طراحی نمای داخلی خانه به سبک مینی مال

طراحی نمای داخلی خانه بسیار مهم می باشد شما می توانید از ایده های مختلف برای نمای داخلی خانه استفاده نمایید یکی از این ایده ها سبک مینیمال می باشد که بیشتر افراد از این سبک دکوراسیون بسیار خوششان می آید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طراحی نمای داخلی خانه به سبک مینی مال را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : این روزها که زنـدگی در شهـــرهای بزرگ با وجود مشغـلـه های بی شمــار، برای بیــشـــتــر مردم با انواع آشـفتگی های ذهـــنـی همــراه اســت، اســتفاده از سبک های ساده گرایانــه یا مینــی مال در معـــماری خانه ها کاملـــا متنـاســـب با نیاز امـــروز به نظر می رســـد.

هنرمــنـــدان سبــک معماری ساده گرایـانــه که سال هاست با همــه سادگـــی اش، محـبوبیـــت زیادی پیدا کرده، محـیط داخــلی منازل را در نهـــایت سادگی، زیـــبایی و استـــفاده بهیــنـــه از فضا به گونه ای طراحی می کنـند که در آنهــا احــسـاس راحـتــی، آرامش و تمــیــزی با هم تلفیــقی دلپـــذیـــر دارند. بنــابر آنچـه گفـــتـه شد، اگـــر شما هم طرفدار سادگی و نظـم و زیــبایی هســتــید می توانید با دنــبال کردن گزارش پیـــش رو، اصول طراحی میـنـــی مال را به خوبی آموختــه و از اجـرای آن در منزل خود و مزایای بی شمارش لذت ببــرید.

ساده گرایــی، سبک قرن بیــســتـــمـی

هرچنــد از اوایـــل قرن بیـسـتــم و بعـــد از جنـــگ جهــانـــی دوم، اولین سازه های مبـــتـنی بر معماری میـــنـــی مالـــیسـتـــی یا ساده گرایانـــه توسط معمار آلـمــانی امریــکایـــی لودویگ مایس ون دروهه، طراحی و به دنیا معرفـــی شد امـا اگر بخواهــیـم به زیربناهای قدیمی تر میـنی مالـیســم در هنـر و معماری اشـاره کنــیــم به جنـبــش هنــری هلـــندی دِ اسـتایـــل و معــماری سنتی ژاپن می رسیم و جالب آنکـه معـــرفــی ایـــن سبـک چیــدمـــان مدرن که خود بر پایـــه «سادگی» بنـا شده، به سادگـی هم ممکـن اســت. ایــده اصلـی طراحی میـــنیـمال کم کردن حواشــی و رســـیـدن به کیــفیت های بنـــیــادی و «سادگی» اســـت.

مینــی مالیـــســـم، ساده کردن فضــاهـــای زنـــدگــی و آشــکــارســـازی خصیصـه های بنیـادی ساختــمـــان هاســت تا نگرشــی ساده نسبـــت به زندگــی در افـــراد ایــجـــاد کنـد. این سبــک، از فلـــسـفه «ذن» و همــچــنیـــن طراحی سنـــتـــی ژاپنی الهـــام گرفـته اســـت. در این سبـــک بکــارگـیـــری فرم های اصـــلی هنـــدســی، عناصـر عاری از تزیــیـــنات، استفاده از ساده تریـن متریال و تکرار سازه ها، موجب القـای حسـن نظم و تقویت کیفیـــات بنیـــادین می شود. حرکـت نور طبیـــعی در ساخـــتـمـان های میـنیـمـــالیــســتـــی فضـــاهایـــی ساده و تمــیز را آشــکار می کنـــد ضمـن آنکـه در این شیوه معمـاری برای نگـــهـــداری اشـیــا، از فضاهــایــی مخفی و هوشمنـدانه اسـتفاده می شود.

خلوت کنیـــد

برای داشتـــن خانــه مینــی مال اولیـــن قدم حذف هر آن چیزی اســـت که در منـزل تان هســـت اما ضرورتی برایش نیــست خودمانی اش ایـن می شود که برای چیـدمان مینــی مال بایـــد از لوازم و تزیـــینـات فراوان با سبــک های مخـتلــف هنــری و خرده ریـــزهــای معــطل مانده در هر گوشه هال و پذیـرایی تان گرفتـــه تا آن گلدان که عموجان به عنوان چشم روشنـی آورده و روی میـز وصله ناجور اســت، دل بکنیـــد. همچـنیـــن کلیـــه وسایلـی که به نوعی پرزرق و برق هســـتـند چه مبلـــمان سلـطنــتـی و مجســمـــه های کوتاه و بلنـــد باشند چه لوستر 10 شاخــه ای که برای تمـاشـایش باید وقت گذاشت، دیــگر در خانـــه شمـا جایـی نخواهـنـدداشت.

به طور کلی خانـه های مینـی مال به معـنــای واقـــعی کلمــه خلوت هستــنــد و به جز وسایـــلـی که کارایـــی دارند و وجودشان کامـــلـــا ضروری است، هیـچ تزیــیـــنـــات و ابـزار اضافه ای در ایــن منـــازل دیده نمـی شود. همــین موضوع، یعنـی به جا بودن وسایـل و کم بودن تزیــیــنــات هم هسـت که باعث می شود در ایــن فضاهــا کاملــا آرامش داشـته باشید. پس از همـــین حالا به وسایلی که در میــان آنـها محاصره شده اید، خوب دقت کنیــد و کم کم اضـــافـــات و خرده ریزهـــایی را که قرار اسـت روز مبـــادا به دردتـــان بخورند، در گوشه ای جمع آوری کنـیـد و سپــس آنــهـا را از خانـه بیــرون ببرید، ایــن اولین گام برای داشـــتن فضایـــی آرام و میـنــی مال است.

خانـــه های آرامـــِ سفـید

طیـف رنـگ هایـی که در خانــه های طراحـی شده به سبک میـنـی مال به کار می رود اغــلـب شامـــل رنگ های شاد ور شن بوده و رنـگ سفـید به عنوان محبوب ترین رنگ به کار رفـته برای ایــن سبـک، بســیــار پرکــاربرد اســت. رنـگ پایــه دیوارهـا و سقف و مبــلمـان در خانــه های مینـی مال معمولا سفید یا خنــثـــی انتــخـــاب می شود. ایـــن رنگ ها علاوه بر اینکـــه فضا را بزرگــتـر، روشن تر و حتـی لطـــیـف تر نمــایش می دهند در ترکـــیب با متــریال دیـگـــری که غالـبــا چوب اســـت

و یا یک رنگ قوی ماننـد قرمـز روشن و یا هر رنـگ ملـایم دیــگـری (البـــته به طور محـــدود) برای زیـباترکردن محیــط داخلـی خانه استــفاده می شوند. مورد دیــگری که در ترکـیب بنـــدی خانـــه های میـــنـــی مال به چشـــم بیــشتـر به چشــم می خورد اســتفـاده از رنـگ سیاه در کنار رنگ سفــید است. برای نمونه، قرار دادن یک کاناپـــه چرمــی سیـاه رنــگ در اتاقـــی که وسایــل و دیوارهــای آن سفـید اســت می تواند نقطــه کانونی جذابی بسازد و زیــبــایی بصری را هم به فضای ساده اتـــاق اضـــافه کند. رنـگ های دیــگر مورد استفـاده در ایــن سبـک عبــارتـنـد از:

طوسی، سیاه، بژ، خاکستــری و سبز کمـرنگ. نکتــه آن است که در این سبـــک با اسـتفاده از رنگ های روشن و هم خانواده که کنتراســت کمـــی دارنـد، در تقـــابل یا همنـشــیـــنـی با یک متـریال دیـگر از جنـس چوب، فلز، کاغـذ دیواری یا تابلوهای هنـــری با رنــگ های تنـــد و شارپ گرفـته تا مبـلـمـان با جنـس و رنگ و پارچـه خاص، دکوراسـیونی خواهـیم داشت که به راحتی و زیــبـــایـی خودنمایـی می کنـد.

آشـپـزخـانـــه، منظم و آرام

مهم تریـــن شاخصـــه طراحــی دکوراسیون آشـپـزخـانــه های میـنـی مال مانـــنـد سایر بخش های منزل کاربــردی بودن و نظم و همـاهــنگی بیـن اجـــزای آن است. اســتــفـــاده از اشـــکــال هنــدسی ساده و مدرن، کابـــینت ها با دســتــگـیـره های توکار به رنگ روشن به همــراه تعــبـــیـــه قفــسه های مخـفی متعـــدد در ایـن آشـــپزخـانه ها که باعـث می شود هر وسیله ای جای اختصاصی خود را داشـــتــه باشـــد از شلوغی و بهـــم ریختـــگی فضـــای آشـپزخانـــه جلوگیری کرده و جلوه ظاهری منظـــمـــی به آن می بخـــشد. به طور کلــی در آشـــپزخانـه های میــنـــی مال بیشـتر از هر سبـــک دیــگـری احساس آرامـی می کنیــد

هیچ وسیـــله اضـــافه ای روی کابــیـــنـت ها بی اســتـفـــاده و رهـا شده نیـســـت و ترکـیبی از کابینت های جادار با درب های مســطح، نظم دهـــنـــده ها یا اکـســـسوری های کاربردی که کامـــلـــا از معـــرض دید مخفـی شده انـد. برای نظـــم دهی بیــشــتر به ایـــن فضا به دقـت طراحـــی می شوند البـــتــه بهـره گیـــری از کفپوش های صیـــقلـی و براق، دستـــگــیـره های توکار و شیرآلـــات مدرن را هم باید به دیـــگـر ویژگــی های ایـن آشپزخانـه ها اضـــافــه کرد. رنـگ کابـینـت ها و دیوار در آشــپزخـــانـــه های مینی مال اغـــلـب سفــید انــتــخـاب می شود امـا ترکیب ایـن رنـــگ با چوب یا رنـگ های مشــکــی، خاکـــستری، زرد، سبـز و قرمز هم مرسوم اسـت.

مبـلمـــان، قلب دکوراســـیون میــنـــی مال

درست برخــلاف مبـلـــمان مورد اســـتفــاده در سبـــک های کلاســیـک که مجـلل و پر از جزییـــات و ریزه کاری های هنرمندانـــه هسـتند، طراحی مبلـمان برای خانه های میــنی مال فاقـــد هر نوع اضافـــات و تشــریفـات اســـت. طرح مبــلـمان در این سبــک از اهــمـیت زیادی برخوردار است بنــابـــراین گام دوم برای رســـیـــدن به خانه میــنــی مال خریـــداری مبـلــمـانــی اســـت که طرح ساده ای داشـــتــه باشد. جلـب اســـت بدانــید که تعداد مبــل ها هم در این سبک محدودیـت دارد و ترجیح داده می شود که

از تعــداد مبل کمتر و در عوض کاناپــه های بزرگـــتر یا مبـلمان های دو سه نفره اسـتـــفاده شود ضمـن ایـــنــکه در مرحلــه چیـــدمـان هم، مبـــل ها دور از هم چیــده شده و فضــای باز بین آنهـــا در نظــر گرفـتــه می شود. رنگ مبـلـمــان در بیشتـر مواقـع سفـیـــد یا کاملـــا روشن انــتخاب می شود اما اسـتـــفـــاده از مبلــمـان چرمـــی سیـاه و یا با هر رنگ شارپ و قوی، در تلــفــیق با وسایل دیـــگـــر اتاق که سفیـد هسـتنـد، نیز مرسوم اســـت. همچـــنیـــن میز ناهـارخوری هم در این سبــک ساده و بدون هرگونه تزیـــینـــات است.

تزیـــینــات میـنـــی مال

همـان طور که از ابـتدا گفـــتــه شد در سبک معـمـــاری میــنی مال تزیـــینـــات به حداقل مقدار خود می رســـند امـا استفــاده از بافـت پشــم، پنـــبه، چوب و سایـر بافـت های دیگـر دلـــخواه، گلــدان های زنــده، کوسن های رنــگــیـــن، تابلوهای بزرگ هنری روی دیوارهایـــی که رنــگ خنثـی دارند به همراه چراغ ها و لوستـــرهایــی با اشـــکـــال هندسـی مدرن و خاص به عنوان تزیینــات در فضـاهــای میـــنی مال مرسوم است. همـچنــیـــن اگــر از آن دستـه افـــرادی باشـیـــد که به اسـتـــفــاده از چوب در فضـای منزل شان علاقه مند هستـــنـد،

خبر خوب برای تان ایـــن است که اخیـــرا استفـاده از چوب در دکوراسیون میـــنـــی مال بسیـار رایج شده و از اتاق پذیــرایـــی گرفتـــه تا حمـام و دستـــشویی خانـه تان را با استـفـــاده از انواع چوب می توانید به زیــبایــی تزیــین کنید. بهـــره گیـری از چوب در کف خانـــه، دیوارکوب ها یا حتی لوازم مربوط به سرویس بهداشـــتی و کف آنـها که پیــش از ایــنهــا هیچ گاه در طراحـــی شان از چوب استـفــاده نمــی شد، باعــث ایـــجاد تنوع در فضــاهای میـــنــی مال می شود. بنـابــرایـن برای مثـال در حالی که تمــام مبــلمـــان و وسایل اتاق پذیـرایـی خانـه تان به رنـگ سفیـــد اسـت می توانـــیــد با استـــفاده از پارکت در کف یا دیوارکوب های چوبی، فضـای دلـنشــیـن تری را تجربـه کنـیـــد.

1. شعار «کم بیـشـــتــر است» نقل قول از لودویگ مایــس ون دروهه معــمـار سرشــنـاس آلـــمانـــی امریکـایی و از بنـــیـــان گذاران سبک طراحـی میـــنــی مال در معـمـــاری جهان

طراحی نمای داخلی خانه به سبک مینی مال + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.