عکس های عباس عطار قبل از مرگ و فوت

عباس عطار ر پاریس زندگی می نمود و در سن 74 سالگی فوت کرد به او عباس مگنوم هم می گفتند وی یک عکاس بسیار ماهر بود او در دوران نوجوانی به عکاسی پرداخت و عکس های قشنگی را تا کنون ثبت نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس های عباس عطار قبل از مرگ و فوت را در سایت دانستن خواهید دید با ما همره باشید.

به گزارش سایت دانستن: عـبـــاس عطــار عکـــاس ایـــرانـــی که مدتـی رئیس آژانس عکــس «مگنوم» بود، درگـــذشت.

سایت آژانس عکـــس مگـنوم درپـی درگـذشــت ایــن عکــاس مطرح تیـتـر صفـــحه اصلی خود را به او اخـتــصــاص داده و نوشته اســـت «عکــاسـی که با نور می‌نوشت، در 74 سالــگــی در پاریس درگـذشــت».

«عبــاس عطــار» – که معمولاً فقط به همیـن نام «عباس» یا «عبـاس مگـنوم» شنـاخـــته میـ‌ـشـــد، عکاس خبـری ایـــرانـی و از عکـــاســـان مشـهور آژانـــس عکـــس مگـنوم بود که در 1944 به دنـیا آمد، او در پاریــس زنـــدگـی میــ‌ـــکرد و شهرت خود را بیشتـر مدیون عکاسی از جمــهوری ساقط شده «بیـــافـــرا» (کشوری سابق در قاره آفـریـقا) بود. او عکـــاسی از ویتـنام و آفریــقـــای جنوبی را هم در کارنـامه‌ـــاش دارد.

او از انـقلاب اسلــامــی ایران نیـز عکــاسی و لحظـــات آن را ثبت کرد. از مشهورتــریـن عکــس‌ــهـایــی که ایـــن عکاس ایـــرانــی در طول انـقــلــاب گرفــته، عکســ‌های مربوط به پاییـــن کشـــیــدن مجسمــه رضـا و محمدرضا پهـلوی از روی پایـهـــ‌ـهـــای بتونی ایــن مجسـمـــه‌هـــا در تهـران است.

عطـار 10 سالــه بود که به همراه خانوادهـ‌اش از ایــران مهـــاجرت کرد. او 14 سالـگــی در استـــقــلـال الجزایر اولیـن عکــسـ‌هـــایـش را گرفــت و در 26 سالـگــی عکــسـ‌ــهــای او در مجلـات جهان به چاپ رســیـد. در سال 1961 به آژانـس عکس معـروف «مگـــنوم» پیوست. این آژانـس توسط عکاس مشـــهور فرانسوی «هنری کارتــیه برسون» به همـراه «رابـرت کاپا» و تعـدادی از عکـاســـان جنـــگ تشـکــیــل شده است.

عباس عطار در 54 سالــگـی (از 1998 تا 2001) رئیس دوره‌ای ایـن آژانـــس عکـــس شد. یک سال پیــش از ایـــن موضوع او به ایران بازگــشـــت تا تصویر دیـگری از تهران بعد از انقلـاب ثبـت کند. تا به حال 11 جلــد کتـاب از او به چاپ رسیـده است.

عکس های عباس عطار قبل از مرگ و فوت

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.