عکس داریوش ارجمند درکنار همسرش فرشته یغمایی و پسرش

عکس داریوش ارجمند

عکس داریوش ارجمند درکنار همسرش فرشته یغمایی و پسرش

داریوش ارجمند ۵ مرداد سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیــا آمد.آقـای ارجـــمنـــد دارای مدرک کارشـناســـی ارشد تئاتـر و سینــمـا از دانـشـگاه پاریـس و کارشناسی تاریـخ و جامعه‌شنـــاسی از دانـشگاه مشهد است.

زمـیـــنـه فعالـــیت : سیـــنـــما، تلویزیون، تئاتـر
تولد : ۵ مرداد ۱۳۲۳ تهـران
محـــل زنـدگــی : تهــران
ملـیـت : ایــران
همسـر : فرشـتــه یغـــمایی (ازدواج ۱۳۵۲)
فرزندان : امـیــریل (۱۳۵۳)، امیـرسام (۱۳۵۴)، یلدا (۱۳۶۲)

داریوش ارجـــمـــند (زاده ۵ مرداد ۱۳۲۳، تهـران) بازیـــگر سیــنمــا و تئاتر اســـت.

زنــدگـــی و فعـــالـیــت‌ــهــای داریوش ارجــمـنـــد
داریوش ارجمنـد ۵ مرداد سال ۱۳۲۳ در تهران به دنــیـــا آمـــد. او دارای مدرک کارشـــناســـی ارشد تئاتـر و سیــنمـا از دانـــشـــگاه پاریــس و کارشناسی تاریـخ و جامــعـــه‌شـناسـی از دانــشــگـــاه مشـــهد اسـت. داریوش ارجمـــنـد در دوره کارشـنـاســـی از شاگردان علــی شریعـــتــی بوده‌ــاســـت. وی به همـــراه مهـــرداد تدیـن از موسســـیـن سیــنـــمای آزاد مشهد در اواخر دهــه ۱۳۴۰ اسـت.

داریوش ارجمند علـــاوه بر بازیـــگـــری و کارگـردانــی در تئاتــر مشــهــد به ساخـــت فیلــمـهــای کوتاه ۸ میلـــیـمــتری هم می‌ــپـردازد که مهمتریـــن آنها فیـــلـم هیس می‌بــاشـــد.

کارگـــردانی فیلـــم «گفــت به زیر سلطـــه من آیـید» نوشتـه علـــی پزشکی، اولیـن تجـربهـــٔ سینمـایی او در قطـع ۱۶م. م. است.

داریوش ارجمـنــد در آذر ۱۳۹۱ طی حکمــی از سوی محــمدرضـــا طالـقـانـــی به عنوان سخنــگوی فدراسیون پهـلوانـــی و زورخــانهـــ‌ـای منـــصوب شد.

داریوش ارجـمــند برادر کوچکـــتـر انوشیروان ارجمنــد بازیـــگــر، عموی برزو ارجــمنـــد و بهـــار ارجمنــد، و پدر امــیر یل ارجمـند (بازیـگــر و خواننــده) اســت.

او در مراسمی در تیر ماه ۱۳۹۲ و در روزهـــای پایــانی ریاست جمـــهوری محـــمود احـــمــدی نژاد از او نشـان درجـه یک فرهــنـگ و هنـــر را دریافــت کرد.

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.