طبخ غذاهای مقوی با استفاده از گوشت مرغ در منزل

باورتان می شود همین مرغی كه خیلی از ما بوی آن را دوست نداریم و لب به آن نمی‌زنیم , ‌ بتواند فرهنگ و تمدن یك ملت یا این که خوب تر بگوییم دنیای غرب را نجات بدهد؟‌ مرغ متشخص , ‌ نخستین دفعه در نصفه ابتدا قرن پانزدهم میلادی در كشور یونان پا به معاش مردمان گذاشت . البته نكته کلیدی اینكه در‌این كشف , ‌ پای ما ایرانی‌ها نیز در مابین بود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طبخ غذاهای مقوی با استفاده از گوشت مرغ در منزل در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

ماجرا از این قرار است كه زمانی دریاسالار یونانی , ‌ «تمیستوكلس»‌ راهی جنگ با کشور ایران بود , ‌در مسیر جنگ دو خروس با یكدیگر را می‌بیند . وی با دیدن این صحنه میگوید : ‌ «‌به آن‌ها بگویید برای معاش , نجات‌ خانواده , برای مراقبت بستگان و برای نگهداری فرزندان نجنگند .

نزاع بایستی تنها برای محافظت غرورتان باشد . » به‌این ‌ترتیب اولیه برخورد تاریخی با قوم ماكیان واقعه می‌ افتد البته تا مدت‌ها این جان دار برای تغذیه استفاده نشده و بر عكس برای مراسم «جنگ‌اندازی خروس»‌استفاده می شد .

درواقع مرغ و خروس برای این رقابت رویش داده می‌شدند . از اوایل قرن بیستم با ترقی صنعت , ‌مرغ به شكل‌های متفاوت و به طور دور از شوخی , به‌عنوان یك خوراكی وارد معاش مردمان شد .

 

مرغ را نجات‌بخش معاش مردمان غرب می دانند بدین استدلال كه بعد از ورود آن به فرهنگ وتمدن غذایی مردمان , ‌ از مرغ برای تنظیم اشکال خوراكی‌ها تا سس‌ها استفاده می‌كنند . درحال حاضر میخواهیم ببینیم مرغ چه وی‍ژگی‌های تغذیه ای دارااست و با آن چندنوع طعام می‌توان تهیه و تنظیم كرد؟‌

وی‍ژگی‌های مرغ دارای شهرت

این نكته را ‌می‌دانیم كه مرغ , ‌یكی از شایسته ترین منابع دربردارنده پروتئین است . هضم آن راحت است و الی انتها . البته در صورتی‌که بخواهید چندین وی‍ژگی شاخص برای این خوراكی را توضیح بدهید , ‌باید دست روی كدام وی‍ژگی‌ها بگذارید؟‌

می توانید دست‌کم 15 , 10وی‍‍ژگی برای این خوراكی اسم ببرید و عارضه ها آن را نیز ذكر كنید؟‌ همراه ما باشید تا با نیز این ویژگی‌ها را بررسی كنیم .

1 . منبع پروتئین : ‌ مرغ , ‌سرشار از پروتئین است . ولی این وی‍ژگی را در دیگر موجودات خوراكی نظیر گاو و گوسفند نیز می‌توان سراغ گرفت . البته چه نكته‌ای پروتئین مرغ را مختص كرده است؟‌ تاثیر این پروتئین در تن .

اسیدهای آمینه خالق پروتئین مرغ استدلال حساس رویش و نمو ماهیچه‌ها می باشند . بدین ترتیب مصرف مرغ علاوه بر تامین پروتئین موردنیاز به پرورش ماهیچه‌ها كمك می‌كند . از طرف دیگر كیفیت پروتئین مرغ به شكلی است كه مصرف آن سبب طولانی تر وزن نمیشود .

2 . داروی افسردگی : این خوراكی داروی همگی اشخاص افسرده حالا است . استدلال آن هم وجود اسیدآمینه « تریپتوفان»‌ در پروتئین مرغ است . به این ترتیب در صورتی شم افسردگی می‌كنید , ‌همین درحال حاضر آستین بالا بزنید و سوپ مرغ برای وعده شام توشه بگذارید . با میل کردن هر قاشق آن , ‌جسم‌تان گرم و روح‌تان آهسته میگردد .

3 . استحكام استخوان‌ها : ‌ در صورتیکه نگران پوكی استخوان در سن بالا می باشید , ‌حتما مرغ را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید . مطمئن باشید براین اساس استخوان‌ها به آهن تبدیل خواهند شد . ادله آن هم آهن مو جود درگوشت مرغ است .

 

4 . مرغ , ‌مهربان با قلب : ‌ گوشت این حیوان دربردارنده اسیدآمینه «‌سیستئین‌» ‌است . این به عبارتی تركیب مفیدی است كه برای محافظت تندرست قلب اضطراری است . گوشت مرغ دربردارنده میزان كافی از این اسیدآمینه است . سینه مرغ بیشتراز هر بخش دیگری از این خوراكی دربردارنده اسیدآمینه سیستئین است .

5 . مرغ و لبخند : ‌ در صورتی دوست دارید مدام لبخندتان خوشگل باشد , ‌ مصرف مرغ را فراموش نكنید . تعجب كردید؟‌ علت این اعجاز , ‌ وجود فسفر در گوشت مرغ است . این عنصر نیز كه برای مراقبت استحكام و سالم استخوان‌ها و دندان‌ها اضطراری است . بدین ترتیب در صورتی‌که دوست دارید دندان‌های‌تان نظیر مروارید بدرخشد , ‌ مرغ را فراموش نكنید .

6 . مرغ و لاغری : ‌ یكی از علت‌های با اهمیت بیش تر وزن , ‌اختلال در متابولسیم تن است . برای تهیه و تنظیم متابولیسم تن هزار و یك شیوه موجود هست كه یكی از مهمترین آن‌ها , ‌دریافت میزان كافی «‌سلنیوم»‌است .

این عنصر به فراوانی در گوشت مرغ موجود هست . براین اساس با تناول کردن مرغ , ‌ نیاز تن به سلنیوم تامین شده و می توانید به داشتن اندام مناسب‌ امیدوار باشید . از سمت دیگر مرغ دربردارنده ویتامین B6 است . این ویتامین هم مهمترین ویتامین برای تهیه و تنظیم سوخت و ساز تن است .

براین اساس با تناول کردن مرغ چربی‌های مازاد تن بر افروخته شده و از سمت دیگر متابولیسم هم تهیه میگردد . به این ترتیب دیگر بایستی كمتر نگران طولانی تر وزن باشید .

7 . مرغ و سرطان : ‌ در حالتی که دوست دارید از خرچنگ به دور باشید , ‌ مرغ را فراموش نكنید . بدین عامل كه گوشت مرغ دربردارنده «نیاسین»‌است .

این تركیب بازدارنده از زخم به DNA شده و با كدبرداری صحیح از آن , ‌خطر ایراد در كدبرداری ژن‌ها به دست کم میرسد . به سرطان به حداقل می‌رسد.

آبگوشت مرغ با لپه

مواد لازم:

مرغ متوسط: یک عدد
لپه: یک فنجان
پیاز متوسط: یک عدد
مغز لیموعمانی: یک قاشق سوپ خوری
آب گوجه فرهنگی: یک فنجان
رب گوجه فرنگی: یک قاشق سوپ خوری
سیب زمینی متوسط: پنج عدد
نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه و تنظیم :

مرغ را پوست بکنید و به چهار نصیب تقسیم نمائید و تفت دهید تا طلایی شود . پیاز را در روغن سرخ نمائید و لپه ای را که از قبلی تر کرده و آب آن را خالی نموده اید به پیاز بیش تر کرده و لپه را نیز مقداری تفت دهید .

مرغ سرخ شده را با چهار استکان آب , زردچوبه , لپه و پیازداغ با شعله ملایم بپزید و مغز لیمو عمانی را به آبگوشت بیش تر فرمایید . در آخرها پخت پنج عدد شش تا سیب زمینی میانگین را با پاره ای نمک , فلفل و زردچوبه به طعام بیشتر فرمائید . در انتها نیز آب گوجه خارجی و رب گوجه فرهنگی را به آن طولانی تر نمائید و بگذارید آبگوشت عالی جا بیفتد . این مواد برای تنظیم غذای شش نفر مطلوب است .

کوکوی مرغ

مواد لازم:

مرغ: یک عدد
تخم مرغ: 10 عدد
پیاز داغ: سه قاشق سوپ خوری
جوش شیرین: یک قاشق مرباخوری
زعفران ساییده: نصف قاشق چای خوری
نمک و فلفل و دارچین: به انداز کافی
آبلیمو تازه: یک یا دو قاشق غذاخوری

نحوه تهیه و تنظیم :

مرغ را بعداز پاک کردن و شستن همراه با یک استکان آب و مقداری نمک و فلفل و یک قاشق پیاز داغ بگذارید به طور کامل بپزد تا آب آن تماما کشیده شود و بیشتراز یکی , دو قاشق بیشتر آب نداشته باشد . مرغ را کنار بگذارید تا سرد شود . آن گاه تمام پوست و استخوان مرغ را جدا و گوشت مرغ را نگینی فرمایید , مرغ نباید دوچندان خرد شود .

تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و عالی ادغام فرمائید تا کف نماید آن گاه زعفران ساییده شده را در آب جوش حل فرمائید , جوش شیرین را نیز در پاره ای آب سرد حل آن‌گاه نمک و فلفل و دارچین و دو قاشق ما‌نده پیاز داغ را به مایه تخم مرغ بیش تر نمایید .

تکه های مرغ را در مایه ریخته و عالی نیز بزنید . هم اکنون به ندرت فراهم می شویم برای سرخ کردن , در ماهیتابه به میزان کافی روغن بریزید و زمانی داغ شد مایه کوکو را در آن بریزید و با پشت قاشق روی آن را صاف و در ماهیتابه را نهاده و حرارت را کم نمایید .

خورشت قورمه سبزی با سینه مرغ

مواد لازم:

سبزی قورمه: یک کیلو
سینه مرغ: دو عدد
لوبیا چشم بلبلی یا چیتی: 100 گرم
لیمو عمانی آسیاب شده: چهار یا پنج عدد
پیاز سرخ کرده: دو یا سه قاشق سوپ خوری
روغن: 200 گرم

طریق تنظیم :

تمام مرحله مرغ را به آبلیمو آغشته فرمائید و با نصف اندازه چاشنی کاری پوشش دهید . چه بسا باطن شکم مرغ را و بعداز گذشت دست کم 30 دقیقه پر و بال و پای مرغ را با نخ ببندید و مرغ را سرخ نمایید . سپس پیازها را نازک خلال فرمایید و تفت دهید تا طلایی شوند .

لوبیای از قبلی تر کرده , مرغ سرخ کرده , ما‌نده چاشنی , نمک و فلفل سیاه و یک استکان آب را به مواد بیشتر فرمایید و با حرارت ملایم به مقطع چهار ساعت بپزید , بعداز آن طعام مرغ دیده بلبلی فراهم است .

خوراک مرغ چشم بلبلی

مواد اولیه:

مرغ درسته: یک عدد
ادویه کاری: یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به مقدار کافی
دارچین: یک قاشق مرباخوری
آبلیموی تازه: نصف فنجان
پیاز متوسط: سه عدد
لوبیا چشم بلبلی: یک پیمانه

شیوه تهیه و تنظیم :

پیازها را خرد فرمایید و یه خرده تفت دهید تا قابل انعطاف شود آنگاه تکه های فیله مرغ را به پیاز طولانی تر نمائید . نمک و فلفل و جعفری خردشده را نیز با مواد ترکیب فرمایید تا مزه شان به خورد نیز بروند . آرد , روغن مایع و ماست را ادغام و کم یاری آب ولرم را تا‌زمانیکه خمیر به دست نچسبد طولانی تر نمائید .

بعد از آن در یک تراز آرد پاشیده و خمیر را با وردنه گشوده نمایید و با جام گرد قالب بزنید , از مواد در هر قالب یه خرده گذارده و لپه های خمیر با چنگال تماما ببندید تا گشوده نشود آنگاه هر دو طرف سمبوسه را سرخ فرمائید . ضمنا می‌توانید از خمیرهای مهیا نیز استفاده فرمائید .

سمبوسه مرغ

مواد لازم:

آرد: دو پیمانه
ماست: دو قاشق سوپ خوری
پیاز: دو عدد
فیله مرغ: 300 گرم
جعفری: یک تا دو قاشق سوپ خور

طرز تهیه:

پیازها را خرد کنید و کمی تفت دهید تا نرم شود بعد تکه های فیله مرغ را به پیاز اضافه کنید. نمک و فلفل و جعفری خردشده را هم با مواد مخلوط کنید تا طعم شان به خورد هم بروند. آرد، روغن مایع و ماست را مخلوط و کم کمک آب ولرم را تا زمانی که خمیر به دست نچسبد اضافه کنید.

بعد در یک سطح آرد پاشیده و خمیر را با وردنه باز کنید و با لیوان گرد قالب بزنید، از مواد در هر قالب کمی گذاشته و لپه های خمیر با چنگال کاملا ببندید تا باز نشود سپس هر دو طرف سمبوسه را سرخ کنید. در ضمن می توانید از خمیرهای آماده هم استفاده کنید.

طبخ غذاهای مقوی با استفاده از گوشت مرغ در منزل

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.