طرز تهیه شله زرد در ماه رمضان برای افطاری

شله زرد درست کردن فوت و فن خاص بهخود را دارد که باید مهارت درست نمودن این شله را داشته باشید تا شله زرد خوشمزه ای برای سفره های رنگین افطار خود تهیه نمایید بیشتر افراد دوست دارند از شله زرد به عنوان یک دسر در سفره های مهمانی خود داشته باشند در ادامه جزئیات بیشتر طرز تهیه شله زرد در ماه رمضان برای افطاری را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: در این مطــلـب فوت و فن های پخـت یک شلــه زرد فوق الــعـــاده که مناســب ایــن روزهای رمضـان است را به شمــا آموزش داده ایــم.

1. زعفران را هیـچ وقت مســتـقیـمــا به شلــه زرد اضافـه نکــنیـد. مقـــدار مورد نظـــر را در آب جوش حل کنـید و سپس اضــافـه کنـــیـد.

2. دقت کنــید حتمـا بایـــد محــلول زعـفران را قبل از اضـــافه کردن شکــر به برنـــج اضـافه کنیـد. بعـــضـی شله زردها دانه های برنــج سفـیــدی دارنــد زیــرا ابتدا شکــر و بعد زعـــفران اضافــه شده اســت و این باعث می شود دانه های برنـــج به طور یکنواخت رنــگ نگـیرنـــد.

3. دانــه های برنج هرچه ریزتر باشــد بهــتـــر است. حتی می توانید برنج خیــس خورده را قبـل از پخـــت بیـن دو کف دست خرد کنـــیـد.

4. برای قوام شله زرد و آب نیــنـداختـــن آن می توانـیــد پس از ریـــختن تمام مواد زیـــر آن شعـلـــه پخش کن بگـذاریــد و به مدت نیـــم ساعـت بمـاند تا آب آن کشـیده شود.

5. برای ایـنــکـــه پودر هل رنــگ شلـه زرد را تغـــیـیر ندهــد بهتـر اســت پودر هل را روی دستمال بریزیـد و گره بزنید و داخل لیوان بگــذاریـد و آب جوش بریــزیـد. بعـد از دو ساعـت آن را خارج کنـیــد و فشـار دهـــید و بگـــذاریـد تا ته نشـــین شود. زمـان اضـافه کردن هل فقط آب روی هل ته نشیـــن شده را بیــفزایــید.

روش دیــگر هم ایـــن اسـت که مقـدار لازم پودر هل را در ظرفـی بریزیـد و پوستـه آن را بشکــافیـــد و رویش آب بریــزیـــد و در ظرف را ببــنــدیـد. بعد ظرف را روی حرارت قرار دهید (به روش بن ماری) نیــم ساعـــت زمـــان دهـــیـد تا اسانـس هل خارج شود. زمان اضافه کردن هل آن را از آب خارج کنید و فقـط آب را به شلــه زرد یا فرنی بیفــزایید.

6. بادام شلــه زرد را می توانـیـــد قبـل از افزودن در گلاب خیــس کنــید و زمـان اضــافه کردن به شلـــه زرد آن را داخـــل قابـــلمــه بریــزیـــد. این کار باعــث نرم شدن خلـال بادام می شود.

7. نکته مهم در مورد اضـافه کردن شکـــر به شلـــه زرد ایـــن است که دقـــت کنید وقتـی شکــر را اضــافـه کنید که برنج به میزان دلــخواه شمـا پخـــتـــه شده باشد. زیــرا پس از اضـــافـه کردن شکــر شلــه زرد کمــی لعـاب می اندازد امـــا به هیچ وجه برنـــج بیــشتــر از این نمـــی پزد.

8. برای ته نگــرفــتن شله زرد بایـد پس از افـزودن شکر آن را مرتب هم بزنـید.

9. برای قوام شله زرد بایـد برنج به حالــتی غلیظ تر از آنـــچــه که می خواهــیـــد برســد و سپس شکـر را اضافه کنـیـــد، زیرا پس از افزودن شکر شله زرد کمــی شل تر از حالـــتی که برنج داشت می شود.

طرز تهیه شله زرد در ماه رمضان برای افطاری

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.