صومعه معلق،کاخ تابستانی پکن و مکان های تفریحی و تاریخی چین

مکان های تاریخی و تفریحی چین بسیار زیبا می باشد و سالانه گردشگران بسیاری وارد کشور چین می شوند اگر شما هم قصد مسافرت به کشور چین را دارید با مطالعه این مقاله با مکان های تفریحی و تاریخی کشور چین آشنا شوید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر صومعه معلق،کاخ تابستانی پکن و مکان های تفریحی و تاریخی چین را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: زمانی که اغــلـــب مردم به چیـــن سفـر می کنـــنــد، فقـــط می خواهـنــد دیوار بزرگ چیــن و شهــر ممنوعه در پکن را ببـیـنند، در تفرجـگاه بانـــد در شانگــهای قدم بزنـــند یا از لشــکـر سفالیـــن در شیـــ‌ـآن دیدن کنـند. شایـــد بازدیــدی هم از گوانگــژو داشتـــه باشند یا سوار کشـتـــی های تفـریـــحـی رود یانـگ تسه شوند. ولی نقـاط دیــدنــی بسیـار بیـــشتـــری در چیـــن علـــاوه بر این مکـــان های معـروف وجود دارد.

جاذبه های گردشگری زیــبـــای فراوانی در چیـن وجود دارد، از مکـــان های باستـانی گرفـته تا جنـــگـــل ها و معبــدها و شالیــزارهای برنجـی که به نظر می رســـد توسط هنـرمنـدان طراحی شده اند، و کوه های مقـدس و آبشارهـــای شگفـت انـگــیــز.

اشتـیـــاق برای اکتـشـاف مکـــان های کمـتـــر شنـاخـته شده که در آن تعــداد گردشـگـــران چیـنـی بیشــتر از توریسـت های خارجی است، فقـــط محـدود به کوله پشــت گردهـا نیســـت. هر مسـافری با دیکشنری مسـافرتـــی و مقداری شکـــیـــبایـــی نیز می توانـد از تمام این مکان ها دیـــدن کنــد.

در ادامه، 30 تا از برتـــرین جاذبــه های گردشـگری چیـــن را معــرفی می کنیم.

30. دیوارهای شهــر شی‌ــآن (Xi’an City Walls)

صدها سال قبــل، چیــنـــی ها دیوارهـایی بزرگ در اطراف شهــرهای خود می ساختنـــد تا از هجوم متــجـاوزان دفـاع کنــند. شیـ‌آن نیـز از ایـن قضــیـــه مسـتــثـــنی نبود. دیوار ایـــن شهــر هنوز هم باقـی مانده، و به عنوان یکــی از سالم ترین دیوارهای قدیــمـــی در چین به شمار می رود. این دیوار 12 متـر ارتـفـاع و حدود 15 متر عرض در پاییـن دارد، که در بالا به 12 متر باریک می شود. راه رفــتن روی ایـن دیوار یکی از کارهـــایـی است که بازدیــدکنــنــدگان ایـن شهـر باستـــانی چین حتمــاً باید انجام دهــند.

29. سه پاگودا (Three Pagodas)

سه پاگودا در حدود 1.5 کیــلومتــری شمـــال غربــی شهـر باســـتـانـی دالــی در جنوب چین قرار دارند، و یکــی از بهـــتریـن سازه های بودایـــی در چین هســـتـــنــد که در طول زمـان در مقـــابــل چنــدین فاجــعــه انـــســـانـی و طبـیـعـــی سالم باقـــی مانده اند. پاگوندای میانی که بین سال های 824 تا 840 میلادی به وسیله پادشاه کوان فنـــگیو ساختــه شد، 69.6 متـــر ارتـــفاع دارد و یکــی از بلـــنـدتـــریـــن برج های پاگودا در چیـن است. دو پاگودای دیگر حدود یک قرن بعــد ساختـــه شدنـد.

28. پارک جنگـلی ملـی ژانـــگـــجیاجــی (Zhangjiajie National Forest Park)

پارک جنـگـــلــی ملی ژانـگـــجـــیاجی که در سال 1982 تأسیـــس شد، اولیــن پارک جنــگـــلـــی ملــی در چیـــن و بخـشی از مناطــق خوش منظره ولینـگ یانگ اســـت. ایـــن پارک با نهـــرهای زلـــال، قلــه های دارای شکـل عجـیب، حیات وحش خاص و گیـــاهـــان فراوان زیـــر اســتوایـــی خود، منطـقه گردشگـری فوق العاده ای برای بازدیـدکنـــندگـان در تمـام طول سال اســـت. از جمـــلـه جاذبه های اصــلـی آن می توان به نهـــر شلاق طلـایی اشـــاره کرد که بازدیـــدکــنـــنـدگــان می توانند ماهی ها را در آب زلــال آن تماشــا کنـــنـــد.

27. جنگــل سنــگـــی شیــلـین (Shilin Stone Forest)

جنـگـــل سنگــی، یا شیلـین در زبان چیـنــی، مجــموعه ای از پدیـــده های سنـگـی کارسـت در جنوب غربــی چیـــن اسـت. بیــرون آمـدن این سنـگ ها از زمیـن شبیـــه به اسـتالاگمـیـت ها در غارهـــا اســـت. تخـــمیـــن زده می شود که این سنگ ها 270 میـــلــیون سال عمـر دارنــد. این منطـــقه زمـــانـی بســتر دریا بود و جریـان آب این سنــگ های شگـــفت انگـــیـــز را ایــجــاد کرد. سالـانه 2 میـــلــیون نفـر از جنــگــل سنـگـی بازدیــد می کننـــد.

26. شهـر قدیــمـــی لیجـیانــگ (Lijiang Old Town)

شهــر قدیمی لیـــجـیـانگ یکــی از جاذبه های توریـســتی برتـــر استان یون‌ــنـــان است و بازدیــدکنــنـــدگانی که می خواهـــنـــد با نحوه زندگی در یک منــطقــه اقلیـت آشـنا شوند را به خود جذب می کنــد. قوبلای خان اولیـن امپــراتوری بود که در ایــن شهر 800 ساله که با فرهنـــگ اقلیت مردم ناخی در ارتـــبـاط است، زندگی کرد. نقـــریـباً 350 پل در کانال های آبی که از میـــان شهــر عبور می کنند، وجود دارد، که جایـی خوب برای دیدن معــماری رنــگارنــگ ناخــی و ساکنـــین ایـن منطـــقه با لبـاس های بومی اسـت.

25. کوهستـــان وودانـگ (Wudang Mountains)

مسافـــرانـی که «ببـــر خیزان، اژدهــای پنـهـان» را دیــده باشند از قبل می دانــند که کوه های وودانـگ که در شمـال غربی اسـتـان هوبئی قرار دارنــد، از چه منظره شگـــفـت انگیـزی برخوردار هستـند. علــاوه بر زیــبـــا بودن، کوهستـان وودانگ مقـــدس ترین رشــته کوه تائوئیســـم در چیـــن نیـــز اسـت. مسافران در آنجا مجموعه معابدی از جمـله معبد مجـلل نانـیان را خواهــنـد یافت که تمــاشــایــی تریـــن معبــد بیـن 36 معـبـد وودانــگــشـان به شمار می رود چرا که از سنــگ های صخـره ای ساختـــه شده که در پشـــت آن قرار دارد.

24. ژوژوانــگ (Zhouzhuang)

ژوژوانگ یکــی از معروف تریـن شهرهـای آبی در چیــن است. ایـن شهـــر که اغـلب از آن به عنوان «ونیـز شرق» یاد می شود، با رودها و نهرهـــایی تقــاطع دارد که خانه هایـــی قدیمــی در کنارشان قرار دارد. ژوژوانـگ در فاصـلـــه ای کمـــتـــر از 32 کیلومتر از سوژو در شرق چین قرار دارد و به خاطر پل های دوقلوی آن، شیـده و یونگان، مشهور اسـت که نمـــادهـــای شهـــر هستــنــد. سواری با قایق راهـــی عالــی برای دیـــدن شهر اسـت.

23. کوه تای (Mount Tai)

کوه تای در استـــان شانــدونگ یکـــی از پنــج کوه مقدس چیـــن اسـت. صعود از تایــ‌شان («شان» در زبان مانــدارین به معـنــای کوه است) یکی از اولین کارهـایی بود که امپــراتور جدیـد انجام داد؛ گفــتـــه می شود که 72 امپراتور در گذشـتـه ایـن صعود را انجـــام دادند. آن ها معـــابد بزرگ، لوح های نوشتــه شده و آثـار فرهنـــگی دیـگـری از خود به یادگـار گذاشتند. مســافرانـــی که علاقـــمند به تاریــخ پادشاهــان هسـتــنـــد می تواننـد از مسیر شرقــی 6 هزار پلـــه ای بالــا بروند چرا که امـپـراتورها همـــین کار را انجــام می دادنـــد.

22. دره جهنـــده ببـــر (Tiger Leaping Gorge)

دره جهـنـده ببــر روی رود یانـــگ تســه در جنوب غربی چین قرار دارد. ایـن ژرف دره به طول حدود 15 کیلومتـــر از میــان یک سری تنـداب می گذرد که به وسیــلـــه کوه هایـی در دو طرف احاطه شده که به ارتــفـاع 3 هزار متری بالـای رودخـانه می رسنـد. گفته می شود که ایــن عیمق تریــن ژرف دره در جهـان اســت. مسیر کوهپیـــمایی در طول این دره بســـیار راحـــت و قابـــل دسـتـرس اســت، و چشــم اندازهــایی باشــکوه فراهـم می کنــد. هر چند کوهپــیمایـــی در ایـن مســیـر را نبـایـــد دسـت کم گرفت. حتـــی برای کسانی که وضعیـــت جسـمی خوبی دارنـــد، ایـــن کوهپـیمایـی سخـت و مسلـــمـاً انــرژی بر اسـت. مهــمـــانخانه هایـــی در طول راه به عنوان محـــل اقامــت وجود دارد، به همــین خاطـــر کوهپــیمــایـــان احتیاجی به چادر زدن نخواهنـد داشـت.

21. باغ ها و آبــراه های سوژو (Suzhou Gardens & Canals)

سوژو شهری زیبــا است که در آبـــراه بزرگ چیـن در فاصلــه حدود 65 کیـلومتـــری از شانـــگــهای قرار دارد. این شهـر به خاطــر ابـریشـــم ها، آبـــراه هایی که از میان شهـــر عبور می کنند، و باغ های کلــاســیک با برکـه های پر از ماهـی و محوطه های سنـــگی خود شناخـــته می شود. سوژو حدود 80 باغ کلــاسیک دارد که از آن میان، باغ Humble Administrator در زمره معروف ترین ها قرار دارد. سواری با قایق در آبــراه ها راهی عالی برای تجربـــه زیـبـایــی سوژو است.

20. غارهای موگای (Mogao Caves)

مســافران در امـــتــداد جاده باستــانــی ابـــریــشـم می توانـنـــد در دون‌ــهوانــگ توقفـی داشته باشند تا از غارهــای موگای بازدیــد کنـــند، که نمایانـگـر هنــر غاری بودایـــی در دوران قدیـم اسـت. بر خلــاف غارهـای یونگـانگ که تصاویر بودا در دامنـــه های کوه حکاکی شده، غارهای موگای بیـشتـــر دارای نقـاشــی هایـــی روی دیوارهـای غار است. برخی از نقـــاشـی ها به قرن چهــارم بر می گردد. در یک زمان، بیـــش از هزار معــبد غاری در این منطـــقـــه وجود داشـت.

19. شالـــیـــزارهای لونگجی (Longji Terraces)

کشـتــزارهـــای برنــج لونگــجـی یا ستون مهــره های اژدهـا بیـــش از 500 سال قبـل در زمان دودمـان مینگ ساخته شدند. مزارع برنـــج در شهرســتـان لانگـشنگ تقـریـبـــاً در فاصــله دو ساعـــتــی شهـر گویلیـــن با ماشــیـن قرار دارند. در فصـل کشــت، این کشـتـــزارهای پر پیـچ و خم از فاصلـه دور نمــایــی فوق العـــاده در دامـنه کوه دارنـــد که از کنـاره رود شروع می شود و نزدیــک قلـــه کوه به پایان می رسد. بازدیـدکننــدگان می تواننـــد از ایــن مزارع و روستاها عبور کنــنـــد، و با اسب ها، خوک ها، مرغ و خروس ها و مردم سخـــتــکوش محــلی آشـنا شوند.

18. کاخ تابستــانی پکن (Summer Palace)

کاخ تابــستانـــی که در شمــال غربـــی پکـن واقـــع شده، زمـانی زمیـن بازی برای خانواده های شاهــنـشاهـی چیـــن بود که می خواستـــند از گرمــای تابـــســتـــان پکن فرار کننـد. این کاخ در سال 1750 ساخـــتــه شد، ولی صد سال بعد زمــانـــی که فرانـسوی ها و بریـتانـیایــی ها به پکن حمــله کردنـــد، تخــریـــب شد. ترمیـم آن جنـجـال هایی به همـــراه داشت، به طوری که ملـــکـــه تزی شی منـــابع مالـی نیـروی دریــایی را اخـــتـــلاس کرد تا قایق مرمر را بسـازد، در حالـــی که جنـس آن چوبی اســت که به رنــگ مرمر نقاشی شده اســـت.

17. کشـتــی های تفـــریــحـی رود یانــگ تسه (Yangtze River Cruise)

رود یانـــگ تسه در امــتــداد برخی از جالب تریـن و معــروف ترین مکـــان های چیـن، از جملــه «سه دره» عبور می کند. در کشتی های تفـریــحی رود یانــگ تســـه، مســـافران از برخـــی از این منـاظـــر طبیـــعـــی فوق الـــعـــاده عبور می کنـنـد و می توانند گشــت و گذاری کوتاه به مکـــان های جذاب مختــلـــف داشــتــه باشـــند. رود یانــگ تســـه همـچــنـین محــل زنـــدگــی تعــدادی از گونه های در معرض انـــقـــراض کشور از جملــه الــیگـــاتور چینـی و دلـفــین رودخـانـــه ای اســـت.

16. صومعـــه معلـــق (Hanging Monastery)

صومعـــه معــلـــق که در بالای صخره ای در فاصلـه 75 متری از سطح زمـین واقــع شده، یکی از جالب توجه تریــن چشـم اندازهـــا در چیـن اســـت. ایــن صومعــه تمــاشـایـــی شامل مجموعه ای از 40 اتـاق اســت که از طریق راهــروهایی به هم متصـل هستـند و به نظـر می رسد که به کنـاره صخـــره ای شیـــب دار چســبیده اسـت. صومعـــه اولیه در قرن پنــجـــم ساخته شد و در طول تاریخ طولانی خود چنــدین بار تعمیـر شد و گستــرش داده شد.

صومعه معلق،کاخ تابستانی پکن و مکان های تفریحی و تاریخی چین

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.