نحوه رفتن مسافران از فرودگاه آتاتورک ترکیه به هتل شان

ترکیه یکی از کشورهای می باشد که ایرانیان بسیاری در در تعطیلات عید به این کشورمسافرت می نمایند ولی خیلی ازافراد نمی دانند بعد از پیاده شدن از هواپیما چگونه به هتلشان برسند و هر کشوری قانون خاص خود را دارد شما باید به کشوری که مسافرت می نمایید قوانینش را مطالعه نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر نحوه رفتن مسافران از فرودگاه آتاتورک ترکیه به هتل شان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: اگــر هتــل شما در اســـتـانـبول شرایطــی را فراهم نکـــرده باشد که شما را رایـــگان از فرودگـــاه به هتل برسـاند، مجـبور خواهــیـــد بود که برای رسیـدن از فرودگاه به هتل وسیلــه ای برای حمـــل و نقـــل پیدا کنـید. فارغ از ایــنکــه موقعـــیــت هتـــل شمــا کجـــاست (سلطان احمـــد، بی اوغلو یا تقسـیــم)، چندین گزیـــنــه از فرودگـاه بین المــلــلــی آتـاتورک در استانــبول در اخــتــیـــار خواهیـــد داشت. ایـن مطــلـب به شمـا کمک می کند که با توجه به تعداد افراد، نوع بارتـــان، نیـازها و ترجیـحات خودتـان انـــتخاب صحـیــح را انــجــام دهـید.


نکات کلی که بایـد در نظـر داشـــته باشیــد:

لیره ترک به همـــراه داشــته باشید – اگـــر پیش از سفــر لیره ترک تهــیـــه نکـرده اید، از دسـتــگاه های ATM یا صرافـی های فرودگــاه مقـداری پول نقـــد بگیرید. هیــچ کدام از گزینه های حمـــل و نقــل که در ادامـه اشـاره خواهـیـم کرد، پول خارجی قبول نخواهـــند کرد. بهتــر اســـت که اسـکـنــاس های 5 لیـره، 10 لیره، 20 لیـــره یا حداکثـــر 50 لیره به همــراه داشـــتـه باشــید.

آدرس هتل – حتــماً آدرس دقـــیق هتل خود به همراه شماره تلـفن آن را از قبـــل بنویســـیـد یا اینـــکه پرینـت بگـیـــریـد. استانـــبول شهــری بزرگ با تعـــداد بی شمــاری از هتل های کوچک اسـت. حتـی مردم محـــلـــی هم همه آن ها را نمـی شنـاسنـد. بنـابـــراین اگـــر به کمــک نیـــاز پیـــدا کردیـد، فقـــط کافی اســت که تکــه ای کاغـــذ را به رانــنــده نشان دهــید. چنـدان غیـر معـمول نیست که رانـــنــده تاکـسـی های اســـتــانبول پشــت چراغ قرمـز آدرس را از دیـگـــران بپرسند یا اینـکه با هتل تماس بگـــیـــرنـــد. نگــران نباشـید، او شما را به مقصـدتـــان خواهـــد رســانـــد.

تاکـســـی

سوار تاکســـی شدن برای رسیدن به هتل رایـــج تریـن و اغـــلــب راحـــت ترین گزیـنــه است. اگـــر به همراه گروهی چهــار نفـره سفــر می کنیـــد، قیمـت تاکــسـی می تواند به ارزانـــی اتوبوس های فرودگاهـــی هاواباس (پایــیــن تر را ببینــیـــد) برایـــتـــان تمـام شود. فقــط کافـــی اسـت که از فرودگــاه بیـرون روید، افرادی که در داخـــل فرودگاه سعــی می کنـنـــد سرویس تاکـســی خود را به شما پیــشـــنـــهاد دهـــنـــد را نادیده بگـــیرد، و تاکــســـی های رسمـی فرودگاهی را جلوی درب فرودگاه ببینید. ظرف حدود نیــم ساعـــت (بدون ترافـیـک)، تاکسی با قیـمـت حدود 54 لیره شمـــا را به سلطـــان احـــمـــد می رساند. رسیـدن به تقـــســـیم چنـــد دقیــقه بیــشـتـر زمـــان می برد و حدود 67 لیـــره هزیـــنـه خواهـــد داشت.

سرویس اتوبوس فرودگاهـی هاوابــاس (Havabus) در اســـتانــبول

هاوابـاس سرویس فرودگاهی قابل اعـتــمادی متعــلق به شهرداری اســت. شما می توانیـــد ایــن اتوبوس ها را بیــرون ترمــینـــال فرودگــاه در خط دوم پیـدا کنــید. هر نیـــم ساعـت بیـن ساعــت 4 صبح تا 1 نیمه شب، یکـی از این اتوبوس ها به سمـــت میــدان تقســیم حرکت می کنــد. محــل کنونی پیــاده و سوار کردن مسـافـــران جلوی ورودی/خروجی متروی پارک گزی (Gezi Park) کمـــی بالـــاتر از میـــدان تقـســـیـــم اسـت. هزیـنه این اتوبوس ها 15 لیره برای هر شخــص (به همــراه چمدانــش) است و بستــه به ترافـیــک، تقـــریـبـــاً 40 دقـــیـــقـه زمـان می برد.

تنهـا نکـــتـــه منفی در مورد این اتوبوس ها این اســت که به محله سلطان احــمـــد نمــی روند، بنـــابرایــن اگــر هتل شما در آن منطـــقه قرار دارد مجبور خواهیـد بود که از تاکــســـی یا وسایـل نقلـــیــه عمومی اسـتفـاده کنــید. از نقـطـــه ای که پیـــاده می شوید می توانید از پارک گزی تقسـیم به میدان تقـــسـیـــم بروید، قطــارهــای کابـــلی F1 Taksim-Kabatas را سوار شوید، سپس سوار تراموی T1 Kabatas-Bagcilar شوید و در ایـــستگـــاه سلـــطــان احمد پیـــاده شوید. راه دیـگر این اســـت که سوار اتوبوس های فرودگـاهــی شوید، در ایــســتــگاه آکســـارای (Aksaray) پیــاده شوید و بعــد از آنـجـا تاکـسی بگیـرید.

اتوبوس های شاتـل خصوصی

اتوبوس های شاتـل خصوصی جایـــگــزیـنـی عالی هم برای تاکسی و هم برای اتوبوس های شاتـل استـــانـــدارد فرودگـاهی اســـت. ایــن اتوبوس ها بســـیــار راحت تر از تاکسـی هســتنـد، نرخ ثابتی دارند، و در نتــیــجـه با آسودگی (و امنیـت) بیشتــر به هتل خود می رسیـــد. اتوبوس های شاتل خصوصی بر خلاف اتوبوس های فرودگاهـی هاوابـاس، شما را جلوی درب هتل تان پیاده می کنـنــد. همچـــنـیـــن وقتی که گروه شمـا سه نفـــره یا بیشـــتر باشــد (با بار و جمـــدان زیاد) یا اینکه با بچــه های کوچک سفـــر می کنــیـــد، ایــن اتوبوس های بهتـــریــن گزینـــه هســـتـــنـد. اگر بچـــه های کوچک به همـراه دارید، درخواســـت صندلـــی کودک از رانـنده کنـــیـــد.

حمـل و نقل عمومی

شمــا همـــچـنیــن می توانیــد از حمل و نقــل عمومی برای رسیـــدن به هتـل خود اســتـــفـــاده کنیـد. البته دلـــیلی وجود دارد که این مورد را در انـتــهــای لیسـت آورده ایــم. با اینــکه ایـــن نوع حمــل و نقـل کمـی ارزان تر است، ولی نیــاز به ماجراجویی بیشتـری دارد. شما مجـــبور خواهیـــد بود که وسیله نقــلیـــه یا خط خود را چنـــدیــن بار عوض کنید، ممکـــن اسـت که چمــدانــتان در وسایل نقلیــه شلوغ در اوج ساعــت شلوغی شما را اذیـت کنــد، و در صورت خرابـــی آســانـسور یا پلـــه برقـــی مجـبور شوید که از پله ها بالـــا و پایـــیـــن روید. علاوه بر ایـن، ساعــت کار آن ها تنـهـا بیـــن 6 صبـح تا نیــمـــه شب اســـت. بنـابـراین اســـتفــاده از این وسایـــل تنــهــا در صورتــی توصیـــه می شود که سفر سبکی انــجام می دهـــید.

به یاد داشتــه باشــید که برای هر سفــر با متــرو لازم است که بلـیـــت جدید بخـرید یا اینـکـــه از کارت اســتــانـبول خود استـــفاده کنـــیـد، که میانـگــین قیـــمـت آن 2.5 لیره برای هر شخـــص و هر خط است.

ابـــتــدا سوار خط M1a متــرو در فرودگـاه در مســیــر ینـی کاپـــی (Yenikapi) شوید. اگر هتــل شما در محله های Fatih، Sultanahmet، Sirkeci، Eminonu، Galata، Karakoy یا Tophane قرار دارد، در ایســـتـگاه Zeytinburnu پیاده شوید و سوار تراموی خط T1 در مســـیـــر Kabatas شوید. بعـد در ایستـگـــاه مربوط به مقـصد خود پیـاده شوید.

اگـل هتل شما در محلــه های Taksim، Cihangir، Nisantasi، Sisli یا Mecediyekoy قرار دارد، در ایســـتـــگـاه Yenikapi که آخرین ایستـگاه اسـت پیاده شوید. از آنــجــا سوار خط M2 مترو در مسیر Haciosman شوید. در Sishane پیاده شوید تا به گالــاتــا (Galata) برسـیـد، در Taksim پیاده شوید تا به Taksim و Cihangir برســـید، و در عثـــمـــان بی (Osmanbey) پیـاده شوید تا به Nisantasi برسـیـــد.

پیکـــاپ هتـل در فرودگاه

اکــثــر هتـــل ها سرویس پیکاپ فرودگـاهی (بر اسـاس درخواسـت مسافـــر) ارائه می دهنـــد. ایــن پیکــاپ ها به ندرت رایـگــان هســـتـند، و بســـیـــار گران تر از گزینـــه هایی است که در بالا اشــاره کردیــم. با ایـن حال، کمی سبک زندگی لوکس و ویژه همــیــشه قیـمت مخـصوص به خود را نیـــز دارد. اگر می خواهید به سبکـی لوکس به هتل خود برســـیـــد، ایـــن گزیـــنه را انتـخـــاب کنـــیــد.

نحوه رفتن مسافران از فرودگاه آتاتورک ترکیه به هتل شان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.