طرز تهیه کتلت گوشت با پودر زیره سبز

کتلت گوشت یک غذای مقوی و خوشمزه می باشد که سرشار از ویتامین و مواد معدنی می باشد شما می توانید از طرز تهیه این کتلت خوشمزه استفاده نموده و برای خانواده خود تهیه نمایید و سر سفره غذا میل نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه کتلت گوشت با پودر زیره سبز را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : دسـتـــپــخــت مامـــان ها همــیـشــه خوردن دارد. با ایــنــکـــه هنوز اکــثــرا غذاهـــای سنتـــی درســت می کنـنـد امـــا غذاهــایـشـان هیچ وقت تکراری نمی شود و همیشه طرفدار دارد. مثـــلا همیــن کتـــلت گوشت و سیـــب زمـیـنـی که از زمانی که یادمــان می آید در برنـامـه غذایی شان بوده و هنوز هم هست.

مواد اولیه:

روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
گوشت چرخ کرده 250 گرم
گوجه فرنـــگـــی 5 عدد
سیـــب زمینی 250 گرم
پیـــاز رنده شده 2 عدد بزرگ
سیر رنـــده شده 3 حبه
تخـم مرغ 1 عدد
آرد نخودچی سه قاشـــق غذاخوری
جعــفـــری خرد شده سه قاشق غذاخوری
نمــک و فلفل سیــاه و زردچوبه به میزان لازم
پودر زیـره سبـــز یک قاشق غذاخوری

طرز تهـــیــه:

ابــتـــدا پیــاز و سیب زمـینــی و سیـر را رنده کرده و بعـد گوشت چرخ کرده و تخم مرغ و ادویه را به مواد اضـافه می کنـیم و حدود 5 الی 10 دقیـقه مواد را خوب ورز می دهیم جعفری و پودر زیــره را هم اضـافـــه می کنـــیم، در مرحـلـــه آخر آرد نخود چی را به مواد اضـافه می کنـــیم و مواد را ورز می دهــیـــم، تابــه را روی حرارت می گذاریـــم و داخــل آن روغن میـریــزیـم وقتــی که روغن داغ شد حرارت را کم می کنــیـــم و از مواد به اندازه دو قاشـق غذاخوری کف دســـت ریــخـــتـــه و به شکـل بیضـی درآورده و در روغن سرخ می کنـیم یک طرف که طلــایی شد طرف بعـد را هم سرخ می کنیـــم. در آخـر هم گوجه فرنگی را حلقه حلــقه کرده و در روغن سرخ می کنیــم و همـــراه کتـلــت سرو می کنـــیـم.

طرز تهیه کتلت گوشت با پودر زیره سبز

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.