عکس رویا نونهالی درکنار شوهرش رامین و دخترش خاتون

عکس رویا نونهالی

همچنین میتونید به بخش اخبار بازیگران مراجعه کنید و جدیدترین حاشیه ها و اخبار بازیگران رو باخبر بشید.

رؤیـا نونهــالـی (متولد ۲۴ بهـمن ۱۳۴۱ در تهـران) بازیـگر و کارگــردان تئاتر، سیـــنــما و تلویزیون اسـت و در مدرسه ژانــدارک تهـران تحـصیـــل کرده و مسـلط به زبان انــگـلیســـی و فرانســـه؛ و لیســانـــس رشــتـــه نقاشـی از دانـشکده هنــرهـای زیــبـــا دانشگاه تهـــران است.

اولین بازیـگــر زن که بلـافـــاصــله بعـد از ورودش به سینـمــا در سال ۱۳۶۷ سیـــمـــرغ بلورین از هفتــمـــیـــن جشــنواره فیـلــم فجر را برای بازی در فیلم «عروسی خوبان» از آن خود کرد و همچنیـن او برای یک بازی کوتاه و نگـاه پر معـــنــایــش در فیـــلـم «بوی کافور عطر یاس» دوباره سیمـرغ بلورین را از آن خود کرد.

همسر رونا نونهالی آقای رامین حیدری فاروقی

در هشـتـــمیــن جشـــنواره بینــ‌الـــمــلـــلی فیــلــمــ‌ـــهـای ۱۰۰ ثانـیـه‌ای با شعار سیـــنـــمای اخلـاق به همـت حوزه تهران از رؤیا نونهـــالـی به عنوان با اخـلاقتـرین بازیـــگر زن تقـدیر و قدردانـــی شد.
آغـــاز فعالـیت هنــری از سال ۱۳۶۲ با بازیگری تئاتر. فعــالـیــت در سینما از سال ۱۳۶۶ با حضور در فیلــم «یار در خانـه و…» ساخــتـــه خسـرو سیــنـــایـــی. بازی در تلویزیون سال ۱۳۸۱ با مجـــموعه «خواب و بیـــدار» که باعث شهـــرت بیــشتر وی شد.

رؤیــا نونهـالی در سال ۱۳۹۵ جزو داوران سی و پنـــجمیـــن دوره جشـنواره فیــلـــم فجر بود.[۱]

رویا نونهالی در کنار همسر و دخترش خاتون

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.