ویتامین ها و مواد معدنی عملکرد رابطه جنسی را بهتر می نماید

رابطه جنسی در بین زوجین باید کیفیت بالای داشته باشند و بیشتر زن و شوهر ها به کیفیت سکس اهمیت بدهند تا زندگی پر ازعشقی داشته باشند بیشتر افراد نحوه رابطه جنسی خیلی سطحی دارند با این رابطه جنسی نمی توانند زندگی خوبی داشته باشند در ادامه جزئیات بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی عملکرد رابطه جنسی را بهتر می نماید را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: الــگوی تغـذیــه مناســب و دریــافت مقادیــر كافی ویتامین ها و مواد معـــدنـــی از جمـــلـه ویتــامـین های گروه B، ویتامیـــن E ،A و عنـاصـر روی، منــیزیـم، سلنیوم و … نقش مهـــمی در سلـامـــت سیـــســتـم تناسلی، حفــظ و بهبود قدرت باروری، تولید هورمون های جنـســـی، رشـد و نمو دیواره رحـــم، تولید اسـپرم و تشـكیـل سلول تخـــم دارنــد.

بر اساس مطالعـــه ای که در نشریه طب جنـــسی به چاپ رسیـد مشخـــص شد که مصـرف غذاهـای دریــایــی توسط زنان مبتـلا به دیـابــت موجب می شود که این زنان عمـلکـرد جنـســـی بهــتری داشـته باشـنـــد. مصـرف غذاهــای دریایــی در مردان نیـز موجب بهبود توانایی نعوظ در آنـان می شود.

متخصــصـان معتـقـدند که پیـروی از رژیـم غذایـی مدیترانــه ای که سرشـار از میوه ها، سبزیـجـــات، روغن زیتون و ماهی می باشـــد، عمـــلکـــرد جنـسـی را در هر دو جنـــس بهـــبود می بخشــد. از سوی دیــگـــر مصرف کافئین، الکـل، سیـــگــار و بی تحـرکی موجب بروز اختلـال در عملکرد جنـسی می گردد.
بر اسـاس مطــالــعات ترکـیـــب اسیـدهــای چرب موجود در اسپـــرم، یکی از عوامـــل مهم و موثر بر باروری به شمار می رود. تحقـیقـــات اخــیـــر نشــان می دهند که غلــظت اسیـدهــای چرب امـگــا-3 موجود در اسپرم مردان نابــارور کمـتر از سایـر مردان اسـت. همچنــین در مردان بارور نســـبت اسیـــدهـای چرب امگــا- 3 به امــگـــا- 6 بالـاتـــر می باشـد. بنــابــرایـن اســیـــدهـــای چرب امــگـــا- 3 می توانند در مردان نابـــاروری که دچـــار اخـتلـــال در تعــداد، حركت و شكل اســـپــرم هستنــد، به درمـان نابــاروری کمک کنند.

امـــگــا- 3 نوعی اسـیــد چرب غیـر اشـبـــاع با چنــدیـــن پیوند دوگانه اســـت. ایــن اسـیــدهـای چرب در هر مرحلـه از زنـدگـی ضروری اند و در تنظـــیم کلـــیـــه عمـلکـردهــای فیــزیولوژیــک بدن از جمـلــه در سیــسـتـم قلبـــی – عروقی، تولید مثـــل، ایـمـــنــی، عصبـــی، بینـــایـی، پوست و اســـکـلت به کارمی روند.

سه اسیـــد چرب معروف از خانواده امگـــا- 3 عبــارتــند از: آلفالـــینولنـــیک اسیــد (ALA)، ایکوزاپـــنـــتـــانوئیک اســـیـــد (EPA) و دوکوزاهــگزانوئیک اســـید (DHA).
ماهـــی ها به ویژه ماهــی های چرب و روغنی، تخــم کتان و گردو منابـــع غذایــی امـــگا- 3 به شمار می روند.

ویتامین ها و مواد معدنی عملکرد رابطه جنسی را بهتر می نماید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.