این مطلب به دستور کارگروه محترم تعیین مصادیق مجرمانه حذف شده است .

شما میتوانید از مطلب زیر به جای آن استفاده کنید

سایفون ۳ چه اطلاعات کاربری را جمع آوری میکند؟

ما اطلاعات زیر را برای ارزیابی چگونگی عملکرد سایفون جمع آوری می کنیم. اینکه چه سایتهای محبوبیت بیشتری دارند و چه استراتژیهای تبلیغاتی کارایی بهتری دارند.این اطلاعات با شرکای ما به اشتراک گذاشته می شوند و آنها برای نمونه می دانند سایتشان توسط سایفون چه میزان بازدید کننده داشته و انها از چه کشوری بوده اند.

تعداد درخواستهای ایمیلی برای دریافت یا دانلود برنامه کلاینت (یا بازدید کننده)
تعداد بروزرسانی ها
میزان استفاده از پروتوکولها و پیامهای خطا بعد ازناکارآمدی
میزان کشف شدن سرورهای جدید
میزان استفاده و دوره زمانی آنها
بازدیدهای صفحه برا ی حامیان سایتها
میزان بایتهای انتقال یافته
تعداد درخواستهای HTTPS
مشخصات بازدید کننده شامل لیست سیستمهای عامل بطور نمونه که شامل جزییات مرورگر کاربر نمی شود.

IP آدرس کاربران و ایمیلهای آنها هرگز جمع آوری نمی شوند اما اگر نیاز باید با توتجه به قوانین ایالات متحده امریکا این قانون نقض می شود .

کاربران نیازی به ساختن شناسه کاربری برای استغاده از سیستم ندارند

رویدادهای وارد شده شامل برچسب زمان، کدهای منطقه ای (کد کشور GeoIP) و صفات ناشناس شامل کد ضامن ( که با هر کلاینت سایفون مشخص می گردد) ، نسخه کلاینت، و نوع پروتوکول می باشد. بازدیدهای صفحات بر مبنای زمان و /یا جلسه قبل از وارد شدن جمع آوری می گردند.

کلیه آمارهای به اشتراک گذاشته شده با ضامنین بر مبنای تاریخ، ضامن و منطقه دسته بندی می گردند.

وقتی شما حاضر به فرستادن نظر خود از طریق سایفون میشوید، امکان فرستادن اطلاعات تشخیصی را نیز دارید. ما این اطلاعات را برای شناسایی و عیب زدایی مشکل شما استفاده میکنیم و به ما کمک میکند که سایفون بهترکارکند.

فرستادن این اطلاعات کاملا اختیاری است. این اطلاعات رمز گذاری میشود و فقط به توسط ما قابل به رمز گشایی است و کسی دیگری به اطلاعات دسترسی نخواهد پیدا اکرد. این اطلاعات به نسبت سیستم فرق میکنند ولی امکان دارد که شامل این اطلاعات باشد:

ویندوز

نسخه سیستم عامل
نسخه آنتی-ویروس
چجوری به اینترنت وصل شدید (برای مثال از طریق ADSL وصل شدید یا طریق پرکسی)
حافظه آزاد باقی مانده کامپیوترتون

اندورید

نسخه اندورید
مدل گوشی
گوشی روت شده یا نه

در یک دوره زمانی، سایفون ممکن است اطلاعات اضافی را برای حل کردن مشکلات خدمات ثبت کند. هنگامیکه این اتفاق میفتد ما موجودیت دیگری برای ثبت آنچه ضبط شده، زمان نگهداری و علت آن اضافه می کنیم.

سایفون ۳ چیسـت؟

به گزارش مجله دانستن : سایفون ۳ یک ابـــزار فیـلـــترینــگ از شرکـت سایفون اسـت که با استـفاده از وی پی ان، اس اس اچ و پراکســـی اچ تی تی پی برای شمـا دستـرسی به ایـنـــترنت بدون فیـــلــتـــر را فراهـــم میکــنـد. کلایـنــت (یا بازدیــد کننـــده ) سایـــفون ۳ بطور اتوماتـیـک تقاط دستـرسی جدیـد را فرا می گیـــرد تا شانـس شمــا را برای عبور از سانـسور بیشتر سازد.

سایـفون ۳ برای فراهم کردن دســـتـرسی آزاد به مطـالـــب اینــترنـــت طراحی شده است. سایـفون نگــهـداری از اطــلــاعـات محـرمانــه شما روی ایــنترنـــت را افـــزایـــش نمــی دهــد و نبـــایـــد به عنوان یک ابـــزار محافـــظ در محـیط ایــنترنت مورد اســتـفاده قرار گیـرد.

آیا سایفون ۳ من برای ویندوز معتــبــر است؟

سایفون ۳ برای ویندوز، هرگــز به عنوان یک بسـتـه قابــل نصب توزیـع نشده اســت.هر سایـــفون ۳ برای کلایـــنت (یا بازدید کنـــنده) وینــدوز یک فایـــل اجـــرایی می باشـــد که بصورت دیـــجیتـال توسط شرکـت سایـــفون امـضـــاء شده اســـت. وینــدوز بطور اتوماتیک این امضـــا را هنـــگــام اجـــرای برنامـه کلایـــنــت (یا بازدیـد کنـنــده) چک می کنـد. شمـا نیـز می توانــید بصورت دسـتــی قبـــل از اجـــرای برنـــامه کلـایــنـت (یا بازدیــد کننـده) با باز کردن قســـمـــت مشخصــات فایـــل، بخـــش امـــضای دیـجیتـال را چک کنـید.

گواهیSHA1 برای شرکـــت سایـــفون مهــر تأیـید می باشد. برای تأــیـیـدیه معتبر دوره زمـانی ۱۶ جون ۲۰۱۱ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۲ ، کلــیــد عمومی تأیــیــد شده در قســـمت جزییات نمایش داده شده اســت. گواهــی SHA1 بصورت زیـر اســت:

۸f:b7:ef:bd:20:a9:20:3a:38:37:08:a2:1e:0a:1d:2e:ad:7b:ee:6d

و برای تأیـــیــدیـــه معـتــبـــر برای دوره ۲۱ می ۲۰۱۱ تا ۳۰ جولای ۲۰۱۴ گواهـی SHA1 بصورت زیـــر اســـت

۸۴:c5:13:5b:13:d1:53:96:7e:88:c9:13:86:0e:83:ee:ef:48:8e:91

چگونه سایـــفون ۳ را با وینـــدوز اجــرا کنــم؟

روی برنامـــه کلـاینـــت (یا بازدیـــد کنــنـده) کلیـک و آنرا اجرا نمـایـــیـد. هنـگـــام اجرای برنامـه،ــشمـــا بایــد پیــغام امـــنیــتـــی که نشان دهد ایـن برنـــامـــه محصول شرکت سایفون می باشـد را مشاهـده کنید.

ســـایفون ۳ بطور اتوماتیـــک هنگام اجرای برنـامــه شروع به برقراری ارتـــبــاط می کنـــد. هنگام برقــراری ارتـباط، ایــکون در حال چرخــش نمـایـش داده می شود. شما می توانــید یکی از روشهــای تونل ارتبــاطـــی را دنـبـــال کنـید: وی پی ان، اس اس اچ یا اس اس اچ + VPN L2TP over IPSec SSH SSH plus obfuscation, a randomized layer on top of SSH to avoid protocol finger printing

ارتـــبـاط با سرور سایــفون هنگامـی برقرار می شود که ایـــکون سبـز نمایـش داده شود. در حالـت وی پی ان همه ترافیــک ارتــبــاطی شما بصورت اتوماتــیـک از طریـق سایفون ۳ وارد تونل ارتـباطی می شود.

در حالت اس اس اچ و اس اس اچ + سایـــفون ۳ بطور اتوماتیـک مشـخـــصه های پراکسـی سییـســتـــم ویندوز را جایگذاری می کنــنـــد و ترافیک برای برنـامـــه هایــی که از ایــن مشخصـه ها پیروی می کنــند را ازطـریق این کانــال ارتباطی عبور می دهـــد. ایـــن مشـخـصـــه ها بصورت پیــش فرض توسط همـــه مرورگر های اینتــرنـــت شنـاختـه می شوند.

به علاوه، در حالـت اس اس اچ و اس اس اچ +، سایفون ۳، یک کانال مجـــزا پیشنـهـــاد می کنـــد، جایـــی که ترافـیک ارتــبـاطی بین الــمللـی از طریـق پراکـــسی کانـــال می شود و نه ترافیـــک محلـی. هنگــامیـــکــه ایـــن انـــتـخاب فعـال اســـت، دامنه های بدون پراکســـی در قسمــت پیــامــها گزارش داده می شوند. قســمــت Tunneling پراکــسـی را چک کنـیــد.

هنـــگامیــکــه شما برنـــامـــه را می بنــدیـد، سایفون ۳ بطور اتوماتیـــک قطـع می شود. شمـا می توانید روی ایـــکون کلـیک کنـیـد تا ارتباط را برقــرار کنید.
آیــا سایــفون ۳ برای اندروید معـــتــبــر اسـت؟
هشـــدار: اخــیــرا یک شرکـت امـنیـتـی گزارش کرد که یک حفره امنـــیـتی درسـیـستـــم عامل اندروید پیـدا کرده انــد که موجب میـشود سیــستـــم چک کردن امضای دیــجیـتـــالـی اپ های اندوریـــد, برنــامه های مخـرب را به طور اشتبـــاه معتبــر گزارش کند. به کاربـــران پیــشـنـــهاد میـــکنـیــم که ویژگی تایـیـــد برنامه های گوگل را با دنبال کردن راهــنمایـی گوگل درایـنـــجـــا فعـــال کننـد.

هر سایفون ۳ برای کلایـــنت (یا بازدیــد کنــنـــده) انــدروید به عنوان یک فایـل APK انتـقــال می یابد که بصورت دیجیـتال توسط شرکــت سایفون امـــضــاء شده اســت. کلـــیـد عمومی معـتـــبــر شرکـت سایـــفون بصورت زیر اســـت

Owner: CN=Psiphon Inc., OU=Psiphon Inc., O=Psiphon Inc.,
L=Unknown, ST=Unknown, C=CA
Issuer: CN=Psiphon Inc., OU=Psiphon Inc., O=Psiphon Inc.,
L=Unknown, ST=Unknown, C=CA
Serial number: 349480e5
Valid from: Fri Jun 01 12:04:42 EDT 2012 until: Tue Oct 18 12:04:42 EDT 2039
Certificate fingerprints:
MD5: BB:08:CD:91:22:FC:EB:17:1A:4A:3B:90:65:CE:2E:58
SHA1: 49:2C:3A:49:20:F3:6B:AE:95:90:EB:69:A6:36:E9:88:A7:41:7A:95
SHA256: 76:DB:EF:15:F6:77:26:D4:51:A1:23:59:B8:57:9C:0D:
۷A:9F:63:5D:52:6A:A3:74:24:DF:13:16:32:F1:78:10
Signature algorithm name: SHA256withRSA
Version: 3

APK ممکــن است به دو صورت ارزیـــابــی شود: یک فایـــل با اســتخــراج گواهینـامـــه از آرشــیو و چک کردن ایـنـــکه آیــا کدهـایش با عدد بالـــا منــطبق است یا خیـــر. و روش دوم با شنــاسـایـی کردن گواهیـــنامـه فایـــل و امضـــای آن خواهد بود. برای نمونه، با اسـتفـاده از کد یونیکــس و ابـــزار جاوا:

$ unzip -p PsiphonAndroid.apk META-INF/PSIPHON.RSA | keytool -printcert
$ jarsigner -verbose -verify PsiphonAndroid.apk

سایــفون ۳ خودش را برای انــدروید بطور اتوماتـیک بروز رسـانی می کند و ایــن فرایند بصورت خودکـار مشخص میـکـــند که هر بروزرسانـــی معـــتــبـــر اســـت.
چگونه سایـفون ۳ را با اندروید اجرا کنم؟

روی لینــک APK سایــفون با ایمـــیـــل انـدروید خود یا با مرورگــر کلیــک کنـــیـــد تا عمــلیات نصب آغاز شود

برای دانلود شما باید دردستگــاه انــدروید خود نصـب برنامــه های non-market را فعــال سازید. سایـفون ۳ بری انــدروید خودش را بصورت اتوماتـــیک بروزرسانــی می کنـد.

هنـگامیکـــه شمـــا برنـامـــه سایـــفون ۳ را راه انـــدازی میکـــنیــد، بصورت اتوماتــیــک شروع به وصل شدن به شبکــه سایـفون می کند.

زمانــیـکـــه یک برنـامه به شبکـه متصــل می شود، برنامــه از پیـــش ساحـتــه شده مرورگر سایفون را مسـتــقر می کنـد. سایـــفون ۳ برای انــدروید بطور اتوماتـیــک ترافیک روی مرورگـــر پیـش فرض اندروید یا برنامـــه های دیگـر را کانالـــیـــزه نمی کند.بصورت پیـش فرض، فقــط مرورگـر سایـــفون از طریق شبکـه سایفون ۳ کانالیــزه می شود.

آموزش نصب و راه اندازی فیلتر شکن سایفون در کامپیوتر و اندروید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.