کدام انار مناسب برای خرید است و فواید انار

انار یکی از میوه های پاییز و زمستان می باشد بسیاری از افراد انار را دوست دارند ولی وقتی انار می خرند یا خراب است و یا مزه خوبی ندارد ما در این مقاله نحوه انتخاب انار و طرز خوردن آنرا به شما عزیزان خواهیم گفت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کدام انار مناسب برای خرید است و فواید انار را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : انار در بین میوه ها در بالا خوراکی های سرشار از آنتی اکسیدان است . اما بعضا از این ترکیبات , ادله رنگ قرمز رنگ انار و برخی , ترکیباتی به اسم تانین ها می‌باشند که مزه گس یا این که تلخ مانندی درین میوه تولید می نمایند . در کل , انار میوه ایده آل فصل پاییز و فصل‌زمستان و سرشار از ویتامین ها و املاحی نظیر B5 , B6 , C , پتاسیم , مس و . . . است . ما هم در‌این مقاله به خاصیت این میوه و ارائه نکاتی برای خرید , محافظت و دانه کردن آن پرداخته ایم .

1 . ضد سرطان

انار تحت عنوان منبع آنتی اکسیدانی قادر , خوراکی ایده آل برای پیشگیری از سرطان در برنامه روزمره است و چه بسا میتواند بازدارنده ترقی بیماری شود . ولی تاثیر آن در رویارویی با سرطان پروستات ملموس خیس است و میتواند فرآیند نشر سلول های سرطانی را به یک سوم برساند . کارایی آن نسبت به سرطان سینه و پروستات ناشی از تهیه هورمون های استروژن است و تانین های مو جود در آن با فعال شدن در سیستم گوارش در قبال سرطان کولون مفید خواهد بود . ایزوفلاون های ( فیتواستروژن ها ) انار هم به کاهش سلول های سرطانی یاری می نمایند و تاثیر قابل توجهی در این طریق دارا هستند .

2 . ضد پیری

خواص آنتی اکسیدانی انار این توشه هم تحت عنوان یک استراتژی ارگانیک ضدپیری بیشتراز پیش مورد اعتنا تولیدکنندگان محصول ها آرایشی است . درواقع , انار بر فیبرهای پوست اثر می‌گذارد و شرایط کشسانی بهتری به آن می‌بخشد .
ولی 80 درصد این فواید از روش مصرف خوراکی تامین میگردد و استفاده فرنگی چندان تاثیری ندارد . بدین ترتیب که ماساژ موضعی روزمره آب انار رقیق شده با روغن زیتون روی پوست قادر است به برطرف شدن لکه های قهوه ای یاری دهد .

3 . ضدسرفه

ممکن است خیره کننده به حیث رسد , البته انار یک ماده غذایی مفید برای سرفه است . درواقع , ویتامین B6 که انار سرشار از آن است سبب ساز روزنگار سیستم ایمنی تن می گردد . بدین تاثیر خوب بایستی خاصیت ضدالتهابی فلاونوییدها ( نوعی از اکسیدان ها ) , سعی ضدباکتریایی و ضدویروسی و تانین ها را هم طولانی تر کرد . از این پس برای التیام سرفه های مزمن , یک تا دو توشه در طول روز آب انار را غرغره نمایید .

4 . ضدسوءهاضمه

از دیرباز گفته میشد انار برای بهبود بیماری های گوارشی موءثر است که ولی از نگاه علمی هم تایید شده‌است . در کل , فلاونوییدها , تانین ها و فیبرها ترکیبات خوب برای سیستم گوارش میباشند که ناشی از سعی ضدباکتریایی , ضدویروسی و ضدالتهابی آنهاست . به علاوه , انار قادر است به التیام نفخ , اسهال و . . . یاری دهد .

5 . ضدچربی

انار , میوه قابل قبولی برای سیستم قلبی – عروقی است و از جنبه های متعدد اثرگذار است ; کلسترول بد خون ( LDL ) و فشار خون را کاهش می‌دهد و جریان خون را هم بهبود می‌بخشد . چه بسا ترکیبات انار منجر می گردد جذب چربی ها طی مراحل هضم کاهش پیدا نماید .

6 . ضدآلزایمر

مصرف منظم انار قادر است از پیدایش اختلالات عصبی پیشگیری نماید . گرچه هنوز مطالعات دقیقی دراین باره انجام نگرفته , البته به حیث می‌رسد تاثیر اکسیدانی انار قادر است نقش محافظتی در قبال اختلالات عصبی مربوط به پیری و بیماری هایی مثل آلزایمر داشته باشد .

تداخل انار با داروها

ارگانیک بودن خوراکی ها و خاصیت درمانی آن‌ها استدلال بی احتیاطی در مصرف آن ها نمیشود . مثلا , در صورتی‌که شخصی زیر معالجه داروهای کاهنده کلسترول خون با ایه استاتین است , می بایست پیش از مصرف روزمره انار با دکتر معالج معالجش مشورت کردن نماید چون شاید تاثیرات استاتین در تن ارتقا یابد و مسمومیت ساخت شود .

شایسته ترین روش محافظت

انار را می توان در محیطی خنک حدود 5 سکو سانتی گراد به مقطع 4 ماه مراقبت کرد . اما نباید دیگر میوه ها را کنار انار گذاشت چون انار گاز اتیلن آزاد می نماید که منجر وصال پر سرعت خیس آن‌ها می‌شود . همینطور در دمای معمولی محیط تا حدود 2 هفته و در جامیوه ای یخچال فریزر تا 1 ماه قابل حفظ است . جذاب است بدانید انار قابل کنسرو شدن نیست ولی می توان دانه هایش را کم آب یا این که یخ‌زده کرد و ماه ها در ظرف دربسته نگه داشت .

5 نکته برای خرید

1. انار کاملا گرد و بزرگ را انتخاب کنید زیرا انارهای کوچک تر معمولا کم آب تر و ترش هستند.

2. میوه سنگین نشان می دهد دانه ها کاملا آب دارند.

3. هرچه رنگ پوست میوه تیره تر باشد، دانه ها شیرین ترند. انار کاملا رسیده پوستی به رنگ نارنجی مایل به قهوه ای تا قرمز تیره دارد.

4. وقتی آرام به پوست انار ضربه بزنید با صدایی شبیه ضربه زدن به فلز داشته باشد.

5. پوست میوه باید کاملا صاف و براق و بدون پوسیدگی باشد.

یادتان باشد که…

1. درخت انار بومی ایران و قرن ها در سراسر مدیترانه و همچنین آسیای مرکزی کشت می شد. طعم دلچسب آب انار و خاصیت عطش زدایی آن برای کاروان های تجاری که از بیابان های خشک عبور می کردند بسیار ایده آل بود.

2. این میوه توسط سربازان، کاشفان و مخاطره جویان اسپانیایی به جزایر کارائیب و آمریکای لاتین رسید.

3. درخت انار نه تنها یک درخت میوه، بلکه درختی زینتی با گل های قرمز و برگ های براق زیباست. ارتفاع آن نیز ممکن است به 6 متر برسد و امروزه در تمامی کشورها دیده می شود. البته عمر بسیار طولانی دارد و در بعضی مناطق از جمله کاخ ورسای فرانسه به دو قرن نیز می رسد.

4. در مصر باستان این میوه به عنوان نمادی از جاه طلبی یا رفاه شناخته می شد.

5. در حال حاضر تونس، ترکیه، مراکش، مصر، ایران، هند و افغانستان مهم ترین تولیدکنندگان انار در جهان و مصر و ترکیه صادرکنندگان اصلی این میوه هستند.

6. برداشت انار از نیمه شهریور آغاز می شود و تا نیمه دی ادامه دارد.

کدام انار مناسب برای خرید است و فواید انار

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.