فروش و صادر موهای دختران هندوستان در معبدها

موهای مردم هندوستان بسیار پر پشت و جنسی بسیار خوبی دارند از این موضوع استفاده کرده و موهای مردم را با استفاده از خرافات از ته تراشیده و آنها را صادر می نمایند این افراد با ترفندهای که مذهب بودا دارند استفاده نموده و شروع به تراشیدن موهای زنان و دختران می نمایند و بعد آنها را صادر می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فروش و صادر موهای دختران هندوستان در معبدها را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن: موی کلاه گیس‌ها و اکستنشن‌ها از کجا می‌آید؟ از تمامی جا , ولی بیشتر از هند و چین که مو آدم یک تجارت سودآور است . در هند , چین و اروپای شرقی , مامورانی در روستاها میگردند و زنان بیچاره و فقیر را متقاعد می نمایند که در عوض مبلغ پاره ای گیسو خویش را به آن ها بدهند . گهگاه مردان , همسران خویش را ناچار می‌نمایند موهایشان را بفروشند و بچه‌های فقیر نیز در قبال لوازم بازی موهایشان را می‌تراشند .

از تمامی بدتر این‌که اکثری از معابد جنوب هند نیز میلیون‌ها دلار از نذرهای مذهبی زائران ناآگاه سود مینمایند . اهدا کنندگان موی , که اکثر اوقات اشخاص فقیر میباشند هیچ زمان هیچ مبلغی اخذ نمیکنند . اکثری از این زناان چه بسا نمی‌دانند که موهایی که نذر تن درستی و شوهران و نمرات مکتب نوباوه هایشان کرده اند به قیمت‌های بالایی به منزل های مد فروخته و به کلاه گیس تبدیل می شوند .

محل عبادت ونکاتسوارا ( Venkateswara ) در شهر تیرومالا به خاطر نذرهایی که به آن اهدا میشود یک کدام از ثروتمندترین و پربازدیدترین زیارتگاه‌های دنیا است . به صورت میانگین روزمره ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر‌ این محل عبادت را زیارت میکنند . ده‌ها هزار نفر از آنها طبق آئین مذهبی گیسو خویش را می‌تراشند . طبق افسانه‌های آن‌ها , یک توشه رمز خدای ویشنو جراحت مشاهده کرد و نصیب کوچکی از سرش طاس شد . یک شاهزاده خانم بهشتی متوجه این قصه شد و بلافاصله بخشی از مو خویش را جدا کرد و با استفاده از توان سحرآمیز خویش , آن را روی رمز خدای ویشنو کاشت . آفریدگار چنان زیر تاثیر این فداکاری وی قرار گرفت که امرکرد کلیه زائرانی که به منزل وی میایند مو خویش را به وی اهدا نمایند تا وی نیز این گیسو را به شاهزاده خانم بدهد . ورژن دیگری از این افسانه می گوید که وقتی خدای ویشنو قرض بزرگی برای عروسیش گرفت , ولی نتوانست آن را پس دهد , تا روز جاری زانران هندو با دادن جزو گیسو خویش قصد دارا‌هستند به وی در پس دادن این قرض یاری نمایند .

پیش از این این گیسو به رودخانه انداخته می شد . ولی روز جاری به فروشندگان کشورهای غربی فروخته میشود و محل عبادت سالیانه ۳ تا ۶ میلیون دلار سود میکند . هر روز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ آرایشگر روی تراشیدن راز ۲۰۰۰۰ نفر فعالیت می کنند . سبدهای پر‌از موی هر شش ساعت گردآوری میگردند و در مخزن های بزرگی انبار میگردند که تا زانو مالامال می شوند . بعد مو‌ها تر و تمیز شده و بر پایه ی ارتفاع , رنگ و کیفیت نوع بندی میشوند . آنگاه شسته شده و زیر آفتاب کم آب میگردد .

گیسو هندی فراوان پرطرفدار است , چون به صورت ارگانیک ابریشمین است و بیشتر زنان روستایی که مو خویش را اهدا می نمایند هیچ زمان از رنگ‌های تصنعی استفاده نکرده اند . بعضا از مو‌ها هم تا به اکنون کوتاه نشده اند . بلندترین مو‌ها ( بلندتر از ۴۵ سانتیمتر ) از تمامی گران‌تر می باشند و هر کیلوگرم از آنان ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار ( ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰۰ تومان ) فروخته می شوند . با کیفیت‌ترین مو‌ها چه بسا به بها ۸۰۰ دلار ( ۳۲۰۰۰۰۰ تومان ) نیز فروخته می گردند . موهای کوتاه نیز برای بالش , غربال روغن یا این که استخراج آمینواسید استفاده میگردند .

وسیع ترین سهام گیسو هندی مرتبط با یک کمپانی ایتالیایی است که تولیدها مویی خویش را به ۶۰ مرزوبوم و بیشتراز ۴۰۰۰۰ تالار می‌فرستد . در سالن‌های بزرگ لندن اکستنشن بدون نقص راز تا بیش تر از ۱۱۰۰ دلار ( ۴۴۰۰۰۰۰ تومان ) هزینه دارااست که تا شش ماه روی راز میماند . سلبریتی‌های هالیوود مثل جنیفر لوپز , تایرا بنکس , پاریس هیلتون و بیانسه مشتریان مستمر موهای بلند آن‌ها می‌باشند . نصیب تلخ روایت این است که عبادت کنندگان بیچاره نمی‌دانند موهایشان هزاران کیلومتر دورتر فروخته می‌شوند . چه بسا بیشتر آنان به هیچ عنوان نمی‌دانند اکستنشن گیسو چه است . اگر چه کل این عمل غیراخلاقی به حیث می رسد , ولی مسئولین معابد از عمل خویش دفاع کرده و داعیه می کنند این مو‌ها را برای تامین یاری هزینه‌های پزشکی , تحصیلی و . . . برای مردمان محلی می فروشند . معابد هند در مجموع ۱۰۰ میلیون دلار در سال از این شیوه کسب میکنند .

فروش و صادر موهای دختران هندوستان در معبدها + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.