فواید خوردن انار در شب یلدا

انار در شب یلدا فواید بسیاری دارد شما باید در شب یلدا از انار استفاده نمایید انار میوه بسیار خوشمزه و در پاییز و زمستان فروان است شما می توانید انار را خشک نموده و از پودر انار در غذاهایتان استفاده نمایید لواشک انار و رب انار هم برای بدن بسیار مفید می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فواید خوردن انار در شب یلدا را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : جام قند پهلو فارغ از قند , قورمه‌سبزی سوای پیاز و ماست , آبگوشت فارغ از ترشی , نان سنگک و پنیر سوای سبزی , کباب فارغ از ریحان و یلدای فارغ از انار , ابدا مفهوم دارد؟! مگر می گردد یلدا بیاید و شب دراز باشد و قلندر بیدار‌ ولی پای انار سرخ دانه کرده و گلپر و نمک دربین نباشد؟

به هیچ عنوان مگر میگردد پس از آجیل شب چله , انار نخورد؟ محال است . انار گل سرسبد سفره یلداست‌ ولی به جز زیبایی‌اش که نوروروشنایی خاصی به یلدا میدهد , این میوه ویژگی‌های تغذیه‌ای بی‌شماری داراست . نگاهی بیندازیم به حکایت‌های اناری در دو گامی شب یلدای این سال . یلدای‌تان سرخ و شیرین .

حکایت‌های اناری

از قرن‌ها پیش‌ انار را علامت زایش می‌دانستند . علاوه براینکه در بخش اعظمی از کشورها مثل کشور ایران , آرم عشق بوده‌ است . برخی از اقوام عقیده داشتند انار علامت جاودانگی است . اکثری از نقاشی‌های میراث از مریم مقدس , به صورت شاخص , کودکی را همراه با انار نشان می دهد . مصریان باستان , مردگان را با انار به خاک می‌سپردند و عقیده داشتند وجود انار منجر ولادت مجدد آن ها خواهد شد . در مراسم عروسی چینی‌ها , انار شیرین همراه با نمک به مدعوین تعارف میگردد . چینی‌ها به آرزو روشن بختی و باروری عروس و داماد , رمز راه‌شان انار به زمین می‌زنند .

استفاده‌های دیگر از انار

انار خشک

یکی از راهکارهای دریافت همیشگی ویژگی‌های تغذیه‌ای انار، خشک کردن آن و استفاده از پودر انار در آشپزی یا تهیه انواع دسر یا نوشیدنی با این پودر است.

آب انار

اگرچه باید آب انار را زود مصرف کرد تا ویتامین‌های آن آسیب نبیند‌ اما می‌توانید همیشه کمی آب انار در یخچال نگه دارید. نوشیدن آب انار باعث رفع بسیاری از مشکلات مانند احساس پر بودن معده، کاهش و کنترل فشار خون بالا و تغییر طعم دهان می‌شود.

به عنوان مکمل

بسیاری از کارخانه‌های معتبر دارو از انار طبیعی برای تهیه بعضی از مکمل‌های خوراکی استفاده می‌كنند. استفاده از این مكمل‌ها می‌تواند در زمان عدم دسترسی به انار مفید باشد.

فواید خوردن انار در شب یلدا

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.