عکس جلال پیشواییان در فیلم فارسی های قبل از انقلاب همراه با فردین

عکس جلال پیشواییان

عکس جلال پیشواییان در فیلم فارسی های قبل از انقلاب همراه با فردین

بـــیوگرافـــی جلــال پیـشوایــیـان و همـــســرش و و علــت مهاجـرت به آلمـان و عکـس های بازیـــگر قدیـمی قبــل و بعـد از انقـلـــاب را در مجــلـــه دانستن مشاهـــده کنیـــد.

جلـال پیـــشواییــان بازیــگر قدیـــمـی و پیـشکسوت در 20 خرداد در سال 1309 در تهران آمده و دارای مدرک دبیرسـتــان بود و در روز اول مرداد سال 97 به علـت کهولت سن در آلـمـان درگذشـت که بعد از ساعاتـــی ایــن خبـــر خوشبـــخـتـــانه تکـــذیــب شد و ایشان در قیــد حیات هســـتند.


مرحوم پیـشوایـان علـــاوه بر بازیـــگـری ورزشکار نیـز بوده اسـت.

بازیگـر قدیمـــی و پیــشـــکـسوت از دهـه ۴۰ قبل از پیـروزی انقـلـاب اسـلـامــی در عرصـه سینـــمـا فعــالـــیـت داشتــه و به عنوان بازیـــگر در فیــلم های سینمـــایـی قبـــل از انـــقلاب نیز نقــش آفریـــنــی کرده اســـت.
ورود او به سیــنما توسط بهـــروز وثوقی انـــجام شده که معرف او به مسعود کیمیـایـــی بود.

اولین فیلــمی که در آن بازی کرد فیلم گرگ های گرسنه در سال ۱۳۴۱ که با مرحوم علــی فردیـــن همـــبــازی بود.

دلیــل انــدام و هیکـل ورزشکــاری در بیــشتر فیــلـــم ها به عنوان بزن بهـادر ظاهر می‌ـــشد و همیــشـه در نقـشــهـای اکـــشـن و منـــفی نقــش آفــرینـــی کرد.

پیشوایــان مدیـــریـــت یکی از باشــگـاهـــ‌ـهـای ورزشی را به عهده داشـتــه و مدتـــی نیـــز به عنوان رانــنده تریلـی به کســـب و کار مشــغول بوده اســـت.

هنــرمنـــد قدیمـی با بازیـگــران پیــشکسوت و معروف قبــل از انقـــلـاب همچون علـــی فردیــن و ایـرج قادری و مرحوم ناصـر ملک مطیعــی هم دوره بوده و در بیــشـــتــر فیلــم ها با هم همبـــازی بودند .

او به دلیل کهولت سن از سال ۹۰ آخرین نقش را ایفا کرد از بازیگری کناره گرفت و دیگر در هیچ سریال و فیلم دیده نشد و اکنون در کشور آلمان به همراه همسر و فرزندانش زندگی می کند.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.