فیلم های ایرانی میلیاردی ممنوع التصویر در تلویزیون

فیلم های پرفروش و میلیاردی ایرانی که در تلویزیون ممنوع التصویر می باشند و به این دلیل بسیاری از کارگردان ها از این موضوع ناراحت می باشند بسیاری از مردم این در سینماها این فیلم را تماشا می نموده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فیلم های ایرانی میلیاردی ممنوع التصویر در تلویزیون را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : پرفروش‌ ترین فیلم های سینما , روز آدینه در برنامه تلوزیونی «من و شما» آرش ظلی پور با مهران غفوریان خاطرنشان کرد و گوی آشکار و بی پرده ای انجام دادند . با اعتنا به ریزش مخاطب تلویزیون در یکسری سال اخیر ,مدیران کانال های متفاوت سعی بر ایجاد برنامه هایی داشته اند که با طرح مساله چالشی بتوانند اعتنا بخش متعددی از مخاطبی را به خویش جلب نمایند .

یکی‌از این برنامه ها , «من و شما» است که قبلا هم حضور مهرداد میناوند
و کلام های وی در رابطه مربی و بازیکنان استقلال معضل های فراوانی بوجود آورد .

در اعلام‌کرد و گوی بین اجراکننده برنامه و مهران غفوریان که‌این روز ها فیلم «خالتور» را روی پرده سینما دارااست ,بحثی در رابطه سخیف و غیراخلاقی بودن این فیلم صورت گرفت .

تا قبل از این در مطلبی مفصل گفتیم که خالتور فیلم قابل قبولی برای خانواده ها نیست و بعدها منفیمسائلی که مطرح می نماید به مشغول کننده و خنده دار بودنش نمی ارزد البته سوال با اهمیت اینجاست چرا تلویزیون به جای یورش به فیلم های پرفروش در سینما انگشت اتهام را در سمت خودش علامت نمی رود؟

چه اتفاقی افتاده که «خالتور» بعداز ۶ هفته نمایش بیشتراز ۵ میلیارد فروش کرده و مخاطبان
متعددی در سانس های گوناگون در تالار های پخش این فیلم صندلی خالی نمی گذارند؟

متاسفانه در یک ده سال اخیر و علی الخصوص در سه سال قبل مسافت متعددی بین دو رسانه فرهنگی کلیدی مرزو بوم یعنی سینما و تلویزیون تاسیس شده است .
تلویزیون با اعمال خط قرمزهای گوناگون سعی بر تکوین سبک معاش متبوع خویش
در جامعه دارااست البته با نفوذ بیشتراز حد سریال ها و برنامه های ماهواره ای دربین مردمان و استفاده گسترده از شبکه های مردمی , سبک معاش تبلیغ شده بوسیله مدیران تلویزیون با دقت به مخارج صورت گرفته این اداره به هیچ وجه عملی نشده است .

افزایش مسافت بین سینما و تلویزیون بیشتر به تلویزیون ضربه زده است .

دلیلش نیز طلاق ستاره هایی است که تلویزیون در دو ده سال اخیر باطن اداره رشد داده و آنها را
درسمت سینما سوق داده است . اشخاصی نظیر مهران غفوریان و رضا عطاران که
عمل هنری شان را با تلویزیون آغاز کردند , درین همین سال سال‌ها کمتر از تمامی با تلویزیون همیاری داشته اند .

اصغر فرهادی وقتی تالیف کننده و کارگردان سریال های پربازدید تلویزیون بود البته همین سال سالیانکه به مهم ترین فیلمساز بین المللی جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده , مورد غضب مدیران رسانه ملی جای دارد .

حسن فتحی که کارش را با ساخت سریال های ملودارم در تلویزیون آغاز کرد , در سالیان اخیر با ساخت شهرزاد به مهمترین رقیب رسانه ملی در شبکه خانگی تبدیل شده. برادران قاسمخانی هم که زمانی پربیننده ترین سریال های تلوزیون را می نوشتند در سال های اخیر همکاری خود را با رسانه ملی کاهش دادند.

به نظر می رسد مدیران تلوزیون به جای متهم کردن این بازیگران که در فیلم های
پرفروش سینما حضور دارند، باید علت مسئله را در عملکرد خودشان ببینند.
برای مشخص شدن میزان فاصله سینما و تلویزیون و کاهش توجه بخش زیادی از مردم به رسانه ملی و سریال های نمایشی آن، کافی است به فیلم های پرفروش چند سال اخیر نگاهی بیندازیم.
سال ۸۸ «درباره الی» از مهمترین فیلم های سینمای ایران به یکی از پرفروش ترین های سال تبدیل شد. فیلمی که طیف زیادی از مردم به تماشای آن نشستند. این فیلم تا به امروز اجازه پخش از رسانه ملی نداشته است.

سال ۸۹ «پوپک و مش ماشالا» به کارگردانی فرزاد موتمن دومین فیلم پرفروش سال بود و هرگز از تلوزیون پخش نشد.در سال ۹۰، بعد از «اخراجی ها۳» و «ورود آقایان ممنوع» فیلم های «جدایی نادر از سیمین»، «شیش و بش» و «سعادت آباد» پرفروش ترین فیلم های سال بودند که سه فیلم آخر از رسانه ملی پخش نشدند.

پرفروش های سینما؛ غیرقابل پخش های تلویزیون

سال ۹۱، بعد از «کلاه قرمزی و بچه ننه» که با توجه به متعلق بودن امتیازش به تلویزیون، از رسانه ملی پخش شد،
«خوابم می آد» ساخته رضا عطاران، «گشت ارشاد» به کارگردانی سعید سهیلی و «من مادر هستم»
به کارگردانی فریدون جیرانی فیلم های پرفروش سال بودند که هرگز از تلویزیون پخش نشدند.

سال ۹۲ اما فاصله رسانه ملی و سینما آنقدر زیاد شد که حتی مسعود ده نمکی هم نتوانست فیلمش راکه پرفروش ترین فیلم سال بود از تلویزیون پخش کند. «رسوایی»، «هیس دخترها فریاد نمی زنند»و «گذشته» پرفروش ترین فیلم های سال بودند که هیچ کدام از رسانه ملی پخش نشدند.

سال ۹۳ «شهر موش ها۲»، «طبقه حساس» و «آتش بس۲» پرفروش ترین فیلم های سال بودند که هیچ وقتاز تلویزیون پخش نشدند. طبیعتا «معراجی ها» سومین فیلم پرفروش سال که ازابتدا به عنوان سریال در تلویزیون ساخته و فیلم آن در سینماها اکران شد از رسانه ملی پخش شد.

پرفروش‌ ترین فیلم های سینمای ایران

سال ۹۴ «نهنگ عنبر»، «ایران برگر»، «در مدت معلوم» و «گینس» پرفروش ترین فیلم های سال بودند که نه تنها از تلویزیون پخش نشدند بلکه مدیران رسانه ملی جلوی پخش تیزر برخی از این فیلم ها را هم گرفتند.

در سال ۹۵ «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، «من سالوادور نیستم»، «۵۰ کیلو آلبالو»، «سلام بمبئی»،«ابد و یک روز» و «بارکد« فیلم های پرفروش سال بودند که با توجه به رویکرد رسانه ملی به نظر می رسد هیچ کدام اجازه پخش از تلویزیون را نداشته و نخواهند داشت.

امسال نیز تا به اینجا «نهنگ عنبر۲»، «گشت ۲»، «خوب بد جلف»، «اکسیدان» و «خالتور» پرفروش های سال بوده اند و باید «آینه بغل» را هم به این فهرست اضافه کرد.فیلم هایی که قطعا هیچ کدام از رسانه ملی پخش نخواهد شد.

مخاطبین سینما عادت کرده اند در آثار سینمایی سال های اخیر در فیلم های اجتماعی و کمدیبا مسائلی مواجه شوند که امکان بیان آن در رسانه ملی وجود ندارد. وقتی رسانه ملی حتی از پخش یک ساز موسیقی در حین اجرای برنامه های خندوانه و دورهمی جلوگیری می کند،چرا باید توقع داشت مردم برای تماشای چند نوازنده موسیقی به سالن سینما نروند؟ خط قرمزهای متعدد صدا و سیما بیش از هرچیزی باعث فروش فیلم های سینمایی و اقبال مخاطبین به فیلم های کمدی سخیفی چون خالتور می شود.

فاصله سینما و تلویزیون در این سال ها بیش از حد تصور شده و این اتفاق قطعا به
رسانه ملی ضربه خواهد زد. رسانه ای که قرار است مروج سبک زندگی اسلامی ایرانی باشد،
باید برای جلوگیری از ریزش مخاطب و ستاره های سال های پیشین خود، آن ها را تخریب کند.

فیلم های ایرانی میلیاردی ممنوع التصویر در تلویزیون

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.