طرز تهیه بستنی میوه ای به شکل سنتی در منزل

بستنی نوعی دسر در تابستان می باشد که خیلی از افراد دوست دارند بعد از غذا میل نمایند شما می توانید از این دستور تهیه بستنی استفاده نموده و برای خودتان در منزل بستنی تهیه نمایید بستنی درست نمودن فوت و فن خاص خود را دارد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه بستنی میوه ای به شکل سنتی در منزل را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: توی گرمـــای تابـسـتون معــمولا آدم دلـــش هوس دســرهای خنـک میــکنـه. حالا فکر کنــید از بیرون بیـایـد و در حالــی که هوا خیــلی گرمــه یک بستنی میوه ای خونگـــی خوشمزه یا بســتنی یخـی توی فریـــزرتون باشــه. چی بهـــتـــر از این؟ ایـن بستـنی رو می تونیــد با میوه های مختلـف درست کنــید.

حتـــی وقتـــی میوه ها کمــی توی یخـــچــال موندن و نرم شدن و شما نمیـدونید باهــاشون چیـــکار کنــید، درســت کردن بستنـــی خونگـــی یک گزیـنـه ی عالــیــه. بهتره زودتـر ایـــن بستـنـــی خونگی رو که خیـلـی راحــت میشه درسـتش کرد و هیچ دردسری هم نداره رو امـتحـــان کنیـد.


مواد لازم برای تهیـــه بســـتنی میوه ای مخـلوط

خامـــه صبـــحانــه 400 میــلـــی لیــتـر
شیـرعـــسـلــی 1 قوطی
اســانس وانیـــل 2 قاشــق چایـــی خوری
توت فرنـگــی درشت 5 عدد
تمـــشک نصف پیــمانـــه
بلوبری نصـف پیــمـــانه

مراحــل تهیـــه بستـنی میوه ای مخلوط

1. شمـا می تونیــد از ترکیب میوه های مورد علـاقـــتون برای درســـت کردن ایـن بسـتـــنـــی اســـتفاده کنـــید. میوه های خوش طعم تابـــستونی گزیـنه ی عالی ای برای درست کردن ایـــن بســـتـنی هســـتـــن. هر کدوم از میوه ها رو جداگونه داخــل مخــلوط کن یا بلـنـدر بریزیـــد تا پوره بشــن.

2. هر کدوم از میوه های پوره شده رو داخل کاسه ای جداگونه بریزیـــد و داخل یخچال نگه داریـــد تا خنـــک بمونن.

3. چیـــزی که توی تابستون خیــلـی جذابه میوه های رنگی و خوشمـزه اشـــه. توت فرنگـی هم که جایگـــاه ویژه ای در بین میوه های تابـستونی داره و این روزا هم حســـابی فراوون و در دسـتـرس هست.

4. حالا باید پایـــه اصــلـــی بستــنی رو آمـــاده کنیم. خامـه ها بایـــد خنک باشـن، اونهـــا رو داخــل یک کاسه مناسـب بریــزیـــد و هم بزنـیـــد تا یکــدسـت بشـن، بعد وانیــل و شیرعـسلی رو اضـــافــه کنیـد. میـزان شیــرعســلــی به ذائقه ی شمـا بستـگـی داره. پس بهـــتره که کم کم اضـــافـه کنــید تا به شیرینـی دلـــخواهتون برســـید، فقط حواستون باشه که بعـــد از یخ زدن مقداری شیــریـــنی اون کم تر میشــه و همیــن طور اگــه از میوه های ترش استـفاده میـکـنـیـــد میـــزان بیـشـتری شیـــرعـــســـلــی اسـتــفاده کنید.

5. نصف مواد بســتـــنی رو داخـل ظرف مناسبـــی که بشه اون رو داخــل فریزر قرار داد بریـزید. بعـــد با قاشـــق نصـــف میوه های پوره شده رو روی سطـح اون بریــزیـــد و با چنــگال کمی اونها رو مخــلوط کنیــد. بعـــد بقــیه مواد بسـتـنــی رو بریـزیــد و بقیــه ی میوه های پوره شده رو. دوباره اونهـــا رو ترکــیـــب کنیــد تا یک حالـــت ابـــری و بادی زیـــبا روی سطح بستــنـــی ایجاد بشه.

6. حالـــا روی ظرف رو سلفون بکــشـــیــد و یا اگه ظرف درداره، در اون رو ببــنـــدیـد و برای حداقل 6 ساعــت بذاریدش داخل فریـزر تا کاملـا سفـت بشه و یخ بزنه.

7. بعد از ایـــنــکــه بســتـــنـی آماده شد، اون رو از فریـزر خارج کرده و اجازه بدیـد 5 دقـیقـه در دمـــای محـیـط باشــه، حالـــا اونهــا رو اسکوپ بزنید و نوش جان کنید. طعم این بســـتـــنی فوق الـعـــادســـت حتما بایـــد امتـحــانش کنیــد.

طرز تهیه بستنی میوه ای به شکل سنتی در منزل

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.