عکس ساموئل بازیکن استقلال | بیوگرافی ساموئل

ساموئل بازیکن استقلال بود او بسیار زیبا فوتبال بازی می نمود و به تازگی بازنشسته شده بود 25 اردیبهشت 97 درگذشت وی در فضای مجازی پخش شد و همه فوتبال دوس ت از درگذشت وی ناراحت و غمگین شده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس ساموئل بازیکن استقلال | بیوگرافی ساموئل را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: جـــی‌ـــلوید ساموئل (به انــگلیـــسی: Jlloyd Samuel) (زادهـٔ ۲۹ مارس ۱۹۸۱ – درگـــذشت ۱۵ مه ۲۰۱۸) بازیکــن فوتبـــال انگلیـسـی بازنـشـستــه شده‌ـبود که واپــســین بار در تیــم پیــکان بازی کرد.

استون ویلــا

جیــ‌ـــلوید ساموئل در شهـــر سن فرنــانـــدو در ترینــیــداد و توباگو به دنـــیا آمد. نام کوچک غیـــرمــعـمول او به صورت جـِی-لوید (به انـگـلیــســی: Jay-Lloyd) تلــفــظ میـ‌شود.[۲] او در دهـــهـــٔ ۱۹۹۰ به آکـادمـی سنت ژوزف در بلک‌ـــهـیـث لندن پیوست. در آن‌ـجـــا یکـــی از اعضــای شاخــص تیم فوتبــال مدرسه در میان تیـمـ‌های مدارس پسـرانـــه لنـدن بود. پیش از امضـــای نخســتیــن قرارداد حرفـهـ‌ـــای با اسـتون ویلا، ساموئل دوران جوانی خود را در چارلــتون اتــلـتیــک سپــری کرد. در آن هنــگــام چارلتون اتلـتـیـــک با اســتون ویلا وارد منازعه شده بود و ویلـا به بازیـکنــ‌ـگـیری غیــرقـــانونی از سیـــسـتم جوانـان چارلـتون متــهـم بود. در دادگــاه اتـحادیهـــٔ فوتبــال انگـــلــیـــس که برای رسیدگی به این اتــهــام بر پا شده بود، جان گرگوری مربـی ویلـا اعـلـــام کرد که با ساموئل قرارداد امـضـا شده، امـــا انتـــظار نمــیـــ‌رود که او برای تیـــم اصـــلی باشگاه به میــدان برود.

ساموئل در جوانـی مدتـی برای تیم سنراب[۳] در «لیــگ یکـــشنــبـــه»[پانویس ۱] انگـــلـستان و سپــس در وستــهــام یونایـتـد بازی کرد. پس از این دورهـ‌ــهـــا، آغـــاز کار ساموئل در اســتون ویلا از دقیقـــهٔ ۵۱ بازی برابـر چسـتـر سیتـی در چارچوب دور دوم کارلیـــنـگ کاپ (جام اتحادیه باشگـاه‌های انگـــلستان) در ۲۱ سپـتــامــبـر ۱۹۹۹ بود؛ دیـــداری که با نتیـــجـهـٔ ۵−۰ به سود اسـتون ویلــا به پایان رسیــد. در ابـــتـــدای حضور در اسـتون ویلـا، ساموئل مدتی به‌طور قرضی راهـــی گلینگـهــام شد و در آنـ‌ــجـا ۷ حضور کامــل و یک حضور به عنوان بازیـــکن جایـگزیــن را در فاصـــلهـــٔ ۲۵ اکتبر تا ۳ دســامبر ۲۰۰۱ در کارنامــه ثبـــت کرد.

در ایــن دوره ساموئل برای همراهـی تیم جوانـــان انـگلــســتــان در بازیـــ‌ــهـــای قهرمانـــی زیــر ۲۱ سال اروپا فراخوانده شد، امــا در آسـتــانــهـــٔ این بازیــ‌ـها از ناحــیهـٔ کشـــالــهـٔ ران دچـار آسیبـ‌ـــدیــدگـــی شد و برای مدتـــی از میـــادین دور شد.

هنگامـی که گراهام تیـلور مربیـ‌گری ویلـــا را بر عهــده گرفت، ساموئل برای به دست آوردن جای ثابتـــی در تیـــم مطـمئتر شد. هر چند که بهترین فصـــل او در فوتبال جزیــره، فصــل ۰۴−۲۰۰۳ بود که تحـت هدایــت دیوید اولری مربـــی تازهٔ باشـگـاه، ساموئل به یکی از بهــتریـن دفـاع چپـــ‌های لیـگ برتـر تبدیـل شد و برای بازی تیـــم ملی انگلـــستان در برابر تیــم ملـــی سوئد انــتخــاب شد.[پانویس ۲] در طول ایـن فصل نخـســتـــیـن گل خود را با پیـــراهـــن ویلا در بازی برابـر چارلــتون به ثمر رساند.[۴] دومین گل او نیز در برابـــر همـیـن تیـــم و در دیدار بیرون از خانه به ثمر رسیــد.[۵] ساموئل در این فصل همچـنـــین در بازی برابر تیـــم آینـدهـــ‌ــاش بولتون واندررز در دیدار نیــمه‌پـــایـــانی جام اتحــادیه برای ویلـــا گلـــ‌زنـــی کرد.[۶]

در سال ۲۰۰۵ ساموئل تصمیم گرفت در جام جهـــانـی فوتبـــال ۲۰۰۶ آلمـــان برای تیم ملــی تریـــنــیـــداد و توباگو به میدان برود که این درخواست او توسط فیفا رد شد. او در اظــهار نظـــری عنوان کرد:

شاید مردم مرا به پریـــدن روی ارابـهـــٔ موسیـــقی متـــهم کنـــند [کنایــه از فرصــتــ‌ــطــلـــبــی]، امـــا من احــساس میــ‌ـــکــنــم که تریـنیـدادی هستـــم.

ساموئل تا آن هنگـــام در تیم‌ــهای ملی زیـــر ۱۸ سال و زیر ۲۱ سال انـــگـــلـــستان بازی کرده بود و برای دیـــدار دوستـــانــه برابر سوئد نیـز به اردوی تیـــم بزرگـســالـان انـگـلـــیس دعوت شده بود.[۷]

در فصل ۰۵−۲۰۰۴، جایگاه ثابـــت ساموئل در ترکیب تیـم تا انـدازه‌ای به خطـــر افــتـــاده بود. این شرایــط بر بازی ساموئل نیز تأثـیـر می‌ـگـــذاشــت و او گهگـاه همـچون دوران نخـــست آغاز فوتبـــال‌ـــاش عصبی و متـزلزل نشـــان میـــ‌داد. در فصـل ۰۶−۲۰۰۵ ویلـفرد بوما مدافـــع تیـــم ملـی هلنــد که از پیــ‌اسـ‌وی آیندهوون به استون ویلــا آمــده بود، جای ساموئل را در ترکـیــب اصـــلی تیـم از آن خود کرده بود. در این میـــان آسـیب‌دیدگـی‌هــای مختـلــف نیز فرصت بازی را از او میــ‌ــگـرفـــت. هر چنــد که ساموئل در چند بازی که فرصــت حضور در ترکـیب ثابت را پیدا کرد، نشـان داد که دوباره اعتماد به نفـــس و آمادگــی خود را به دسـت آوردهــ‌ـاســـت.

سرانجـــام در مارس ۲۰۰۷، او در وبگـاه شخصـــی خود نوشت که زمـان حضورش در اسـتون ویلــا به دلــیـــل کمـــبود فرصــت حضور در ترکیب تیم به پایــان رسیدهـــ‌است.

کــاردیف سیـتی

در ۲۴ مارس ۲۰۱۱ ساموئل به صورت قرضـــی از بولتون راهی کاردیف سیتـــی شد و تا پایان فصــل پیــراهــن شمارهـــٔ ۲۱ ایــن تیم را به تن کرد. کاردیف ساموئل را جایگزیـــن کاپــیـــتـان مصــدوم خود مارک هادسون نموده بود. ساموئل در فصــل ۱۱−۲۰۱۰ به دلــیل آســیبـ‌دیـــدگـــی برای بولتون بازی نکرده بود[۹] و در پایـان ایــن فصل نیز قرارداد ۴ سالـه‌ـــاش با ایـــن باشــگاه به پایان رسـیــد و بازیـــکـن آزاد شد.

پس از جدا شدن از بولتون ساموئل در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۱ بهــ‌طور آزمــایشی به باشـگاه لیدز یونایــتــد ملحـــق شد. باشـگاهـــی که هم‌ـــتیمی سابـــق‌ـاش سیـــمون گریـــ‌ــسون سرمـربی آن بود. در بعــد از ظهــر همـــان روز او در دیــداری برابر راچــدیل در ترکــیـــب اصلــی تیم بود.[۱۱] حضور ساموئل در لیــدز چندان طولانــی نبود و پس از یک آســـیـــبـ‌ـدیـــدگی از همـراهی کردن این باشگاه بازمـــانـــد. پس از آن برای وستـهام یونایـــتـد در یک دیدار پیــشــ‌فـــصـــل برابـر رئال زاراگوزا به میدان رفـــت. هر چند که وستـهام و ساموئل بر سر یک قرارداد دائم به توافـق نرسیـــدند.
استــقلــال

در اواخر دســـامبر ۲۰۱۱ جیـــ‌لوید ساموئل در نقـــل و انــتقـــالات زمـــسـتـانـــی به باشگاه اسـتقلال تهــران در لیـگ حرفهـــ‌ـای فوتبال ایران پیوست.[۱۲] او در اســـتـقلـال دوباره کنــار آندرانیـــک تیـموریان هم‌بازی پیشیـــن خود در بولتون واندررز بازی میــ‌کرد.[۱۳] نخـستـــین بازی ساموئل با پیراهن اســـتــقـــلال در روز ۱۰ ژانویهـٔ ۲۰۱۲ (۲۰ دی ۱۳۹۰) در دیــدار بیـرون از خانــه برابر داماش گیــلــان بود که با برتــری ۱−۰ اســـتقـــلـــال همــراه بود.[۱۴] او در ایــن فصـــل با استـقـلال جام حذفـی فوتبـــال ایــران را به دســت آورد.

پس از پایـان ایـــن فصل و دگـــرگونی در کادر فنی باشگاه، در بارهــٔ ادامـه حضور ساموئل در استــقـلــال اخـــبـار گوناگونی شنـیـده میــ‌ـشد.[۱۵] او پیشــنـــهـادهــایی از انــگلســتـان و کشورهای جنوبی خلیج فارس[۱۶] داشـــت امـــا در نهایـت قرارداد خود را برای یک فصل دیـگر با اســتقــلــال تمــدید کرد.[۱۷] ساموئل در بازی‌ـــهـــای نخـســت فصــل ۹۲–۱۳۹۱ کمـــتر فرصت حضور در ترکـــیب تیم را به دسـت می‌آورد[۱۶] و در همان هفـــتـــه‌ـهای نخـــسـت فصل گمـانـــهــ‌زنــیـــ‌ــهایـی در بارهٔ معــاوضهــٔ او با یک بازیکــن مهـــاجم نیــز مطرح شد. امـــا او به زودی توانــســـت جایــگاه خود را در ترکـــیـــب اصلـــی اســتـقلــال تثــبیت کنــد و به یکـی از بازیکنـان تأـــثـــیرگذار امـــیــر قلعهـ‌ــنویی در این فصل بدل شود.[۱۸] ساموئل در پایـــان ایـن فصل به همراه تیم اســـتــقـلـــال عنوان قهـرمـــانـــی لیگ خلیــج فارس را به دست آورد. او به واسطه بازیـ‌ــهـــای خوب خود تبـــدیل به یکــی از محـــبوب‌تـــریــن بازیـکنـــان اســـتـقـلــال شد و رســانـه‌ـــهـای ورزشـی به او لقب الـــماس سیـــاه را دادنـد.
درگــذشت

او در تاریخ ۱۵ مه ۲۰۱۸ به علـــت حادثه رانـــنــدگی درگـذشت.
آمار باشگـــاهی

آخـرین به روز رسانـــی: ۲۱ زانویه ۲۰۱۴
آمـار باشـــگـــاهـی لیـگ جـام قـارهــ‌ای مجـــموع
فصـل جـام لــیگ بازی گــل بـــازی گــل بـازی گــل بازی گـل
ایـران لـــیگ جـام حذفـی آسیا مـجــموع
۹۱–۱۳۹۰ استقــلال لــیـگ برتـــر ۱۳ ۱ ۱ ۰ ۴ ۰ ۱۸ ۱
۹۲–۱۳۹۱ ۲۵ ۲ ۳ ۱ ۷ ۳ ۳۵ ۶
۹۳–۱۳۹۲ ۱۶ ۱ ۲ ۱ ۴ ۱ ۲۲ ۳
مجموع ایـران ۴۳ ۴ ۳ ۱ ۱۴ ۳ ۶۱ ۹
افـتخــارها

قهرمـانـی در جام ایــنـتــرتوتو ۰۱−۲۰۰۰ به همراه تیــم استون ویلـا
قهرمـــانـــی در جام حذفی فوتبـــال ایران ۹۱–۱۳۹۰ به همراه تیـم اســـتـقــلـــال تهران
قهرمانی در لیـگ برتر فوتبــال ایران ۹۲–۱۳۹۱ به همراه تیم استقـــلـال تهران

عکس ساموئل بازیکن استقلال | بیوگرافی ساموئل

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.