چگونه رابطه جنسی طول عمر شما را افزایش می دهد

رابطه جنسی که اصولی باشد به طول عمر شما بستگی دارد بسیاری از افراد با رابطه جنسی غلط سلامتی خود و همسرشان را به خطر می اندازند رابطه جنسی باعث می شود بدن شما در مقابل بیماری سرماخوردگی مقاوم باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونه رابطه جنسی طول عمر شما را افزایش می دهد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : ارتباط جنسی سلامت یکی‌از مهمترین بخش های یک زندگی بشاش است که به استحکام ارتباط و صمیمیت یاری متعددی می نماید . به علاوه ارتباط جنسی منجر ارتقا ارتفاع قدمت می گردد , البته چطور؟

 

آیا حقیقتا برقراری ارتباط جنسی دارای اهمیت است؟

هر چه بیشتر در زمینه‌ی رابطه ها جنسی تحقیق می‌شود , این قضیه بیشتر معلوم می گردد که برقراری یک ارتباط جنسی سلامت برای داشتن یک معاش تندرست اضطراری است . ارتباط جنسی چه بسا به شما یاری می نماید ارتفاع قدمت بیشتری داشته باشید . طبق آخری پژوهش ها صورت گرفته بوسیله پزشک ایروین گلدستین Irwin Goldstein , رئیس پزشکی جنسی در مریض خانه آلوارادو Alvarado , و به گفته ایشان : ( نمی توانید سود گیری دیگری نمایید , البته برقراری ارتباط جنسی به تندرست شما امداد می نماید . (

این پژوهش به بعضا مزیت های یگانه و شگفت انگیز مرتبط با رابطه ها جنسی اشاره می نماید . به دنبال به ابلاغ این مزیت ها می‌پردازیم .

1 . ارتباط جنسی با آنفو لانزا و آنفلوآنزا نزاع می نماید

طبق پژوهشی که در دانش کده ویلک Wilkes انجام شد , اشخاصی که دو توشه در هفته ارتباط جنسی برقرار می نمایند , در مقایسه با اشخاصی که کمتر از یک توشه در هفته ارتباط جنسی دارا هستند , مقادیر بیشتری از آنتی بادی ایمونوگلوبین A یا این که IGA در تن خویش دارا هستند . اهمیت این آنتی بادی چیست؟ کارل چارنتسکی Carl Charnetski , یکی‌از پژوهشگران دانش کده ویلک می گوید : IGA یا این که Immunoglobulin A اولی دلیل دفاعی در قبال آنفو لانزا و آنفلوآنزا به حساب آورده می شود .

2 . ارتباط جنسی سبب کالری سوزی میشود

ارتباط جنسی منجر بالا رفتن گردش خون شده و پمپاژ قلب را ارتقا میدهد . به گویش بی آلایش خیس ارتباط جنسی نوعی ورزش است که نسبت به بعضا از ورزش ها مشغول کننده خیس است . به هرحال این عمل کالری خیلی متعددی نمی سوزاند . طبق تحقیقاتی که در سال 2013 در خبر نامه The New England Journal of Medicine انجام شد , یک مرد 30 ساله در حین انجام یک عمل جنسی به میزان 21 کیلو کالری می سوازند . احتمالا کالری متعددی به لحاظ نرسد , ولی مطمئنا از نشستن در جلوی تلویزیون و تغییر دادن شبکه های آن کالری بیشتری استفاده نموده اید .

3 . ارتباط جنسی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد .

بررسی های متعددی نشان داده اند شخصی که از دید جنسی فعال باشد , قدمت طولانی تری خواهد داشت . به خصوص اینکه به لحاظ می‌رسد کار جنسی سبب ساز کاهش خطر پیدایش هجوم ها قلبی , سکته مغزی و دیگر بیماری های قلبی میشود . طبق تحقیقاتی که در سال 2010 در موسسه تحقیقاتی نیوانگلند انجام شد , عمل طبق تحقیقاتی که در سال 2010 در موسسه تحقیقاتی نیوانگلند انجام شد , کار جنسی منظم خطر پیدایش بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد .

4 . ارتباط جنسی منجر متعادل شدن هورمون ها می گردد

تهیه هورمون ها چرا اهمیت دارد؟ در کنار تمام مزیت های آن , تعادل هورمون ها سبب ساز منظم شدن چرخه های قاعدگی می‌شود و در سود نشانه ها منفی یائسگی کاهش پیدا می نماید .

5 . ارتباط جنسی سبب ساز معالجه سردردها و کاهش دردهای جسمی میشود

گرچه به حیث نمی‌رسد ارتباط جنسی به معالجه سردردها یاری دهد , ولی در حقیقت اینطور است . در حین برقراری ارتباط جنسی هورمون اکسی توسین Oxytocin در تن آزاد می گردد . اکسی توسین درد را کاهش می‌دهد . طی تحقیقی که در پژوهشنامه بیولوژی تجربی و پزشکی منتشر شد , داوطلبانی بخار اکسی توسین را استنشاق کردند و بعد سوزنی به نوک انگشتان آن ها زده شد . این اشخاص درد کمتری حس کردند , نسبت به اشخاصی که اکسی توسین استنشاق نکرده بودند .

 

6 . ارتباط جنسی استرس و فشار خون را کاهش می‌دهد

یکی دیگر از مزیت های آزاد شدن اکسی توسین در طول ارگاسم این است که سبب وقار روان می گردد . پژوهش ها صورت گرفته بر روی موش های آزمایشگاهی نشان اعطا کرد که اکسی توسین با اثرات کورتیزول cortisol ( هورمون استرس ) رویا رویی می نماید . ارتباط جنسی به داشتن خواب خوب تر هم امداد می نماید . هنگامی که همسر شما بعد از اتمام ارتباط جنسی عالی به راحتی می خوابد , این خواب صرفا مرتبط با خستگی جسمی نیست . اکسی توسین خیر فقط سبب ادب عصبی میگردد , بلکه به بهبود خواب هم امداد می نماید .

7 . ارتباط جنسی خطر پیدایش سرطان پروستات را در مردان کاهش می‌دهد

در سال 2003 پژوهشگران استرالیایی یافته هایی را ارائه دادند که نشان می دادند مردانی که در سنین 20 تا 50 سالگی انزال بیشتری دارا‌هستند , کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌باشند . طبق گفته مولف این تحقیق مردان بین 20 تا 30 سالگی احتمال دارد می بایست یک توشه طی روز انزال داشته باشند . یک تحقیق شبیه که 1 سال بعد از آن به وسیله موسسه ملی سرطان انجام شد , نشان بخشید مردانی که دست کم 5 توشه در هفته انزال دارا هستند , چه از روش ارتباط جنسی یا این که از روش خویش ارضایی , کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات می‌باشند . گلدستین می گوید : ( خالی کردن اسپرم داخل بیضه از روش انزال خیلی سالمتر از این است که‌این مواد در باطن بیضه بمانند . (

8 . ارتباط جنسی خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان کاهش میدهد .

خانم ها قادر است به ارتباط جنسی تحت عنوان یک دلیل پیشگیری کننده نگاه نمایند . طبق گفته گلدستین تحلیل‌ها نشان داده اند خانم هایی که ارتباط جنسی از روش واژن برقرار می نمایند , کمتر به سرطان پستان در گیر میگردند . به هرحال این قضیه جذاب است و نیاز به پژوهش ها بیشتری دارااست .

9 . ارتباط جنسی سبب ساز بالا رفتن خودبا‌وری و بهبود کردار و خو می گردد

مزایای روحی و خل وچل یک ارتباط جنسی تندرست هم دوچندان است . شم خیر و خوبی که بعد از یک کار جنسی به شما دست می‌دهد , بیشتر از آنکه فکرمیکند زمان خواهد برد . طبق گفته گلدستین عمل جنسی تندرست سبب به خرسندی و رضایت طولانی دوران شده و بضاعت های برقراری رابطه از صمیم قلب و صادقانه را در شخص تقویت می نماید . اشخاصی که از نگاه جنسی فعال می‌باشند , کمتر به آلکسی تایمیا* alexithymia در گیر می‌شوند . آلکسی تایمیا نوعی خصوصیت شخصیتی ست که در ابراز یا این که شعور احساسات مشخص و معلوم میشود .

*آلکسی تایمیا alexithymia : معنای لغوی آن ناتوانی در قبال احساسات است . فرد در گیر به‌این مشکل کم و بیش تر از آشنایی و ابلاغ هیجان های خویش و بقیه افراد ناتوان است .

10.رابطه جنسی از بروز پره اکلامپسی Preeclampsia پیشگیری می کند

پره اکلامپسی Preeclampsia شرایط رایجی است که بر اثر آن فرد در دوران بارداری دچار اضطراب می شود. برخی بررسی ها نشان داده اند که قرار گرفتن بیشتر زن در معرض مایع منی شوهرش، خطر بروز این عارضه را در دوران بارداری کاهش می دهد. بررسی های انجام شده در سال 2000 توسط محققان هلندی نشان داد خانم هایی که به طور منظم رابطه دهانی برقرار می کنند، خیلی کمتر دچار پره اکلامپسی می شود.

11. رابطه جنسی باعث بهبود حس بویایی می شود

دانشمندان مدت ها پیش، از تولید هورمون پرولاکتین* Prolactin پس از ارگاسم در مرد و زن اطلاع داشتند. در سال 2003 یک تیم کانادایی تحقیقاتی را بر روی موش های آزمایشگاهی انجام داد. آنها دریافتند که پرولاکتین باعث می شود سلول های بنیادی در مغز به بهبود و توسعه سلول های عصبی جدید در مرکز بویایی olfactory bulb یا پیاز بویایی در مغز کمک کنند. دکتر سموئل ویس Samuel Weiss، یکی از محققان بیان می کند که مردد است که افزایش سطح پرولاکتین پس از ارگاسم باعث تغییر برخی خاطرات در زمان انجام رابطه جنسی می شود.

* پرولاکتین prolactin : هورمونی پروتئینی است و در انسان ساختاری شبیه هورمون رشد دارد. این هورمون در غده هیپوفیز ترشح می‌شود. این هورمون در انسان اثر محرک و افزایش دهنده تولید شیر در پستان‌ها را دارد.

12. رابطه جنسی باعث بهبود کنترل مثانه می شود

فشار دادن لگن که در برقراری رابطه جنسی درگیر شده، عضلات کگل را ورزش می دهد.عضلات کگل (kegel) همان عضلاتی هستند که کنترل کننده جریان ادرار می باشند. بنابراین فعالیت جنسی به پیشگیری از بی اختیاری ادرار در آینده کمک می کند.

چگونه رابطه جنسی طول عمر شما را افزایش می دهد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.