علائم بیماری سرطان مری در بدن و نحوه پیشگیری این سرطان

سرطان مری یکی از خطرناکترین سرطان در جهان می باشد بسیاری از افرادی که دچار این بیماری خطرناک می شوند و سرطان مری اگر خیلی سریع درمان شود بیمار خیلی زود بهبود می یابد و این بیماری توسط خود فرد نیز میتوان تشخیص داده شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر علائم بیماری سرطان مری در بدن و نحوه پیشگیری این سرطان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : شیوع سرطان مری در جمهوری اسلامی ایران بیشتر از دیگر نقاط دنیاست . برای درک کردن چرایی و شیوه های رویا رویی با سرطان مری با پزشک رزیتا علیزاده شالچی فوق تخصص بیماری های گوارش و عضو انجمن متخصصان گوارش آمریکا ایالات متحده اعلام کرد و گو کرده ایم و پزشک معالج شالچی بدین پرسش جواب داده است که آیا می شود اینجانب نیز مبتلا سرطان مری شوم؟

علل ابتلا

مری بعداز دهن او‌لین گذرگاه مواد غذایی به تن است که شاید مبتلا بیماری های مختلفی شود . بعضا از این بیماری ها از عوامل عفونی مانند ویروس ها ناشی می گردد , ویروس «هرپس» و «سیتومگالوویروس» اعم از این ویروس ها می‌باشند که سبب به زخمی شدن مری میشوند به نحوی که ابتلا به آن بلع دردناک را ساخت می نماید .

این عفونت ها بیشتر در کسانی که مبتلا ضعف ایمنی می باشند به چشم میخورد . برخی از بیماری های مری در اثر رفلاکس اسید معده بوجود می‌آیند که متاسفانه فراوان شایع است و سبب به عوارضی مثل ازوفاژیت یا این که التهاب مری میگردد .

التهاب مری در زمان طولانی قادر است بستر ساز سرطان شود . مری احتمالا مبتلا آشالازی شود . آشالازی در معنای تنگی انتهای مری است که منجر حس گیرکردن طعام پس از بلع می‌شود و با روش های آندوسکوپیک یا این که جراحی قابل معالجه است .

 

عده های خوش خیم و بدخیم مری هم به صورت شایعی در اشخاص چشم می گردند . توده های خوش خیم معمولا فارغ از نشانه اند و نیاز به معالجه خاصی ندارند البته عده بدخیم یا این که سرطان مری در صورت تشخیص زودرس قابل معالجه و در دست گرفتن است .

ولی علت ابتلا به سرطان مری چیست؟ علل مختلفی مطرح می باشند . سیگار و مصرف نوشیدنی الکلی از عوامل کلیدی ساخت سرطان مری می باشند . آن گونه از مواد غذایی که دربردارنده مواد حافظ اند میتوانند بستر ساز سرطان مری شوند . بعضا ترشی های صنعتی هم که متاسفانه به صورت شایعی در مرزو بوم استفاده میگردند میتواند دلیل سرطان باشند که خوب تر است به جای آنان از صیفی جات و میوه های نو مصرف شود .
نوشیدن چای زیاد داغ که در سرزمین ما مرسوم است قادر است باعث به سرطان مری شود . مصرف دوچندان گوشت قرمز رنگ هم از عوامل سرطان زا به شمار می‌رود . نبود بعضا از املاح و ویتامین ها نظیر سلینوم , روی و اسید فولیک هم نیاز به معالجه داراست تا بستر ساز سرطان مری نشوند . چاقی و رفلاکس اسید معده از عوامل اساسی ابتلا به سرطان مری به شمار میایند .

همانطور که ذکر شد رفلاکس اسید معده با ساخت التهاب مری می‌تواند سبب به نوعی سرطان مری شود که فعلا متداول ترین جور سرطان مری است . سرطان مری همینطور در بعضا خانواده ها متعلق به عوامل ژنتیکی هم می‌باشد .

عوامل تسریع دهنده و پیشگیرانه

هر قدر عوامل سرطان زا تماس بیشتر و طولانی تری با تن داشته باشند احتمال ساخت سرطان بیشتر است . برای مثال در شخصی که سال‌ها مبتلا رفلاکس اسید بوده میزان خطر بیشتر است از هر که تنها به دوران زمان کمتری مبتلا آن شده‌است . یا این که در اشخاصی که بیش تر از یک ادله خطرزا ( مانند مصرف سیگار , الکل , رفلاکس اسید و فقدان املاح را با نیز داشته باشند قابلیت ابتلا بیشتر از افرادی است که صرفا در گیر چاقی میباشند .

مصرف کافی صیفی جات , میوه ها , ویتامین ها و دوری از عوامل سرطان زا قادر است در پیشگیری از سرطان مری اثرگذار باشد . روش های دیگر کاهش خطر نظیر انقطاع مصرف سیگار , کاهش مصرف گوشت قرمز‌رنگ , ترشیجات و مواد غذای دربردارنده مواد حفظ کننده را هم می بایست در حیث گرفت . همانگونه که ذکر شد , در دست گرفتن بدون شوخی رفلاکس اسید معده می‌تواند سبب به کاهش شیوع سرطان مری شود.

شیوع سرطان مری در شمال کشور

متاسفانه سرطان مری در شمال ایران شایع تر از بسیاری از مناطق جهان است. عوامل متعددی برای این موضوع شناسایی شده اند از جمله کمبود برخی املاح در خاک و عادات غذایی اهالی، مثل مصرف مواد غذایی دودی و نمک سود. طی سال های اخیر بررسی های زیادی درباره شیوع سرطان مری در این منطقه انجام شده است. اکنون تعداد زیادی از سرطان ها با تشخیص زودرس درمان می شوند و افزایش آگاهی مردم در تشویق آن ها به پرهیز از عوامل سرطان مری موثر بوده است.

سونامی در شمال

سرطان های دستگاه گوارش و به خصوص سرطان مری در شمال کشور، از مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از سرطان است. شمال ایران علاوه بر این که از نقاط منطبق یافته بر کمربند سرطان مری است، یکی از کانون های سرطان مری در جهان محسوب شده و در شمال شرق ایران مانند ترکمن صحرا به حداکثر مقدار می رسد. سرطان مری معمولا در مراحل پیشرفته ظاهر می شود به طوری که در نیمی از بیماران هنگام تشخیص، بیماری موضعی پیشرفته داشته است.

خانواده هایی که در مناطق پرشیوع سرطان مری بودند، مصرف میوه ها و سبزیجاتشان نسبت به خانواده هایی که در مناطق شیوع کم بودند بسیار پایین بوده است. مصرف بیشتر سبزیجات خام خطر ابتلا را تا 40-50 درصد کاهش می دهد.

بروز سرطان در مناطق روستایی بیش تر است؛ شیوع بالای سرطان مری با نوع غذایی محدود در مناطق شرقی دریای خزر به ویژه در دشت ترکمن مشاهده شده است. همچنین تغییرات سیستماتیک جغرافیایی آن ها تاثیر خاص در بروز سرطان های مری و معده در سراسر منطقه خزر و به ویژه در مناطق با خطر بالا در مناطق شرقی گلستان دارد.

طبق شواهد زمین شناسی پزشکی، شاید نهشته های لسی استان گلستان را بتوان به دلیل تاثیر کانی های رسی بر چرخه بیوشیمایی، وجود سیلیس بالا در ترکیبات شیمیایی نهشته های لسی و ارتباط مستقیم اندازه دانه ها را به عنوان اتیولوژی شیوع سرطان مری در نظر گرفت.

آمارها

میزان ابتلا به سرطان مری در کشورهای مختلف متفاوت است. حتی در کشورمان هم این تفاوت محسوس است. برای اطلاع از میزان ابتلا این آمارها را مطالعه کنید.

456 هزار: در سال 2012، بیماری سرطان مری هشتمین سرطان در دنیا از نظر بیشترین تعداد وقوع بوده که در طول آن سال 456 هزار نمونه جدید مشاهده شد. این بیماری منجر به 400 هزار مرگ شد که این عدد در سال 1990، 345 هزار مرگ بود.

5800 نفر

براساس پژوهش انجام شده در مرکز تحقیقات گوارش و کبد کشور، هر سال حدود 5800 نفر به خاطر سرطان مری در کشور فوت می کنند. براساس همین پژوهش این آمار هر سال در حال افزایش است.

109 نفر

109 نفر در هر 100 هزار نفر، آمار ابتلای مردان در گلستان و شمال به سرطان مری است. این آمار بیش از متوسط جهانی است و نگرانی در مورد ابتلای مردان استان های شمالی کشور به سرطان را افزایش داده است.

174 هزار

174 در هر 100 هزار نفر، تعداد زنانی است که در شمال و استان گلستان به سرطان مری مبتلا می شوند. در شمال کشور میزان ابتلای زنان به سرطان مری فاصله معناداری با مردان دارد که در سال های اخیر با آموزش در آستانه کاهش است.

50 درصد

مطالعه ها نشان می دهند که در دهه های اخیر سرطان مری در آسیای میانه و چین رو به کاهش است. به طوری که در چین تا حدود 50 درصد از بروز این سرطان کاسته شده است. این کاهش با نسبت کمتری در آفریقا و اروپا هم دیده می شود.

علائم بیماری سرطان مری در بدن و نحوه پیشگیری این سرطان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.