طرز تهیه خورش کدو و بادمجان با روغن زیتون

خورشت کدو و بادمجان حاوی انواع ویتامین‌های A ، K ، گروه ویتامین های B مانند B۱ ، B۲ ، B۶، ب کمپلکس، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات، قند، فیبر، پروتئین، کلسیم، منگنز، اسید فولیک و گوگرد است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه خورش کدو و بادمجان با روغن زیتون را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

برای بررسـی خواص خورشـــت کدو و بادمجــان و ایـنــکـــه مصــرف این خورشت برای چه افـرادی مفـید است با حیدر عظــمـایی محقـــق و پژوهشـگــر طب سنـــتـی گفـتـ‌وگو کردیم که در ادامـــه مشــروح آن را می خوانیـد.

مهمترین خواص خورشــت کدو و بادمـــجان

یک محقـــق و پژوهشـگـــر طب سنــتـــی دربـاره مهم‌ترین خواص خورش کدو و بادمجـان اظــهار کرد: ایـــن خورشـت علـــاوه بر تولید انـرژی زیـاد در بدن موجب تنــاسب انـــدام هم میـــ‌شود و برای مبـــتلـــایان به قنـــد، فشار و چربی خون مفـــیـد است.

وی درباره خواص دیــگر خورش کدو و بادمجان بیـان کرد: ایــن خورشــت نقش مؤثری در تقویت دســـتـگاه بینایی دارد و به علت داشـــتــن فیبر روده‌ــهــا را تقویت و یبوست را برطرف میـــ‌ـــکنـد.

این محقق و پژوهشگـــر طب سنـتی افـزود: خورشت کدو و بادمـــجـــان به علت داشتن گروه ویتامیــنـ‌ـــهای B و امـــلاح معــدنی تأثــیـر چشمــگــیری در تقویت و شادابـی پوست و مو دارد؛ کلســیم، فســفـــر، ویتامیـــن K و منیــزیــم موجود در ایـــن خورشت اســتـــخوان‌هــا و دنـــدان‌ها را محـکــم و از بروز پوکی اســتخوان در افـراد جلوگیـــری میــ‌کنـــد.

وی گفت: ویتــامــین ب کمــپـلـکس موجود در خورشت کدو و بادمجــان انرژی بدن را تأـــمیـن و خلـــق و خو را بهـتـــر می‌کند؛ ایـن خورشـــت به علــت داشتن اسید فولیـــک و انواع ویتامیــنـ‌ــها برای زنـان باردار و مبـــتـلایان به کم خونی بسـیار مفید اســت.

وی یادآور شد: خورش کدو و بادمجان برای مبتــلــایـان به نقــرس، اسید اوریک بالا و بزرگــی پروستـات بســیار مناســـب است.

بهـــبود خلـــق و خو با خورشتـــی خوشمزه

مواد لازم برای تهــیـه خورش کدو و بادمــجــان (چهــار تا پنـج نفر) :
کدو سبــز نیــم کیـــلوگرم
بادمجـان نیم کیلوگرم
سیب زمــینی ۲ عدد
پیـــاز یــک عدد
گوجه فرنـــگــی چهــار تا پنـج عدد
سیر سـه تا پنــج حبــه
نعنـــاع خشک ۲ قاشـــق مربـاخوری
روغن زیــتون بـــه مقـدار لازم
نمــک، فلــفـــل، زردچوبه به مقدار لازم
دارچــین، هل و زنـــجـــبـــیــل به مقـدار لازم
آب بــه مقـدار لازم

طرز تهــیــه خورش کدو و بادمجان :

نخـــســت بادمـجان ها را پوست بکنیـد؛ آنـــها را حلقــه ای خرد کنیــد و داخل محـــلول آب و نمـــک قرار دهـــیـد تا ماده زرد رنگـــی به نام سولانـــیـــن از آنها خارج شود.

کدو، پیـاز، سیــر، گوجه فرنـگــی و سیب زمینـــیـ‌ را خُــرد کنـــیــد و به همــراه بادمجان داخل قابـــلمـه بریـــزید.

آب را به مواد درون قابلمه اضافه کنیـد؛ قابـــلمـــه را روی حرارت ملـایـــم قرار دهـیـد و صبــر کنــیـــد تا مواد درون آن بجوشنـــد و بپزند.

در پایان پخت نعـــنــاع خشـک، ادویه جات و روغن زیـــتون را به مواد درون قابلـمه بیــفزاییـد.

مواد درون قابـــلمه را به خوبی هم بزنــید.

افــراد می‌توانـــنـد به این خورش ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم گوشت مرغ خرد شده یا چرخ کرده گوسفندی هم اضــافــه کننــد.

این خورش را همراه با نان یا برنـج میــل کنـــیـــد.

طرز تهیه خورش کدو و بادمجان با روغن زیتون

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.