عجایب گردشگری در کانادا دریاچه خالدار

کانادا یکی از کشورهایی می باشد که جاذبه های بی نظیری دارد و بیشتر این جاذبه های گردشگری جذب توریست می نماید دریاچه خالدار یکی از این دریاچه ها در کانادا می باشد که بسیار شگفت انگیز و در جهان بی نظیر می باشد بسیاری از توریست ها برای دیدن این دریاچه ی رویایی و عجیب وارد این منطقه می شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عجایب گردشگری در کانادا دریاچه خالدار را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن :اوسویوس شهری قشنگ در استان بریتیش کلمبیا در کاناداست که همگی آن را به فصل تابستان های گرم , دریاچه های باشکوه , حیات وحش بیابانی منحصربفرد و تفریحات دارای هیجان میشناسند . در اینجا بیابانی به نام Nk ’ Mip موجود است که صرفا محیط بیابانی حقیقی و واقعی کانادا به اکانت می‌آید . به جز این کویر , یک جاذبه منحصربفرد ارگانیک دیگر نیز است که گردشگران متعددی را بدین منطقه می کشاند , جاذبه ای که به دریاچه خالدار پر اسم و رسم است! این دریاچه معدنی در شمال غربی اوسویوس در شرق دره «سیمیلکامین» قرار گرفته است .

در شهر اوسویوس کانادا دریاچه ای تعجب آور و غریب است که از پدیده های نادر ارگانیک به اکانت میاید . در اینجا با دریاچه ای روبرو میشوید که با یک سری و یک‌سری چاله دایره ای رنگارنگ پوشیده شده و به خاطر همین نیز می باشد که به آن دریاچه خالدار می‌گویند . اینکه که‌این لکه ها بر روی این دریاچه چجوری بوجود می‌آیند ادله جالبی دارااست . در واقع این دریاچه کوچک , معدنی ترین دریاچه دنیاست و در آن مواد معدنی متعددی نظیر کلسیم , سدیم سولفات و منیزیوم سولفات پیدا می‌شود . این مواد معدنی و نمک ها از تپه های اطراف وارد این دریاچه گردیده اند . بیشترین ماده معدنی دریاچه , منیزیم سولفات است اگر‌چه که پژوهشگران وجود ۸ ماده معدنی دیگر را نیز در برخی از ان دایره ها شناسایی کرده اند به گونه ای که ۴ ماده معدنی دیگر مانند نقره و تیتانیوم نیز به اندازه خیلی کم در برخی از دایره ها است . البته دریاچه تنها در فصل‌تابستان بدین ظواهر جادویی در میاید , جذاب است که‌این دریاچه در ماه های فصل زمستان و فصل بهار نظیر دریاچه های معمولی دیگر است ولی همین که در تابستان بیشتر آب دریاچه تبخیر شد راز و کله این لکه های خیره کننده و غریب پیدا میگردد .

 

در حین فصل تابستان های گرم , بیشتر آب این دریاچه تبخیر می گردد و تجمع این مواد معدنی به صورت لکه هایی در دریاچه نمایان می‌شوند . در حین فصل‌تابستان میزان و رنگ این لکه ها با میزان تبخیر عوض میشود . بسته به مواد معدنی ای که هر مورد از لکه ها از آن تشکیل‌شده گردیده اند رنگ این لکه ها بین آبی رنگ , سبز و زرد رنگ متعدد است . اشخاص مستقر ای که در شهر اوسویوس معاش می کردند نام دریاچه را Kliluk گذاشتند . این دریاچه کم یاب قرنها تحت عنوان دریاچه ای که مردمان را شفا می‌دهد مورد احترام بود زیرا مردمان اعتقاد و باور داشتند که هرکدام از این دایره ها مواد دارویی یگانه و خواص درمانی اختصاصی به خودش را داراست . قوم و قبیله اوکاناگان از آب این گودی ها برای معالجه بیماری هایی مانند زگیل , بیماری های پوستی , دردهای بدنی و آسیب نبرد ها استفاده می کردند و آنقدر این دریاچه خاصیت درمانی متعددی داشت که از لحاظ آنها مقدس بود . زمین پیرامون دریاچه تا حدود ۴۰ سال مالکیت سری داشت و سال‌ها در اختیار خانواده ای به نام ارنست اسمیت بود این خانواده بعداز مدتی تصمیم می‌گیرد که از این دریاچه تحت عنوان چشمه آب گرم استفاده نماید برای همین مردمان مستقر این حوزه‌ تصمیم میگیرند تا بری حفاظت از دریاجه آن را از خانواده اسمیت خریداری نمایند . سرنوشت در سال ۲۰۰۱ بعداز زنخدان زنی های زیاد اشخاص مستقر غالب می‌شوند تا این دریاچه را به ارزش ۷۲۰ هزار دلار از این خانواده بخرند انگیزه آن‌ها برای پرداخت این میزان پول این بود که از اینجا تحت عنوان یک مکان مقدس و شفادهنده حفظ نمایند .

با این خرید خاطر مردمان ساکن راحت شد که اطراف این دریاچه حساس تاریخی بخش اعظمی که دارااست از پرورش و بسط در امان میماند و نسل های آنگاه میتوانند مانند اجداد خویش از این دریاچه استفاده می نمایند , همینطور گردشگران آتی نیز میتوانند این پدیده ارگانیک باورنکردنی را تماشا نمایند . در هنگام نبرد جهانی اولیه مواد معدنی این دریاچه برای ایجاد مهمات استفاده می‌شد این مواد معدنی بوسیله کارگران چینی استخراج می شدند . جالبه که‌این کارگران هر روز یک بدن نمک از تراز دریاچه می گرفتند و این نمک استخراج شده را با کشتی به کارخانه های ایجاد مهمات شرق کانادا می فرستادند . گفته می‌شود که قبلی از غارت اینکه قبل از غارت این مواد معدنی، دریاچه هم زیباتر بود و هم رنگ های متنوع تری داشت. اینجا جادویی ترین مکان کاناداست پس تعجب برانگیز نیست که این دریاچه زیبا و منحصربفرد گردشگران زیادی دارد و از آن جاذبه هایی است که هر مسافری در شهر اوسویوس از آن دیدن می کند.

دریاجه خالدار در نواحی محافظت شده جنوب اوکاناگان قرار دارد و برای دیدن آن باید اتوبان شماره ۳ را تا ۱۰ کیلومتر به سمت غرب بروید البته اگر در شهر ونکوور باشید فاصله تان تا این دریاچه حدود ۴/۵ ساعت است. نزدیک شدن به کناره های دریاچه ممنوع است اما چون در ارتفاع قرار گرفته از دور هم به خوبی می توانید آن را ببینید در واقع اگر خیال دارید به دیدن این دریاچه بروید نمی توانید زیاد به آن نزدیک شوید چون در دور آن حصاری کشیده شده و در توضیح اینکار تابلویی در کنار حصارها آمده و این ناحیه را از نظر اکولوژی و فرهنگی حساس معرفی کرده است. از روی خود اتوبان شماره ۳ هم چشم انداز زیبایی از دریاچه معلوم است و همه الگوهای خالدار آن به خوبی به چشم می آید. اگر این حصارها در اطراف آن وجود نداشت می توانستید در لابلای این دایره ها در قسمت های خشک قدم بزنید و راه بروید برای همین برای محافظت دریاچه دور آن حصار کشیده شده است.

 

عجایب گردشگری در کانادا دریاچه خالدار + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.