علل و دلایل مشکل جنسی زنان در حین نزدیکی

نزدیکی در رابطه زناشویی اگر با مشکل همراه باشد زوجین نمی توانند از رابطه جنسی و نزدیکی خود لذت ببرند بیشتر افرادی که از رابطه جنسی لذت نمی برند مشکل جنسی دارند که باید آنها را رفع نمایند تا به زندگی زناشویی خود لطمه نزنند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر علل و دلایل مشکل جنسی زنان در حین نزدیکی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: اغلـــب مردم ناتوانــی جنــســـی در اثـــر دیــابـت را تنـهــا اختـــلالــات نعوظ در مردان می دانـند اما جالب است بدانـیـد که زنـــان مبـتــلـا به دیابـــت نیز در معـرض خطر مشـکـــلات جنــســی قرار دارنــد.

مطالعه ای در ایـن زمیـنــه نشان می دهـد که حدود 18 درصـد زنـــان مبتـــلا به دیـابـــت نوع یک و 42 درصد زنـان مبـتلا به دیابـــت نوع دو با درجاتـی از اختـــلـــالــات جنـســـی روبرو هســـتنـــد.
در یک بررســی دیــگـر مشخص شد که 64 درصـد زنان یائسه دیابـتی و 41 درصد زنان غیـــر یائسه دیـابـــتی مشـکلات جنـــسـی دارند.

دیــابــت اخـتلالی است که در نتـیــجـــه بالــا رفـــتــن غیر طبیـعـی قنـــد خون (گلوکز) ایـجـــاد می شود. گلوکز به اندام ها و سیســتم های بدن از جمـــلـه عروق و اعـصــاب آسـیــب می رســانـد.
در دیـــابــت نوع یک، هورمون انــسولین به میزان کافی تولید نمی شود بنـــابراین گلوکز قادر نیــســـت از جریــان خون به درون سلول ها رفتــه و جهــت تولیــد انرژی به مصرف برسـد. در دیـابت نوع دو انسولیــن کافـــی نیــســت و یا سلول های بدن به ایـن هورمون پاســـخ نمـی دهنــد.

در زنانی که دیابـــت کنـــترل نشــده دارند، به عروق خونی و اعـــصاب سیـــستـم تنـــاســـلی (واژن) آسیـب می رســـد، در نتـــیـــجه مشـکـــلــات جنـــسی متعددی در ایــن بیـــماران مشاهده می شود از جمـلـــه:

اخـتـلال در تحریــک شدن و یا پاسـخ به تحــریـکات جنســی
کاهــش میـــل جنـــسی
خشـکـی واژن
درد در هنگــام رابطـــه جنسی
نرســـیـــدن به اوج لذت جنسی (ارگاسـم)

علاوه بر این دیـابــت خطر عفونت های قارچی واژن را افزایش می دهــد و همـین مسئله نیـز موجب اختـــلال در عمـــلـــکــرد جنـــسی زنان می شود.

مطـــالعـــات حاکی از ایــن اسـت که زنان مبــتـلـا به دیــابـت نوع دو بیـشـــتر از مردان دیــابتی به اخـتلـالات جنســـی از جمــلــه بی میلــی جنسـی مبـتـــلـــا می شوند وکمــتر برای حل ایـن مشکـــل با پزشک خود مشورت می نماینــد.

اگــر به دیــابــت مبــتلـــا هستـــید و عملکرد جنســـی ناموفقـــی داریـــد حتـما از یک متخصـص مشاوره گرفـــتــه و در رفع ایـــن اختلـــال تلـــاش کنید.

علل و دلایل مشکل جنسی زنان در حین نزدیکی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.