طرز تهیه دسر تابستانی کرم انبه به همراه وانیل

کرم انبه یکی از دسرهای تابستانی مقوی به شمار می رود در تابستان به علت عرق نمودن زیاد قند خون افراد افتاده و نیاز به نوشیدنی ها و دسرهای خنک شیرین داریم تا بتوانیم کمبود قند خونمان را در بدن تنظیم نموده و بالا ببریم در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه دسر تابستانی کرم انبه به همراه وانیل  را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: تـــابــستـان فصـل انواع و اقســام میوه های خوشمــزه است که الـبـــته همـه شان از دیــدگــاه طب سنــتــی طبـــعی سرد دارند. انـــبه امـا طبــعـــی گرم دارد. بنـــابرایـن در کنـــار بقـــیـه میوه های سرد انــبـه هم بخریــد و در دسرهــای تان از آن اسـتفاده کنــید. طعم خاص انــبـه همـراه با شیــر و خامـــه بی نظیــر اسـت. آن را در این دســـر امـتـحــان کنید.

مواد لازم

2 عدد انبه
3 ق س پودر ژلاتین
3 پیمانـــه شیـر
2 /1 پیمانـه آب سرد
2 /1 پیمـانه شکـر
2/1 ق س وانیل
1 پیمـانــه خامه صبحـــانــه

طرز تهــیـه:

1. ابتــدا پودر ژلـاتین را در آب سرد بریـــزیـد. ظرف را روی بخار کتری بگـذاریـــد تا ژلاتین در آب حل شود و رنـگ آن شفـــاف گردد.

2. انبه ها را پوست بکنـید و از هســتــه جدا کنیــد و در کاسـه‌ــای بریزید. تکـــهـــ‌ـــهـــای درشـت آن را کمی خرد کرده، همراه شیـــر و شکـر در مخلوط‌ـــکـــن بریـزیــد تا مواد با هم مخــلوط و شکــر حل شود.

3. خامه و وانـیل را به مواد داخـــل مخــلوط‌ـکن اضـــافـــه کنــیـــد وخوب هم بزنـــیـــد. حالـــا ژلاتیــن حل شده را به مواد اضــافــه کنـــیـد وبازکمی هم بزنیـد . مایه دسر آمـــاده اسـت.

4. مایه آمـاده را داخـل قالـــب بریــزیـد. روی آن را سلفون بکشید و4- 3 ساعــت در یخـچـال بگذاریـــد تا کامـــلا سفــت شود و به اصـــطلـاح ببنـــدد. دســر را در ظرف مورد نظر برگردانده با چیپس شکلــات و یا ترافــل تزییـــن کنـیـــد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.