عکس دختر جعفر پناهی بدون حجاب در جشنواره کن

دختر جعفر پناهی بدون حجاب جایزه جشنواره کن را جلوی عکاسان و دوربین های جهان گرفت و بدون حجاب وارد جشنواره کن شد جعفر پناهی در جشنواره کن حضور نداشت سولماز و پناه جعفری هر دو به این جشنواره رفته بودند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس دختر جعفر پناهی بدون حجاب در جشنواره کن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

سولمـاز پناهـــی، بازیــگـــر و دخـــتـر جعفر پناهـی جایزه پدرش را دریافت کرد.

به گزارش سایت دانستن: فیــلم «سه رخ» ساختــه جعـــفـر پناهی به طور مشــتــرک با فیــلــم ایتـالیایــی «خوشحــال مثـل لازارو» از ایتـالیـا برنــده جایــزه بهتــریــن فیـلمنامــه هفتادویکـــمین دوره جشنواره فیـــلـم کن شد.

مراسـم اختــتـامیــه این دوره جشـنواره کن عصر شنبه ۲۹ اردیـــبــهـــشت در سالــن لومی‌ــیـر این جشنواره با حضور عوامل برخـی از فیلم‌هـــای حاضـر در بخـــش مسـابقـــه و داوران این رویداد معتبر برگــزار شد.

در غیــاب جعفر پناهـی که به حکـــم مسئولان قضایی ایـــران اجازه خروج از کشور ندارد، فرزنـــد او جایـــزه را دریــافت کرد. سولمـاز پنـاهـــی هنـــگــام دریافـت جایـزه پیــامــی از جانـب پدرش قرائت کرد که در آن آقــای پناهـی از مدیران و داوران جشـنواره کن تشـکر کرده و با یادی از عباس کیـارسـتمی از نبود او ابراز تاسـف می‌ــکــرد.

«سه رخ»، فیــلـم جادهـــ‌ای و روایت سفر جعـــفــر پنـــاهــی و بهــنـاز جعـــفری به یکـــی از روستاهــای اطــراف میـانـــه برای پیــدا کردن دخـــتری است که با فرسـتادن ویدئویی از آنـــهــا کمک خواسـته اســت. در ایـــن ویدئو دختر جوان با بازی مرضیــه رضایـی از مخالــفــت خانوادهـ‌اش با تحــصــیـل او در دانشــگـاه می‌ـــگوید و ظاهراً خود را حلـــق‌آویز می‌کــند. فیـلــم روایــت تلاش پنـــاهــی و جعفـری برای پیـــدا کردن ایــن دخـــتر و صخـــبـــت با خانواده و اطرافــیــان اوست.

جایــزه اصـــلی نخل طلـــای ایــن دوره جشنواره کن به فیــلـم ژاپـــنی «دزدان خردهــ‌ـپـــا» ساخــتـه هیـروکازو کوره‌ادا رسیـد. این فیـــلـــم داستــان گروهی اســت که در قالـب یک خانواده دزدی میـــ‌کنـــند. نمـایش این فیـلم در روزهـــای جشـــنواره کن با تحســـین منــتــقدان مواجه شده بود.

پویا عباسیان, سولماز پناهی و بهناز جعفری در اختتامیه کن 2018

جایزه بزرگ داوران به اســپــایک لی برای فیــلــم ضدنـژادپرستـانـه و انتـــقادی «بلــکـلـنــزمن» داده شد. فیــلــمــی که انـــتـقـادهـای شدیــدی هم از دونالد ترامپ مطــرح می‌ـــکـنــد.

جایزه ویژه هیــات داوران هم به ندین لبکــی فیـلـمـسـاز زن لبنانـــی برای فیلم «کفرنـــاحوم» داده شد.

ایــن دوره جشــنواره تحــت تاثیــر جنـــبـــشــ‌هـــای اعـــتراضـی اخیـر دربـــاره نابرابری‌ـــهای جنـــسـیـــتـــی در سینــمـــا بود و تعدادی از سیــنمـاگــران مختـــلف بویژه زنان در صحـــبـــتـــ‌هــای‌ـشان به این موضوع اشـاره کردنـد.

سولماز و پناه پناهی در اختتامیه کن 2018

کیـــت بلـانشـت، بازیــگر شنـاخــتـــه شده استـــرالـیایـــی و برنـــده جایـزه اســـکـار، ریـــاست هیات داوران ایـــن دوره جشـــنواره فیـــلم کن را برعـــهده داشت.

نخــل طلای بهــتـــرین فیـلــم کوتاه هم به فیـــلــم «همــه این موجودات» ساخـــتــه چارلـز ویلـیامز از اسـترالــیـا رســـیــد. در ایـــن بخش فیــلم تاریکــی از ایــران هم حضور داشــت. جایزه دوربـین طلایــی مربوط به بهــترین فیـلـــم اول به فیـلـــم بلژیـکی «دخــتر» ساخـتـــه لوکاس دونت تعلق گرفـت.‎

جعفر پناهی و سولماز پناهی

سولماز پناهی دختر جعفر پناهی

سولماز پناهی دختر جعفر پناهی

سولماز پناهی دختر جعفر پناهی

عکس دختر جعفر پناهی بدون حجاب در جشنواره کن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.