عکس شکیرا خواننده معروف تماشاچی بازی ایران و اسپانیا

شکیرا خواننده و رقاص لاتین همسر جرارد پیکه در روسیخ به تماشای فوتبال ایران و اسپانیا پرداخت این خواننده دوست داشت تیم اسپانیا در برابر ایران برنده شود و تیم ایران را تیم پر قدرتی می داند و این فوتبال را بسیار زیبا و فوتبال هیجان انگیزی و زیبایی دید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس شکیرا خواننده معروف تماشاچی بازی ایران و اسپانیا را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

شـــکــیرا، خوانــنده معروف کلـمبـــیـــایی
شکیرا بعـد از گلوریـا استفان، موفقــ‌ـــتـــرین خوانـــنــده زن لاتـــین، با فروش بیـــن ۵۰ تا ۶۰ میـــلـیون آلـــبوم است. شکــیــرا یکـی از نمایندگـان رسمی باشـــگـاه فوتبـــال بارسـلونا برای طرحــ‌ـهـــای خیریه این باشــگـــاه است. شکـــیـــرا درطــی جام جهانی فوتبـال درآفریـقا با جرارد پیــکــه مدافع میـــانـــی تیـــم ملـی اســپـــانیا آشنــا شد.

بیوگرافـــی شکیرا

شکـیــرا ایـــزابـل مبــارک ریـــپــل (زاده ۲ فوریـــه ۱۹۷۷) که با نام شکـیـرا شنـاخـته میـ‌ـشود، خوانـنده، ترانـه سرا، مدل، رقـــصنده، تهیــه کننـده و طراح رقص معروف کلـمبیــایــی اسـت.

پس از به شهـرت رســیــدن در سرتاســر امـریــکای لاتــیــن شکــیـرا که خود اهــل کلـمـــبیا بود به بزرگـترین خواننده زن پاپ از زمـــان “جنـیـفـر لوپز” ( که درهای موفقـیـت در زبــان انـــگـلیـسی را گشوده بود)، تبــدیل شد. او به خاطـر داشــتـــن سبـــک پرخاش جو و متـــاثر از راک برجستــه و مشهور بود.

شکـــیرا همیشه کنـــتـرلــی باور نکردنی بر روی کارهـــای خود داشــتـــه اســت به خصوص به عنوان یک هنرمــنــد زن. شکیــرا تقریـبـــا تمام کارهـــایش را خود یا با کمک دیــگـران می نویسد و در ایـن جریان شهرت زیادی به عنوان یکی از بلـــنـد پروازتریـن ترانـــه سرایان موسیـــقـــی لاتیـــن بدســـت آورده اســت.

زمانی که شکـیرا اولین کار خود به زبــان انگـلیـــسی را در سال ۲۰۰۱ منتشـــر ساخت به سرعت به یکی از بهـــتــرین های پاپ تبـــدیل شد در حالی که احـــساس عمــیـــق و شاعرانـــه اش و نیـز از ویدئوهای گرم او کمـک فراوانـی می کند.

“شکــیرا مباراک” ( نام کامل: شکیـرا ایزابل مباراک ریپول ) در۲ فوریه ی سال ۱۹۷۷ در کلـــمبـــیــا در خانواده ای فقـــیـــر متولد شد. مادر او اهل کلمــبـــیا و پدرش اهل لبـنان بود بنابــراین شکیرا در کودکـــی هر دو نوع موسیقــی را از دو فرهـــنگ مختلـــف یاد گرفـت. شکیـرا همــچـــنین بســیـار به راک انـد رول گوش می داد و گروه های Led Zeppelin و the Beatles و the Policeو the Cure و Nirvana را گروه های مورد علــاقـه ی خود می دانـــد.

شکیرا و آغار کار هنری

شکــیرا در سن هشـت سالــگی اولیـــن ترانـه ی خود را نوشت. او در یازده سالگی شروع به یادگیری نواخـــتن گیــتار کرد در همـین سن ماجرایــی برای او پیش امـــد و آن اخـراج از گروه همـــخوانـان مدرســه بود.(به این دلــیل که او خیلـی غلیظ می خوانـــد و حقـیقـــتا فراتر از یک گروه همـــخوانــان معـمولی!)

درسـال ۱۹۹۰ و در سیـزده سالـــگی شکـیــرا به امـید تبــدیل شدن به یک مدل به Bogotá رفـت امــا به جای آن قراردادی برای ضبـط موسیـقـی برای یک بخش سونی کلمـــبــیــا امضا کرد. اولیــن آلـبوم شکیرا یعــنی Magia شامـــل آهــنگ هایی بود که او در طول پنـج یا شش سال قبــل نوشتـه بود و در بر گیرنده ی اولین تلـاش های او در این راه بود. هرچنـد که این آلـبوم موفقـیـتی جهـــانی برای او در بر نداشــت امـــا نام او را در کشورش بر سر زبـــانهـــا انـــداخــت.

پیکه همسر شیکرای رقاص 

شکیـــرا به خاطـر طبـیعت پاپ گونه ی کار بعــدی اش که در سال ۱۹۹۳ با نام Peligro (خطــر) منـتــشـر شد ناراضـــی بود، و مسیرش را برای مدتــی تغــییــر داد و در سال ۱۹۹۴ به عضویت کمپانـی نمــایش های تلوزیونی “El Oasis” درآمـد.

زمانی که شکــیــرا در سال ۱۹۹۵ به ضبــط موسیــقی بازگــشت کنـــتـــرل بیـــشتری بر روی موسیقـــی خود نشان داد و بیــشتـر بر روی راک انـد رول کار کرد _به علاوه طنـــین عربـی_در میان کار پاپ لاتـیـــن او به چشم می آمد. اولیـن نتــایـــج ایـن کار”Pies Descalzos”(پای برهـــنـه) بود که در سال ۱۹۹۵ منـــتـــشر شد و در ابــتدا به کنــدی به فروش می رسیــد.

آلـبوم کم کم شروع به دریـافـت تقـــدیرهـــای متـفاوت برای Estoy Aqui که موفقـیت بزرگـــی در سرتاســـر امـریکای لاتـــین و نیز اســپانـــیــا کســـب کرده بود، کرد. پس از پیـــشرفــت” Pies Descalzos” او به ساختـــن مشتقات آن ادامه داد یعــنــی: “Dónde Estás Corazón” و “Antología” و “Pienso en Ti” و “Un Poco de Amor” و “Se Quiere, Se Mata”. آلـــبوم رتـبــه ی اول را در هشـت کشور جهـــان کســـب کرد و سرانــجـــام در امــریـکا حدود ۳۰۰۰۰۰ نســخـه به فروش رسید. شکـیـرا دو سال را به گردش و ترقی گذرانـــد (او سرانجـام در ۱۹۹۷ El Oasis را ترک کرد.).

شکیرا در جست و جوی موفقــیـت “امــیـــلــیو اسـتـفـان” همــسـر گلوریا را که یک فرد موفق در موسیـــقی بود به عنوان مدیـر و تهــیــه کنــنده ی کارهـــایش انتخـــاب کرد. حرکت او زمـانـی نتـیجه داد که آلـــبوم بعدی او در سال ۱۹۹۸با نام Dónde Están los Ladrones (دزد ها کجـا هســتند) موفقـیــت بزرگ تری نســبــت به قبـــلـی کســب کرد.

مـــسئله ی دیـگـر ایـــن بود که آلبوم شکیــرا، حدود ۱۱ هفــته رتـــبــه ی اول بیـــلـبورد آلـــبوم های لاتــین را داشـت و دو رتبـــه ی اول در امـریـــکا (در جدول لاتیـــن) با Ciega, Sordomuda و “Tu”. هر چند که تراک اصــلــی البوم “Ojos Así” اشاره ای واضح به موسیقی عربـــی بود که او از پدرش آن را به ارث برده بود. “Dónde Están los Ladrones” هنوز تاثـیر گذارتــریـــن معـرف شخــصـــیت با اراده اوست. تجـزیـــه و تحــلــیل شخصیت او ،او را در میـــان طرفداران زن او به چهـره ای محــبوب تر تبدیـل می کنــد. زمــانــی که گلوریـــا اســـتـــفـــان پیشنـهــاد داد تا “Ojos Así”را به انــگلیسی ترجمـه کند، شکیـــرا تصـــمـیـــم گرفت تا برای داشـــتــن کنتــرل کامـــل بر روی کارهــایش زبــان انـگـــلـیسـی را به خوبی یاد بگـیـــرد تا بتواند خودش آنــها را بنویســد.

شکـــیــرا، بهــترین خواننده زن راک

در ایـــن زمـــان شکـــیـــرا صحـــنـه را برای اجــرایـــی در ” MTV Unplugged” که اولیـن کانال به زبـان اســـپانیــایـی بود آمـــاده کرد. ” MTV Unplugged” به عنوان یک الـــبوم در سال ۲۰۰۰ منتشــر شد و برای دو هفـــته در صدر جدول لاتیــن قرار داشت و این سومیـن آلبوم او بود که به فروشی بیـش از ۳۰۰۰۰۰ هزار کپـی دست یافــت و همــچــنین برنده ی جایـزه ی Grammy به عنوان بهـــتــریـن آلبوم پاپ گردیــد. در افتــتاحیـــه ی مراســم انــتـخـــاب بهــترین های موسیــقی Grammy سال ۲۰۰۰ او به عنوان بهتـــریـــن خوانــنده ی زن پاپ به خاطر : (“Ojos Así”) و بهــترین خوانــنده زن راک به خاطــر : (“Octavo Dia”) انتخاب شد.

شکیـــرا پس از مدتی بر روی اولیـــن آلــبوم خود به زبان انــگلــیـــسی با نام “Laundry Service “شروع به کار کرد.”هرگـاه ، هرزمان” آلـبوم بعدی او بود که دراواخـــر سال ۲۰۰۱ منـــتـــشـــر شد و او را در زبان انگـلـیسی نیز به یک ستاره تبدیل کرد.”Laundry Service”در جدول پاپ امریکا در جای سوم و “هر گاه ،هرزمـان”نیز در بین ده آهنـگ برتر قرار داشت. آلـــبوم بعدی او در بین ده آلبوم برتر و در مکــان نهــم قرار داشت. کمتر از یک سال پس از انتشار آن “Laundry Service “سه برابـر ۳۰۰۰۰۰ نسـخـه به فروش رســیــده بود. بازبـــیـــنـــیـهـا از “Laundry Service ” آن را به بخش های تاثــیـرگذارترانـــه های شکـــیرا به زبان انـگـلیـــســی تقـســـیـــم کرد امـا تقــریبـــا تمـــام آن ها مطـابـق تصورات ذهـــنـــی او بودند.

تور مسـافرتی گسـتـــرده برای ساپورت “Laundry Service “وقفه ای طولانــی برای خواننـده ایـجـاد کرد بنــابـراین مجــموعه ی ریــمـیـــکس Laundry Service: Washed and Dried و آلــبوم (Live & Off the Record) (که در واقع ضبـط شده ی اجـرای زنــده بود) او به جای آلبومی جدید منتـــشــر شد.

شکـــیـرا همـــسـر جرارلــد پیکه مدافــع معـروف تیم بارسلونا اســـت و اکـــنون صاحـــب دو فرزند به نامـــ‌هـای میـلان و ساشــا است.

صـحـبــت های جنجالی شکـیرا در مورد ازدواجش

شکیـــرا در جواب به خبــرنگـــاری که در مصــاحبه ای اخـتـــصـاصـی از وی در مورد ازدواجــش پرسـیده بود گفـــت : در حال حاضـر ما همـــه چیز داریــم، با هم هســـتیــم، عاشق یکـــدیگـریم و دو فرزند داریم، اینهـا چیـزی اســـت که من از زندگــی میخواهم و فکر نمیــکنــم ازدواج کردن ما هیچ یک از ایـــن موارد را تغـــییــر دهـــد. امــا اگر روزی تصــمـــیم به ازدواج داشــته باشم ” ژرارد ” اولین گزینه خواهد بود. شکیــرا بزرگتـــریـن خوشبـــخـتی زنــدگی اش را وجود پسرانـــش و تمـاشای رشــد آنهـــا دانـــستــه است و میـــگوید وظیــفــه خود میـــدانـد هرچـه تا کنون آموختـه اســـت به آنهـــا نیز انـتقـال دهد.

جوایز شکــیــرا
شکیــرا تعـداد زیادی جایـزه برنده شده است. او ستاره‌ـــای در پیادهــ‌ـروی شهرت هالیوود دارد. شکـــیـرا برنــده ۵ جایزه از جوایــز موزیک ویدئوی امــ‌ـــتـی‌وی، ۲ جایـزه گرمـی، ۸ جایزه از جوایز گرمـی لاتـین، ۷ جایـــزه موسیـقی بیلبورد و ۲۸ جایزه از جوایـز موسیـــقی لاتـــین بیـلـــبورد اسـت. شکیرا همچنین یک بار در گلدن گلوب نامــزد شده اسـت. شکـیـــرا همـچـنــیـــن بالـاتریـن فروش را در کلمــبیا داشــتـــه است و بعـد از گلوریـــا استـفـــان، موفق‌ــتـــریـــن خواننده زن لاتیـن، با فروش بین ۵۰ تا ۶۰ میــلـــیون آلـبوم، اســت.

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکســهایی از شکیرا همسر پیکه 

عکس شکیرا خواننده معروف تماشاچی بازی ایران و اسپانیا

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.