طرز تهیه تصویری فینگر فود رولت جعفری با فلفل دلمه ای

فینگر فود رولت جعفری با فلفل دلمه ایغذای بسیار مقوی و خوشمزه ای است ما در این بخش آموزش قدم به قدم این غذای لذیذ را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید در خانه این غذای فینگر فود رولت جعفری با فلفل دلمه ای را تهیه نموده و با عزیزان خود نوش جان نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه تصویری فینگر فود رولت جعفری با فلفل دلمه ای را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: فــینگـر فود ها تو انواع مهـــمونی ها مخـــصوصا مهــمونی های عصــرونه خیــلـی کاربـرد داره چون در عین حالــی که میز غذا چیـــده میــشـــه میتونین با دو سه مدل فینـــگـر فود خوشگــل و خوشمزه حسـابی مهـموناتون رو به وجد بیاریـن. در ایـــن مطلـب هم طرز تهـــیه رولت جعـــفــری رو براتون میـــذاریـــم تا درستـــش کنیــن و ازش لذت ببـرین.


مواد لازم

۱۰۰ گرم گوشت چرخ کرده

۳ قاشق غذاخوری زرشک

۱ عدد فلـفـل دلـــمــه ای

۴ قاشـق غذاخوری پیاز داغ

۴ الـــی ۵ عدد تخـم مرغ

۱ پیــمانـــه جعــفری خورد شده

۱ قاشـــق غذاخوری آرد

۱ قاشــق غذاخوری زعفران دم کرده

نمک، فلـفــل و زرچوبه به مقـــدار لازم


مراحـل تهیــه

1. برای تهــیــه ایــن رولت لذیذ اول از همـــه، مواد میــانــیش رو حاضر میکـــنـــیـــم پس یکی از تخــم مرغ هایـی که داریم رو میـــذاریم تا بپزه.

آموزش مرحلـه به مرحـــله تهـیـه فیـــنــگـــر فود رولت جعفــری

2. بعـــد گوشت چرخ کرده، دو قاشــق از کل پیـاز داغ، کمی روغن، نمک، فلـــفـل و زرچوبه رو داخـــل ماهیـــتــابـه ریـخــتـــه و کمـی تفتشون میـدیــم تا گوشت کمـی تغیـــیـر رنـگ بده.

3. حالـــا فلــفل دلـمـــه ای که ریـز خورد کردیـــم رو اضـافــه کرده و باز کمـی تفت میــدیم.

4. بعد زرشــک رو هم اضافــه کرده و مواد رو هم میــزیـــنــم و حرارت رو ملـــایـــم کرده و در ماهـــیــتـــابــه رو میـــذاریم تا مواد با هم بپزن.

5. وقتـــی تخـــم مرغ پخـت و مواد داخل ماهیـتابه هم پختـن تخــم مرغ رو با سایـــز ریــز رنـــده کرده و به مواد اضافــه میـــکنیـــم.

6. حالا با هم همـــشون میـزنیم و دیـگــه مایه رولت حاضره.

7. برای تهـــیـه ورقــه رولت بایــد یک قاشـــق آردی که داریم رو با یه قاشق آب خوب مخـــلوط کنـــیــم تا راحــت تر با تخم مرغ مخــلوط بشن.

8. حالا تخـم مرغ ها رو هم به مخـــلوط آرد اضــافه میـــکیـنـم.

9. تخم مرغ و آرد رو هم میزنــیــم تا کاملا یکــنواخـت بشن.

10. حالـا داخل یک کاســـه جعـــفـــری خورد شده، کمی نمـــک، کمی فلفــل، زعـــفـران دم کرده، مابقــی پیاز داغ و مخلوط تخم مرغ رو هم میـریـزیــم.

11. خوب با هم مخلوطشون میــکـــنــیـــم.

12. بعـد موادرو داخــل یه ماهیـــتـابـــه که کمـی روغن توش ریــخـتیم و داغ هم شده میـــریـزیــم و در ماهــیـــتــابـه رو میـــذاریم تا مایــه رولتــمون خودش رو بگیره.

13. وقتی مایـــه خودش رو گرفـــت برش میگـردونم تا طرف دیـگــه اش هم کمی طلایـی بشه.

14. حالا ورقــه رولت رو داخـل یه ظرف که کفش چرب شده میذاریم.

15. بعــد مایـــه رولت رو کامــلـا و به صورت یکنواخــت روش پخش میکــنـیم دور تا دورش رو به انـدازه نیـــم سانت خالــی میذاریــم تا موقع رول کردن از رولت بیرون نریـزیه.

16. بعد خیـــلـــی آروم رولتـمون رو میـــپیچیــم.

17. وقتـــی کمی از گرما افتاد رولتمون رو حلـقــه حلــقــه میـبـــریــم و حالا رولت خوشمــزه مون آماده سروه … نوش جان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.