عواملی که موجب کم آبی دهن میگردند

کم آبی دهن یکی از مشکلات شایع بین افرادی می باشد که استرس دارند و هر چه زودتر باید استرس خود را کم نمایند بسیاری از داروها باعث می شوند که دهان شما می شود سن و سال هم یکی عوامل خشکی بزاق دهن می باشد در ادامه جرئیات بیشتر عواملی که موجب کم آبی دهن میگردند را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : اضطراب , اندوه و نگرانی‌های متعدد مدام یار و همراه استرس می‌باشند و یکی مهم ترین عارضه ها ساخت کم آبی در دهن استرس است . اگر روح و روان ما مبتلا فشار و تنش بسیار باشد تن همت متفاوتی از خویش نشان میدهد که یکی‌از بارزترین آنان کم آبی دهن است .

عواملی که موجب کم آبی دهن میگردند

 

بی آبی دهن و یا این که زروستومیا وضعیت و یا این که وضعیتی است که در آن دهان‌تان به حد نصاب بزاق ترشح نمیکند تا مرطوب و تر بماند و این مورد سبب ساز می شود دائما داخل دهان‌تان شم کم آبی شدیدی داشته باشید . کم آبی دهن عارضه‌ی است که با ارتقاء سن تشدید میگردد و یا این که در اشخاصی که داروهای یگانه مصرف میکنند چشم می شود . با این حال عوامل مخفی دیگری نیز در تولید این عارضه تاثیرگذار می‌باشند . پیرو این مقاله با علت‌ها و نشانه‌های این عارضه نا مطلوب آشنا می شوید .

 

چه عواملی موجب کم آبی دهن می‌شوند؟

این شرایط وقتی واقعه میفتد که همت غده بزاقی در گیر نقص‌ می گردد . عوامل مختلفی در ساخت این اختلال‌ها تاثیرگذارند که به دنبال با برخی از آن ها آشنا می‌شویم .

 

گونه های داروها

مصرف داروهای متعدد بخت تولید این عارضه را تا حد متعددی تشدید مینماید . بخش اعظمی از داروهای فارغ از ورژن و تجویز پزشک معالج نظیر داروهای معالجه افسردگی و یا این که فشارخون میتوانند عارضه ها جانبی متفاوتی اعم از کم آبی دهن تولید نمایند .

 

سن و سال

سعی و توان ارگانیک تن با ارتقاء سن در گیر تغییر و چه بسا دگرگونی میگردد و موازی با آن استفاده از داروهای گوناگون که با بالارفتن سن نیازمند مصرف آنان می‌شویم نیز , تمامی با نیز یکی‌از تاثیرگذارترین عوامل در ساخت بی آبی دهن در اشخاص پیر می‌باشند .

 

زخم اعصاب و روان

در حالتی که صدمه‌ای دور از شوخی به حیطه راز و یا این که گردن‌تان وارداتی باشد احتمال این که در گیر آسیب‌دیدگی روان نیز شده باشید زیاد دوچندان است و یا این که چه بسا کار جراحی خاصی در راز و نواحی اطراف آن داشته‌اید . در هر حال جراحت دیدگی روان میتواند یکی‌از مهم ترین عوامل اثرگذار در بی آبی دهن و همت ناصحیح غده بزاقی باشد .

 

سیگارکشیدن

احتمال دارد خویش سیگارکشیدن استدلال ساخت بی آبی دهن نباشد ولی میتواند به اندازه متعددی این عارضه را تشدید نماید .

 

استرس

اضطراب , حزن و نگرانی‌های مختلف مدام یار و همراه استرس می‌باشند و یک کدام از مهمترین عارضه ها ساخت کم آبی در دهن استرس است . در صورتی روح و روان ما مبتلا فشار و تنش دوچندان باشد تن سعی متفاوتی از خویش نشان می دهد که یک کدام از بارزترین آنان کم آبی دهن است .

 

سالم تن

بی آبی دهن می تواند در بقیه مشکلات جسمی نیز چشم شود . مثلا تب و بیماری دیابت هر دو می توانند دلیل ساخت کننده این عارضه باشند . بی آبی دهن تحت عنوان عارضه جانبی اکثری از بیماری‌ها شناخته شده‌است . بیماری‌هایی مانند ایدز ( HIV ) و یا این که آلزایمر . علاوه بر کلیه این‌ها , کم آبی دهن یکی متداول‌ترین نشانه‌های ابتلا به اشکال بیماری‌های تیروئیدی است .

 

بارداری

در زمان بارداری تن شما دست‌خوش اکثری از تغییرات متفاوت هورمونی می شود . در بعضی مورد ها خانم‌های حامله احتمال دارد دچار به دیابت بارداری شوند که‌این خویش استدلال بی آبی و تورم در منطقه دهن است .

 

تنفس از دهن

تنفس از روش دهن , به ویژه در طول خواب یک کدام از شایع‌ترین عوارض ساخت کم آبی در دهن است . این واقعه بیشتر در حین شب زمانی که شما خواب می باشید می‌ افتد و اکثر وقت ها صبح‌ها‌ که از خواب بیدار میشوید حس سوزش در گلو دارید و لب‌های‌تان کم آب و ترک خورده میشوند .

 

عالی تا به اینجا با بعضا از عوارض متدوال ساخت کم آبی دهن آشنا شدیم و بد نیست با علامت ها و نشانه‌های همراه با این عارضه نیز آشنا گردید .

 

معمولا بی آبی دهن توام با چند آرم متداول است . علائمی مانند :

کم آبی همراه با حس تورم و درد در دهن
سوزش گلو : بی آبی گلو و گرفتگی صدا ( خس‌خس‌ گلو )
عطش و حس تشنگی : معمولا کم آبی دهن و حس تشنگی همراه با نیز می‌باشند . بی آبی تن یکی‌از عارضه ها دارای اهمیت کم آبی دهن است .
انواع در بلعیدن غذا ( دشخواری ) و دشواری در سخن کردن و یا این که بلعیدن و فروبردن طعام
کاهش تشخیص مزه و طعم طعام
کم آبی و ترک‌خوردگی لب‌ها
سفیدی گویش : بی آبی دهن منجر پرورش باکتری‌های گوناگونی و یا این که عفونت‌های قارچی در دهن میگردد و این‌ها خویش استدلال سپید رنگ شدن لهجه می باشند .
رنگ‌پریدگی و یا این که کم‌رنگ شدن لثه‌ها
سردردها : کم آبی دهن نشانه بر کم‌آبی تن است . سردردها نیز یک کدام از عوامل ناشی از بی‌آبی تن

 

عواملی که موجب کم آبی دهن میگردند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.