگرو کارگردان تلویزیون در 1331 در تهــران متولد شده و تحـصیلات خود را در رشـــتـــه اپتومتـری گذرانــده وهم اکنون نیــز به عنوان مدرس فن بیان در موسسات آزاد تدریس می کنـــد.
درگــذشـت و علـــت فوت

مرحوم شجره در تاریخ 1331 در تهـــران متولد و در تاریـخ 30 خرداد 1397 به علت نادر و بیماری طولانـی مدت در بیـــمارستـان لاله تهـــران بعـد از چنـــد ماه بستری بودن درگذشـــت و دارفــانی را وداع گفــت.
ایشان یکی از گوینــدگان و پیشــکـــسوتان نسل دوم رایو بودنـد که پنـج دهـــه در ایـن عرصه فعــالـیت کرد و آثـار به جا مانــده با ارزشی چه در اجـــرا و گویندگـی و چه در بازیـگــری از خود برجــای گذاشـت.

شروع فعالـیت در صدا و سیـــمـــا

استاد شجــریان ۱۵ سالگی بعـد از آشــنــایی با اکـبـــر رادی و با معرفی او وارد رادیو شده و فعـالیت خودش را در این زمــیــنــه آغــاز کرده است.
از نوجوانـــی علـــاقـه زیادی به ادبیـات و شعـــر داشــتــه و همیـشـه به دنـبـال آموختن فنون شعر و ادبیــات بودهو در مجــالــس و شب شعـــر ها شرکــت می کرد.

عکس صدرالدین شجره

او به دلیل علاقه به گویندگی و اجرا و همچنین استعداد ذاتی در فن بیان باعث شد تا وارد کار اجرا و گویندگی شود .
وی همچنین علاوه بر گویندگی و مجری گری تجربه بازیگری و کارگردانی نیز داشته است شجره از بزرگان اجرا و گویندگی و کارشناس مجری در برنامه های رادیویی می باشد.
پیشکسوت رادیو مهارت عالی در کارگردانی نمایش در رادیو دارد و کار نویسندگی چندین نمایش را به عهده داشته است.

نـــابــغه فن بیان

اســتــاد در سال ۱۳۴۶زمـانــی که ۱۵ سال داشـــت ، مقام اول کشوری در آزمون فن بیـــان را بدســت آورد.
وی در سنیــن دبـیـرستــان، نزد اسـتـادانـی چون خاقــانی و دکـــتر ضیاالـدیـن سجادی دوره های ادبـیــات و فنون موسیــقی، سولفـــژ و آواز را نیــز نزد مصـــطـــفـــی کمـــال پورتراب باد گرفــت.

کسب مدرک حرفـــهــ‌ــای گوینـدگـــی

شجـره درجه Master را در فن بیان و سخنوری و گوینـدگی را کسب کرده است.

درجـه به گوینـــدهـ‌ــای داده می‌ــشود که علـــاوه بر ایــنــکه فن بیــان خوبی دارد، در امــر بداهـــه‌ گویی کاملا ماهـر و استـــاد است.
ایشـان پنـج دهــه در رادیو در عرصه نویسـنـــدگـی، تنظــیم و کارگــردانــی فعالــیــت داشـتــه و علـــاوه بر ایـــن فعـالیـت ها در بعـــضی از تلـهــ‌ تئاترها – فیـلمـ‌ـــهــا و سریـــالـ‌ـهـای تلویزیونی نیــز به عنوان بازیـــگــر ایــفـــای نقش کرده اســت.
از جمله آثــار او در بازیـگری مجموعه تلویزیونی یکـــی از ایـــن روزهــا و مدار صفـر درجـــه و معـــمـای شاه و ماه و پلنـگ و ستـارخــانـــ…. می توان اشاره کرد.
بیـمــاری نادر

او چند سالیـسـت که به بیـمـــاری سخت و نا شنــاخـتــه ای مبتــلـا شده که به گفـته پشـکـان مربوط به ملوانان و یا افـرادی که در جای مرطوب و آی و هوای مرطوب زنـــدگـــی می کنـــند درگیـــر آن می شوند .
وی مدتـــی بود که در بیـمارسـتان لالـه تهران بستری شده بود.
ازدواج و عکــس همــسر

صدرالـــدیـن شجره چندیــن سال پیش ازدواج کرده و یک پسر به نام علی شجره دارد که بازیــگر است
و البته از تعـــداد فرزنـدانـش اطلاع دقیقی در دســـت نیـست.

عکس صدرالدین شجره و همسرش | بیوگرافی صدرالدین شجره

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.