طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با تزیین جالب سیبل

کاپ کیک شکلاتی شیرینی مورد علاقه کودکان می باشد که اگر تزیین این کاپ کیک را با خلاقیت طراحی نمایید بسیار جذاب تر و خوشمزه تر به نظر خواهد رسید شکلات را به اندازه کافی استفاده کرده و برای این کاپ کیک مقداری خامه فرم داده هم تهیه نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با تزیین جالب سیبل را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: این کاپ کیک های خوشمزه را تهــیه کنـــیـد و برای آن ها سبــیــل و کلاه درست کنـــیـد و به کودکان هدیه دهیـد.

مواد لازم:

شکر: یک و سه چهارم پیــمـــانـــه
روغن کانولا: یک پیـمـــانـــه
تخــم مرغ: 3 عدد
آرد: یک و سه چهـارم پیـــمـانه
شیـر: یک چهارم پیـــمـــانـه
آب داغ: 4 قاشــق سوپ خوری
پودر کاکائو: یک سوم پیـــمانه
پودر قهوه: یک و یک دوم قاشـــق سوپ خوری
پنـیر خامـه ای: 380 گرم
پودر شکر: یک چهارم پیمانــه
اسانس وانـیل: یک قاشـق چای خوری
خمیـــر فوندانت سیاه: 250 گرم

طرز تهـیه:

1. شکـر و روغن کانولا را حدود 3 دقـیـقه با همــزن برقی بزنــیـد.

2. تخـم مرغ ها را یکــی یکی اضـافه و مخلوط کنـــیـد.

3. آرد، شیر، آب داغ، پودر کاکائو و پودر قهوه را اضـافـه کرده و مواد را حدود 5 دقـیقـه با همــزن مخلوط کنـید تا خمیــر یکــدســـتـــی حاصـل شود.

4. خمـــیر را در کاپ های کاپ کیک بریـــزید. (طوری که حدود سه چهـارم از هر کاپ پر شود) و به مدت 15 دقـیـقـه در فر از قبل گرم شده با دمــای 180 درجـه سانـتی گراد (350 درجه فارنهــایـت) قرار دهـیــد تا کاپ کیـــک ها بپزنـــد.

5. پنــیــر خامه ای، پودر شکر و اســـانـــس وانــیل را در ظرف مناسبــی با هم به خوبی مخـلوط کنیــد و سپس ایـن مخـلوط را در قیـــف قنـادی بریـزید.

6. روی کاپ کیک ها را با مخلوط پنیـــر خامه ای تزیـــین کنـید و آنـــهـا را حدود 30 دقــیــقه در یخـــچال قرار دهـــیـــد.

7. فوندانـــت سیـــاه را به کمــک وردنـه روی سطــح کار پهن کنید و با چاقویی تیـــز سبیـــل هایـی ماننـد تصویر روی آن برش دهـید.

8. برای تهیه کلــاه ها نیز دایـره های کوچکی از خمـــیـــر برش داده و گلوله ایــی از خمـیر روی آنـــهــا قرار دهـــیــد. روی کاپ کیـک ها را با آنهـا تزییـن کنــید.

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با تزیین جالب سیبل

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.