قتل چهار نفر از خانواده به طرز فجیع توسط پسر جوان

پسر جوانی که برای دوست شوهر این زن و سه بچه بود بعد از مصرف شیشه اقدام به قتل مادر و سپس کودکان نمود این پسر جوان مادر این بچه ها را خفه کرده و بهد از این کار با گاز منواکسید کربن همه بچه ها را به قتل رساند در ادامه تصاویر قتل چهار نفر از خانواده به طرز فجیع توسط پسر جوان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : مجرم جنایت شیشه‌ای , مجرم مردی برنا است که شب واقعه برای مصرف شیشه به منزل دوستش رفته بودالبته در یک لحظه مبتلا توهم شد و مامان خانواده را با دست هایش خفه کرد . وی برای صحنه‌سازی و فرارو گریز از جنایت ,دودکش بخاری را از جا درآورد تا کلیه چیز را یک گازگرفتگی نشان دهد البته با این فعالیت ,سه نوباوه خردسال خانواده هم بر اثر تنفس منواکسیدکربن جان باختند تا چهار قتل در پرونده مجرم ثبت شود .

سرهنگ سعیدیان , مدیر سازمان نبرد با قتل پلیس آگاهی ناجا , پزشک معالج دالوند , قاضی و متخصص حقوقیو هانیه فراهانی روان‌شناس در برنامه «رد پای حادثه» رادیو کشور ایران به تشریح جزئیات پرونده پرداختندو ریشه‌های این قبیل جنایت‌ها را مورد بررسی قرار دادند .

سعی ناکام برای گریز از جنایت

مدیریت سازمان پیکار با قتل پلیس آگاهی ناجا در رابطه این پرونده خاطرنشان کرد :
«زمستان ۹۱ , گازگرفتگی باعث به مرگ یک مامان و سه نوباوه خردسالش در یک ساختمان مسکونی به پلیس اطلاع داده شدبعداز انتقال اجساد به پزشکی رسمی مشخص و معلوم شد سه نوباوه چهار , شش و هشت ساله به‌دلیل تنفس منواکسیدکربن جان خویش را از دست داده‌اند ولی علت مرگ مادرشان , خفگی ناشی از فشار بر گردن است .

با کشف این سرنخ , پژوهش ها برای دستگیری آدم کش آغاز شد و سرنوشت ردپای یک کدام از دوستان عزیز شوهر مورد قتل واقع شده در داستان به دست آمد . »

سرهنگ سعیدیان به دستگیری تبهکار اشاره نمود و افزود : «متهم مردی مجرد است که برای مصرف شیشه و خوش‌گذرانیبه منزل مقتولان رفت وآمد داشت . شب رخداد , بابا خانواده به ضیافت رفته بودو جنایتکار به گمان اینکه وی به‌این زودی‌ها برنمی‌گردد , به منزل وی رفت و سرگرم کشیدن مواد شد. تبهکار بر اثر توهم ناشی از مصرف شیشه , ابتدا مامان خانواده را خفه کردبعد برای معمولی نمایش دادن رخداد , لوله دودکش بخاری را درآوردو سبب ساز نشر گاز منواکسیدکربن و مرگ سه نوپا چهار , شش و هشت ساله خانواده شد . »

جزئیات پرونده جنایتکار جنایت شیشه‌ایاشخاص را فارغ از آشنایی به اطراف خویش منش ندهیدسرهنگ سعیدیان بابیان اینکه اشخاص متاهل نباید«متهم پرونده , معتاد به شیشه و همکار بابا خانواده بود و ورودش به منزل , روابطی پیرو داشت .
مصرف شیشه منجر پیدایش اختلالات کم عقل در اشخاص میشود که اعم از آن‌ها , ارتقاء توان فیزیکی شخص , سرخوشی ,ناآرامی و اضطراب , سوءظن همراه با توهم , پرخاشگری , حمله‌های ناگهانی ,بی‌خوابی شدید , تکرار حرف‌ها و پرچانگی , تغییر‌و تحول ناگهانی در اخلاق و گفتار , خلل در فهم ,توهم پرواز از طول بلند و موردها شبیه است . این ماده بتدریج شخص را به خویش متعلق می نمایدو با ارتقا مصرف , نیز وی و نیز خانواده اش را به ورطه نابودی می‌کشاند . »

مجازات قصاص منتظر آدم کش بی‌رحم

پزشک معالج دالوند , قاضی و متخصص حقوقی بابیان اینکه درین پرونده , چهار قتل فیس داده است
که یک کدام از آن ها مباشرت و سه مورد دیگر تسبیب در قتل است ,
ذکر کرد : «در مباشرت , فرد به صورت بدون واسطه ,دیگری را به قتل میرساند ولی در تسبیب , شخص به‌طور بدون واسطه در قتل دخالتی ندارد و با شیوه‌هایی مانند ریختن سم در طعام , شخص را می کشد .در‌این پرونده با دقت به یک فقره مباشرت و سه فقره تسبیب در قتل , فعل عمدی فیس داده و مجازات تبهکار هم قصاص است
. اما در صورتی اولیای دم از قصاص صرف‌نظر نمایند گشوده نیز جنبه همگانی جرم پابرجاست و مجازات آن سه عدد دهه حبس خواهد بود . »

جنایتکار جنایت شیشه‌ای به جهت مصرف شیشه

او بابیان اینکه جریمه ها به کارگیری مواد‌مخدر , تهیه و تنظیم مکان برای مصرف و ارتباط نامشروع هم هر کدام مجازات جداگانه‌ای دارااست , افزود :
«براساس ماده قریه ضابطه نزاع با مواد مخدر , شخص معتاد بعداز دستگیری می بایست به مرکز ها ترک اعتیاد برده آنگاه مورد محاکمه قرار گیرد .طبق ماده ۱۹ هم مجازات به کار گیری مواد مخدر ۶۴ ضربه شلاق و برای تنظیم کننده محل مصرف دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق است. رابطه نامشروع نیز می بایست از جانب گلایه مند سری مطرح و پژوهش ها به صورت خصوصی و خصوصی صورت بپذیرد . »

این قاضی و متخصص حقوقی با اشاره به این که چنانچه شخصی چندین نفر را به قتل برساند در صورت تقاضای اولیای‌دم , قصاص می گرددافزود : «در این قبیل پرونده‌ها , زوج نمی‌تواند برای همسرش تقاضای قصاص نمایدولی در باب کودکانش از این حق شامل است . برای مقتوله هم والدینش در منزلت اولیای‌دم خواهند بود.ولی درصورتی که آنان در قید حیات نباشند , قوم و قبیله درجه‌۲ می توانند تقاضای خویش را به داگاه ارائه نمایند . »

قصاص منتظر جنایتکار جنایت شیشه‌ای

لزوم فراگیری خردسالان در خانواده

هانیه فراهانی

روان‌شناس

با پرورش فناوری در سال‌های اخیر , رابطه ها اشخاص هم با پیچیدگی‌هایی روبه‌رو شده‌است
و بعضی حد و مرزها رعایت نمی شود . شاهد این مدعی , ارتقا آمار کارشکنی و جدایی است
که به دلیل نادرستی مدیریت صحیح رابطه ها بین اعضای خانواده تعیین شده است . این در حالی است
که مدیر یک مهارت است و می بایست به خانواده‌ها آموخته شود . اولیه وظیفه به عهده پدر و مادر است .
آن‌ها بایستی به فرزندان خویش بیاموزند با رعایت هشدارها از افتادن در دام جریمه‌ها خشونت‌آمیز نظیر قتل و تجاوز در امان باشند
. پدر و مادر می بایست بدین نکته حائض اهمیت اعتنا نمایند لزومی به تردد با همکارانی که آشنایی صحت از آن ها ندارند , نیست .
بعضی بابا و مادر‌ها به فرزندانشان یاد می دهند دوستان عزیز خانوادگی را با لفظ ها عمو یا این که خاله صدا بزنند

در حالی که‌این عمل سبب ساخت جراحت دیوانه بدون شوخی در بچه میشود
و بدترین آسیب‌ها مانند تجاوز به خردسال ها هم از سمت همین اشخاص فیس داده است
. برای جلوگیری از این موردها , والدین بایستی در بازی هایشان با فرزندان ,
اعضای کلیدی تن آن‌ها‌را با نگارگری یا این که استفاده از عروسک‌ها نشان دهند .
همینطور بایستی به خردسالان بگویند هیچ گاه اذن ندهند اشخاص به نقاط مهم بدنشان دست بزنند .

برای فراگیری این مورد ها , ابتدا خویش پدر و مادر بایستی مورد یادگرفتن قرار گیرند . آن‌ها بایستی بدانند دو جور رمز داریم ;
عالی و بد . رمز عالی نظیر کادو به دست آوردن و سر بد نظیر تعرض است که نوباوه بایستی این قبیل مورد ها را صرفا با والدینش درمیان بگذارد .
بابا و مادر‌ها می بایست قوانینی مهیا نمایند تا خردسال ها کلام هایشان را براحتی با آن ها در بین بگذارند
و از طرفی پدر و مادر نیز نباید نوپا را شماتت نمایند .

در پرونده حاضر , شاهد قتل یک مامان و سه کودکش بوسیله همکار بابا خانواده بودیم .مواقعی مثل عدم حمایت کارکشته اجتماعی , حمایت ضعیف بین زوجینو نبود عوامل متفاوت در پیدایش این جنایت دخیل بوده است.

قتل چهار نفر از خانواده به طرز فجیع توسط پسر جوان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.