عکس بهرام زند دوبلور ایرانی + بیوگرافی بهرام زند و همسرش

بهرام زند به تازگی دار فانی را وداع گفته است او گوینده و دوبلور ایرانی بود صدای گرمش را همه ایرانیان می شناختند او در بسیاری از قیلم ها دوبلور بوده است وی از دوران نوجوانی به کار دوبلاژ مشغول شد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس بهرام زند دوبلور ایرانی + بیوگرافی بهرام زند و همسرش را در سات دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بـــهرام زنـد متولد 1323 در تهران، دوبلور و گوینده است.او یکـــی از مانـدگارتــرین صداهای دوبله ایـــران است که بعــدهـا بعـنوان مدیر دوبلاژ نیـر فعـــالیـــت داشـــته اسـت او بعنوان داور برنـــامـه های اسـتعدادیـابـی در تلویزیون هم مدتـــی فعـــالـیـــت می کرد.او در 18 فروردین 97 دار فانــی را وداع گفت.

عکس و بیوگرافی بهـــرام زند

شـــروع فعالیت

استـــاد بهرام فعــالیـــت دوبلــه را از سال 1341 وقتـــی 18 سالـــه بود آغاز کرد و از سال 1358 ، به عنوان مدیــر دوبلاژ نیـز فعـالــیت دارد، جنـــگجویان کوهستـــان، شرلوک هلـمز و ناوارو از مشـــهورتــرین کارهای وی بود.

ابوالفضل بهرام زند در سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیا آمد وی فعالیت دوبله را از سال ۱۳۴۴ آغاز کرد و از سال ۱۳۵۸، به عنوان مدیر دوبلاژ نیز فعالیت دارد او هم چنین در سال ۱۳۶۲ با بازی در فیلم میرزا کوچک خان، بازیگری را تجربه کرد زند تاکنون در فیلم های بسیاری به جای شخصیت های گوناگون سخن گفته است.

بازیـگـــری

بهـرام زنـــد همــچـنیـــن در سال ۱۳۶۲ با بازی در فیـــلم میرزا کوچک خان، بازیگری را تجربــه کرد زند تاکـــنون در فیلم های بســیـــاری به جای شخصــیت های گوناگون سخن گفـــتـه اســت.

عکـس بهـــرام زنــد و همـسـرش

امام علـــی و مدار صفــر درجـــه

استــاد زنـد تاکنون در فیلـــمــ‌ های بسـیـاری به جای شخصـــیــتـــ‌ های گوناگون سخن گفـتــه است و سرپرســتــی گویندگان را در سریــال‌ های ایرانــی از جمـله امام علـی (ع) و مدار صفــر درجـه (صدای سرهـنگ فتـــاحی) و مدیـــریت دوبلـاژ را در مجـــموعهـ‌ های خارجــی پرمــخـاطــبـی بر عهـــده دار بوده اسـت.

وی گفـــتـــار متـــن فصـــلــ‌ هایــی از مستـنــد ایـــران را نیز انجـــام داده است.

معلمی و کشف صدا

سال های اول دبـیـرستـــان که درس جواب می دادم، کلاس خیلــی ساکت می شد، بعـدهـا که معـلمـم هم شدم باز وقتـی درس می دادم کلـاس خیلـــی ساکت می شود.

این خاصـی صدا باعـث شد برم دنـبـال صداپــیشــگــی …

تقدیـر بخـــاطر شرلوک هلـمــز

دوبلـــه فیـلـــم شرلوک هلمز به گونه يي بود که انجـمن دوستــداران شرلوک هلمز از انــگلــستـان با ارسـال کتـــاب هايي از او تقدير کردند.

برنامه جادوی خاص

اســتــاد بهـرام زند بعــنوان داور در برنامـه اسـتــعــداد یابـــی جادوی صدا حضور دارد و ایـــن برنامـه و حضورش در دورهـمی آخریـــن حضور وی در قاب تلویزیون بود.

استــاد زند تاکـنون در فیـــلــم‌ های بسیـاری به جای شخـــصـیت‌ های گوناگون سخـــن گفـتــه است و سرپـــرستی گوینـــدگان را در سریـــال‌ های ایـرانـــی ازجـــملـه امـام علی (ع) و مدار صفـر درجه و مدیـــریــت دوبلـاژ را در مجــموعهـــ‌ های خارجی پرمـخـــاطــبی ماننـــد جنگــجویان کوهســتــان، شرلوک هلــمز، ناوارو و بیســت و چهــار عهـده دار بوده است.

وی گفـــتار متن فصلـــ‌ هایــی از مسـتند ایران را نیـــز انـــجام داده است.

تقـدیر از دوبلــه شرلوک هلمـــز

دوبلـــه «شرلوک هلمـز» به گونه یی بود که انـــجـــمـن دوستــداران شرلوک هلــمز از انـگلـــســتان

با ارسال کتــاب هایی از او تقــدیـر کردنـــد.

آثـــار بهارم زند در دوبلــاژ :

● گلادیاتور (راسـل کرو)
● رابیـن‌ هود (راســـل کرو)
● جاذبـه (جرج کلونی)
● بخوان و بسوزان (جرج کلونی)
● کلاهــ‌ چرمــی‌ ها (جرج کلونی)
● مایکــل کلـــیتون (جرج کلونی)
● بالا در آســـمان جرج کلونی)
● جانـ‌ سخت ۴ (بروس ویلیـس)
● روح سوار (نیـــکـــلاس کیـج)
● تغــیــیر چهــره (جان تراولتا)
● سریــع و خشـمـــگیـن ۶ (وین دیزل)
● خشـــن ۷ (وین دیـــزل)
● ترانـسپورتر ۳ (جیــسون استــاتهام)
● ذره ای آرامـــش (دنیل کریگ)
● کازینو رویال (دنـــیل کریــگ)
● افسـانـه (تام هاردی)

سرپـرست گوینــدگـان

● شیرهـــای جوان (۱۳۷۸)
● شاهـزاده ایرانـی (۱۳۸۴)
● پرچــم‌ های قلـــعـه کاوه (۱۳۸۶)
● چشم عقاب (۱۳۷۶)

پایـــانی برای صدا نیـست

صدا، سومین آفـریــده خداوند است آفـــریـده‌ ای که انـــرژی و ارتعـاشـش حتـــی در عدم حضور صاحبش در این زمــانـــه و روزگـــار هم از بیــن نمی‌ رود پس پایانــی برای صدا نیست

استـاد بهـــرام زنــد بعـنوان داور در برنامه اســتــعـــداد یابی جادوی صدا حضور دارد

عکـــســهـــای بهـرام زند با همسـرش +بیوگرافـــی

علـت فوت بهــرام زنـد

درگذشـت و علــت فوت

بهــرام زنـد دوبلور پیـــشکسوت که صدای او در ذهن مردم ایــران جاودانـه خواهـــد بود، صبح روز شنبه 18 فروردیـن 97 در 69 سالــگی بر اثــر ایـســـت قلبی در منـــزل خود جان به جان آفریـن تســلــیــم کرد.

عکس بهرام زند دوبلور ایرانی + بیوگرافی بهرام زند و همسرش

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.