طرز تهیه چلو گوشت با زرشک پلویی و دارچین

چلو ها همیشه غذای اصلی ایرانیان می باشد در بیشتر مهمانی ها و مجالس از چلو با گوشت مرغ یا گوساله استفاده می شود ما در این بخش یک نوع چلو با گوشت را برای شما عزیزان آماده نموده ایم که بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه چلو گوشت با زرشک پلویی و دارچین را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

یک محقـــق و پژوهشــگر طب سنـتــی مصرف چلو گوشت را برای مبــتــلـایــان به کم خونی مفـــید دانست.

چلو گوشت بســـیار مقوی و انـــرژی زا بوده و حاوی انواع ویتامین های A ، C ، D ، E ، گروه ویتامـــیـن های B ماننـــد B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲ ، پروتئین، آهن، کلســیـم، منیزیـــم، کولیـن، سلـنــیوم، سدیم، پتاســیم، فسـفـــر، اسـید چرب امــگــا ۳، قنـــد و فیبر است.

مهـم تریـن خواص چلو گوشت
یک محـــقـــق و پژوهشـــگـر طب سنـتـی دربـــاره مهـمـــ‌ــتریـن خواص چلو گوشت اظهار کرد: این غذا نقــش موثری در تقویت عمومی و سیـــســتم ایـــمنـی بدن، اســـتــخوانـ‌هـا، انــدامــ‌ـــهـا، بیـــنایـــی، اعصاب، مغــز و حافظـه و قوای جنـــسی دارد.

وی درباره خواص دیـــگر چلو گوشت بیـان کرد: چلو گوشت انــرژی بدن را افـزایــش می‌دهـد و تاثیـــر چشـــمــگــیری در بهـــبود آرتـــروز و پوکی اســـتــخوان دارد؛ این غذا از پوسته پوسته شدن پوست هم جلوگیـــری می کند.

وی با اشـــاره به نقش چلو گوشت در رفع اسـتـــرس و افــسردگـی یادآور شد: این غذا خونساز و برای زنــان باردار و شیــرده مفـــید اســت؛ چلو گوشت دندانـــ‌هــا را محکـــم و به افزایـش وزن افراد لاغـــر کمـک شایــانی می‌ـکـنــد همـــچنـین موجب کاهش درد‌های قاعدگــی هم می شود.

مواد لازم برای تهــیـــه چلو گوشت (۶ تا هفت نفـــر) :
گوشت گردن گوسفنـــدی یا ماهیچه یک کیلو
پیــاز ۲ عدد
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
کره محـلی سه تا چهار قاشــق غذاخوری
زرشـک پلویی دو تا سه قاشـــق غذاخوری
نمـک، فلــفـل، زعفـران، زردچوبه، هل و دارچـین بـه مقدار لازم
خلال پسته و بادام بــه مقــدار لازم برای تزئین
لیـموترش تازه به مقـدار لازم
برنـج پـنـــج پیـمانـــه
سیــب زمـــیــنــی یــک تا دو عدد
پودر سبوس برنـــج یـــک قاشق غذاخوری
روغن کنجـد بــه مقـــدار لازم
کنـــجــد یـــک قاشق غذاخوری
آب بــه مقـدار لازم

طرز تهــیه چلو گوشت :
نخسـت پیـــاز‌ـها را خرد کنــیــد و در روغن کنجـد تفــت دهیــد. گوشت را به پیــاز‌هـــای تفـــت داده شده اضافـــه کنــیــد.

رب گوجه فرنگی، نمـک، فلــفل، زردچوبه، هل، دارچــین و آب را هم به سایـــر مواد بیـــفزایید و صبــر کنــیـد تا گوشت در حرارت ملایـم به مدت سه تا چهـار ساعت بپـزد.

اواخر پخــت گوشت کمی زعــفران دم کرده به آن اضافه کنـیـد. موقع مصــرف گوشت آب لیــموترش تازه را روی آن بریزیـد. برنج خیــس شده را با کمی نمـک بجوشانـیـــد تا نیم پز شود سپــس برنـج را آبـکـــش کنـــیـد. داخـل قابــلـــمـــه کمی روغن کنـجد و کنــجـــد بریــزیـد.

سیــب زمـیـــنـی های ورقــه شده را هم کف قابــلـــمه بگذاریـد. برنــج آبکش شده را به همــراه پودر سبوس برنـج داخل قابــلمـه بریزیـد و بگذارید تا دم بکــشد.

در انتــهای پخت برنــج کره محـلـــی را به آن اضافـه کنیـد. زرشک، خلـــال بادام و پسـتـه را کمی در روغن کنــجد تفـت دهــیـد.

روی برنج را با زرشک، خلــال بادام و پســـتـه و زعـــفران دم کرده تزئین کنــیـد.

طرز تهیه چلو گوشت با زرشک پلویی و دارچین

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.