عکس انوشیروان ارجمند درکنار همسر و دخترش ، قبل از فوت

عکس انوشیروان ارجمند

عکس انوشیروان ارجمند درکنار همسر و دخترش ، قبل از فوت

انوشیــروان ارجمنـد در 27 مهر ماه 1321 در زاهـدان متولد شد. امــام علی، روزی روزگـــاری، مخـتـارنـــامــه و فیــلــم سینـــمائی دوئل از مهمتـریـــن مجـموعه هایی بودند که او در آنــها ایــفای نقش کرد.

انوشیـــروان ارجمـــنـد
خانواده:
او برادر بزرگــتـر داریوش ارجمند و همچـنیــن پدر برزو ارجـمـــند و بهـار ارجـمند اسـت.

انوشیروان ارجـــمنـــد یک پســـر به نام برزو و یک دختر به نام بهــار دارد که هر دوی آنـــهــا از بازیگــران سینمـا تئاتـر و سیـــنـــمـا هسـتــنـد.

برزو ارجمند فرزنــد اول انوشیروان ارجمنـــد میباشــد که چند سالـــی است با پارمــیس زند طراح لباس و دکور سیـنمـا و تلویزیون ازدواج کرده و یک پسر به نام جانـــیار دارد.

پسر، عروس و نوه انوشیروان ارجـمــنـد


انوشیـــروان ارجـــمنـد و نوه اش

انوشیــروان ارجـمـــنــد از اواخــر دهــه 1341 خورشـیدی به عنوان بازیــگر و کارگـــردان تئاتـــر در مشــهـد فعـالـیــت خود را آغاز کرد. اولیــن کار سیـــنــمــایـــی او بازی در فیلـم سینـمایی گفــت زیرسلـــطه من آییـد در سال 1362 بود. او پس از بازی در فیلم های سیــنـــمــایـــی گنج و دل نمـک مدتی از سیـنـما فاصـلــه گرفت و بیــشـــتــر به ایـفای نقش در سریـال هایی همــچون روایـــت عشـــق ، کمـنــد خاطـــرات ، روزی روزگــاری و عیـاران پرداخت.

در سال 1374 با بازی در نقــش اشعــث در سریال امام علـــی (ع) شهرت فراوانی پیدا کرد. در ایــن سریال برادرش داریوش ارجمنـــد نیز در نقش مالــک اشــتــر به ایفــای نقــش پرداخــت.

او در سال 1388 با فیــلم سیـنمــایی کیــفـــر سومیـن فیـلم حســـن فتـــحی به ایفای نقش پرداخت.

انوشیروان ارجمند مدتی به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان پارسیان تهران بستری بود و ظهر روز 23 آذر 1393 بر اثر این بیماری درگذشت. مراسم خاکسپاری وی در روز 25 آذر همان سال از مقابل تالار وحدت انجام گرفت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تدفین شد. در مراسم خاکسپاری وی، جمعی از دولتمردان و هنرمندان ایرانی نیز حضور داشتند.

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.