قرص های تاخیری چه عوارض تلخی بر روی سلامتی مردان دارند

قرص تاخیری در رابطه جنسی افراد تاثیر دارد افرادی که زودانزالی دارند و دچار نعوظ می باشند از این قرص ها استفاده می نمایند خوردن داروهای جنسی اغلب برای افرادی که دچار نعوظ و افزایش سن شده اند کاربرد دارد ولی باید پزشک معالج شما این داروهای تاخیری را تجویز نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر قرص های تاخیری چه عوارض تلخی بر روی سلامتی مردان دارند  را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : مشکلات جنسی یک کدام از مهمترین گرفتاری های مردمان در معاش است . مشکلات جنسی در مردان از مشکلات شایعی است که دقت مردان را برای معالجه آن در سمت داروهای ناتوانی جنسی کشانده است . زود انزالی یکی‌از مشکلات جنسی شایع در مردان است . بیشتر آقایان برای معالجه نقص‌ زود انزالی در راستای قرص های تاخیری می‌روند فارغ از این که از دلایل آن اطلاعی داشته باشند . قرص های تاخیری در اکثر زمان ها مردها گاه گهگاه اشکالاتی در نعوظ مشاهده می شود که در حالتی‌که این حادثه به صورت مکرر فیس دهد , احتیاج به معالجه دارااست . دیابت , فشار خون بالا , مشکلات قلبی , عدم تعادل هورمونی و مساله مرتبط با پروستات عارضه ها بعضا از داروها مخصوصا داروهای ضدفشار خون و روانگردان هست ; همینطور اضطراب , افسردگی و عدم خودبا‌وری اعم از عواملی میباشند که احتمال اختلالات نعوظ را ارتقاء می دهند .

ناتوانی جنسی یا این که مشکل در نعوظ , سبب روی آوردن مردان به استفاده از داروهای جنسی و قرص های تاخیری می گردد , لذا در اینجا شمارا با داروهای ناتوانی جنسی مردان و دلایل آن ها آشنا می‌کنیم .
بیماری جنسی برای هر کسی احتمال دارد حادثه بیافتد . برای معالجه بیماری های جنسی روش های متفاوتی موجود هست ; ازجمله این روش ها می شود به مراجعه به دکتر معالج ارولوژ و یا این که چه بسا متخصص ها سکس تراپی مراجعه کرد . ولی بجهت وجود تابو های اجتماعی اکثر اوقات مردمان از مراجعه با این مرکز ها خویش داری کرده و به سراغ دارو های تقویت جنسی میروند .
ناتوانی جنسی میتواند از مشکلات روحی و یا این که جسمی شخص ناشی شود . این بیماری در آقایان با بالارفتن سن , نسبتا همگانی است . ولی این ایام تجویز دارو بوسیله دکتر میتواند این ایراد را حل نماید .
اشکال قرص های تاخیری و جنسی و دلایل آن‌ها
سیلدنافیل
اسم تجاری : ویاگرا – ارکتو
قرص‌های سیلدنافیل که در مقادیر ۵۰ , ۲۵ و ۱۰۰ میلی گرمی بوده و ماکزیمم دوز روزمره ۱۰۰ میلی گرم بوده و خوب تر است از مقادیر ۲۵ استارت شود و در صورت عدم جواب دهی دلخواه اندازه مصرف ارتقاء یابد .
دلایل :
از عارضه ها این دارو سردرد ( به جهت کاهش فشار خون ) و شم گرگرفتگی هست و عارضه ها خطرناک مثل تاری رویت کرد و سیانوپسیا ( تغییر تحول رنگ در دیدگاه و دیدن اشیاء به رنگ آبی رنگ ) و اختلالات شنوایی بوده که نیاز به جدا مصرف و مراجعه فوری به پزشک معالج دارااست .
وگادول ( Vega – Dol )
وگادول Vega – Dol اسم تجارتی مخدر ترامادول در میهن هندوستان میباشد که با اسامی دیگر مثل Veldrol و وکتادول VICTADOL و شبیه آن بر روی وب به فروش می رسد . این قرص از ادغام ترامادول با سیلدنافیل که ماده‌ای فراوان خطرناک است تنظیم میشود . قرص ترکیبی وگادول ( سیلدنافیل و ترامادول ) دربردارنده ۱۰۰ میلی‌گرم سیلدنافیل و ۵۰ میلی‌گرم ترامادول است .
عارضه ها :
هر چند قرص تاخیری وگادول تا حدودی سبب به تأخیر پرتاب کردن و معالجه زود انزالی می شود البته در دراز برهه زمانی دلایل جبران‌ناپذیری بر سالم تن خواهد گذاشت . سکته قلبی ناگهانی , سکته مغزی , از دست رفتن بصیرت و شنوایی , ارتقا فشار دیده و سوء هاضمه از دلایل متداول این قرص است .
تادافیل ( سیالیس )
cialis قرص‌های سیالیس عملکردی شبیه ویاگرا دارااست ولی دوچندان حاذق خیس از ویاگرا بوده و ماده تأثیر گذار حساس آن تادالافیل می باشد که موجب نعوظ ( محکم و راست شدن ) آلت میشود و تا حدودی در تأخیر در انزال هم تأثیر گذار میباشد .
معمولاً سیالیس را بصورت یک قرص در حین موردنیاز مصرف می‌نمایند , این زمان می تواند از ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه پیشین از تمایل به مقاربت و قربت استعمال شود . ( سفارش می گردد جهت جذب خوب تر اثرات دارو , یک جام آب خنک بنوشید )
عارضه ها :
مصرف بیشتر از یک توشه طی روز تادالافیل ابدا سفارش نمی شود .
مصرف مقادیر بیش تر از حد تادالافیل قادر است منجر دردهای قفسه سینه , منگی , ضربان نامنظم قلب و تورم پاها و خلل در منظر شود .
واردنافیل ( لویترا )
واردنافیل با مهار فسفودی استراز تیپ 5 در اجسام غاری صورت آلت تناسلی مردانه سبب ساز ارتقاء اثر نیتریک اکساید در پایانه‌های عصبی و سلول‌های اندوتلیال در اجسام غاری صورت میگردد . در سود باعث به گشادشدن عروق و ارتقا جریان خون به اجسام غاری صورت و نعوظ آلت تناسلی مردانه در قبال تحریک جنسی می گردد .

دلایل :
کاهش ناگهانی شنوایی یا این که از دست رفتن شنوایی که شاید با وزوزگوش و سرگیجه همراه باشد شاید با مصرف واردنافیل صورت دهد .

این قرص بوسیله بیماران مختص مثل بیماران کلیوی , بیماران دستگاه گوارشی و . . . مصرف نگردد.

کپسول تقویت جنسی اگزوتیک پلاس مارنیز ( Marnys Exotique Plus Capsulas )

روش مصرف : روزمره 1 تا 2 کپسول قبلی از خوراک میل شود .

ترکیبات اصلی :

گیاه جین سینگ کره ای ( Panax Ginseng ) : یک تونیک و آداپتوژن گیاهی است و در افزایش سعی قوای جنسی مؤثر است .

گیاه گوارانا ( Guarana ) : جهت رفع خستگی مؤثر میباشد و به ارتقا توان و تحریک پذیری جنسی نقش موثری داراست .

گیاه Eleuterococcus : اقتدار رویا رویی با استرس و خستگی را ارتقا می دهد و در محافظت سالم جنسی و ارتقاء میل جنسی مؤثر هست .

ماده مضاعف مغذی Royal jelly : غذای ویژه ملکه زنبور عسل میباشد و یک انرژی ارگانیک با اثرات شگفت انگیز است .

اسید آمینه تورین : در ارضاء خل وچل و تحریک پذیری جنسی نقش موثری داراست .

احتیاط :

در صورت بارداری و شیردهی و هم مصرف هم‌زمان با داروهایی همچون وارفارین و دیگوکسین با دکتر معالج خویش مشورت کردن کنید .

در اشخاص در گیر به آسم یا این که حساسیت شدید با احتیاط استعمال شود .

در جای کم آب و خنک و بدور از دسترس کودک ها محافظت شود .

– قرص تاخیری فارغ از دلایل – قرص تاخیری سیلدنافیل

کپسول تقویت جنسی جنسینگ پلاس اسی ( ESI Ginseng Plus Tablets )

تونیکی قدرتمند و مؤثر برای تن و اعمال مغزی

روش مصرف :

روزمره یک کپسول , همراه با یک جام آب , ترجیحاً صبج ها یا این که در طول خستگی مصرف فرمائید .

احتیاط :

در صورت وجود هرگونه آلرژی به مواد اول , بیشتر از دوز پیشنهادی روزمره مصرف نگردد .

در دوران بارداری و شیردهی با لحاظ دکتر معالج مصرف گردد .

قرص تاخیری گیاهی آفرودیت

قرص آفرودیت یا این که هر ۲ میلیلیتر قطره دربردارنده عصاره کم آب گیاهان فوق می باشد :

میوه خارخاسک ۴۰ میلیگرم

زنجبیل ۱۲/۲۷ میلیگرم

زعفران ۳ میلیگرم

دارچین ۱۱ میلیگرم

شیوه مصرف : یک قرص آفرودیت ۳ توشه درروزبعداز خوراک میل شود . آفرودیت را می‌توان برای حصول فیض خوبتر بطور دائمی مصرف نمود

مورد ها منع مصرف :

در بیماران قلبی و بیمارانی که دچار به نبود فشارخون می باشند مصرف دارو می بایست با احتیاط صورت بپذیرد

عارضه ها جانبی :

بیمارانی که نسبت به اسانس‌های گیاهی آلرژی نشان میدهند , می‌بایستی این دارو را با احتیاط مصرف کنند .

پاروکستین ( Paroxetine )

اسم تجاری : Paxil , Pexeva

داروی پاروکستین یک کدام از گونه های کار کشته داروهای SSRI بوده که میگردد از آن برای معالجه زود ارضایی استفاده نمود . تغییرات رفتاری , ناتوانی در در دست گرفتن اکثری مورد ها نظیر تکان بدون نقص چشم‌ها , سردرد , نماید شدن ضربان قلب , تهوع ( خصوصاً در اوایل مصرف ) و… تمامی از عارضه ها جانبی پاروکستین محسوب میگردند که نیاز است شخص با پزشک معالج خویش تماس حاصل فرماید .

مورد ها منع مصرف

کسانی که به دیگر داروهای شبیه ( داروهای مهارکننده ) مثل سروتونین آلرژی نشان داده‌اند .

مصرف هرداروی دیگری به طور به طور همزمان اعم از مسکن‌ها , مسکن ها , ضد تشنج و… ( در صورت مصرف هردارویی حتماً پیش از تجویز پاروکستین , داده ها را در اختیار پزشک معالج قرار دهید ) .

سرترالین ( زلوفت )

اسم تجاری : Zoloft , Asentra , Lustral و . . .

اين دارو يك مهاركننده قوي و انتخابی بازجذب نوروني سروتونين ( SSRI ) هست و با تقويت فعاليت سروتونرژيك در CNS ومتعاقباً مهار فعاليت آدرنرژيك در ناحيه locus ceruleus میشود .

عارضه ها :

خواب آلودگي , گيجي , خستگي يا ضعف , مشكلات گوارشي اعم از بي اشتهايي , اسهال , خشكي دهن , نقص‌ در هضم خوراک , تهوع , دردشكمي , نفخ , كاهش وزن , سردرد , افزايش تعريق و . . . از عارضه ها این قرص‌ها می‌باشند .

سیتالوپرام ( Citalopram )

همانند داروی سرترالین , داروی سیتالوپرام هم یک کدام از گونه های توانا داروهای SSRI بوده که از آن برای معالجه زود انزالی استفاده میشود . احتمالاً بهبود حاصل از این قرص‌های تاخیری تا 3 هفته پس از استارت مصرف خویش را نشان نمی‌دهد . در حالتی که این قرص تاخیری تا شش هفته تأثیر خویش بر زود انزالی را نشان نداد و یا این که تاثیرات جانبی آن اختلال ساز شد , می بایست با دارویی دیگر جایگزین شود .

کلومیپرامین ( Clomipramine )

طی مطالعاتی گزارش شده کلومی پرامین , در معالجه زود انزالی مؤثر است البته به جهت دلایل ۵ الی ۱۵ درصدی آن نظیر ایراد روئت کرد , کم آبی دهن و بقیه عارضه ها کولینرژیک مصرف آن محدود شده است . داروی ذکر شده با مختل کردن بازجذب سروتونین در مغز سبب ساز ارتقا سروتونین شده و سبب ساز به تأخیر پرتاب کردن انزال میگردد .

فلوکستین ( Fluoxetine )

داروی فلوکستین یک کدام از گونه های قادر داروهای SSRI بوده که میگردد از آن برای معالجه زود ارضایی استفاده نمود . احتمال دارد بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعداز استارت مصرف خویش را نشان ندهدو یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

عوارض کلی ناشی از مصرف قرص های تاخیری

سردرد

سردرد یکی از شایع ترین عوارض استفاده از این داروهاست. تغییر ناگهانی در جریان خون ناشی از افزایش مقدار نیتریک اکسید، موجب سردرد می شود.

این عارضه در تمام قرص های تاخیری و داروهای ناتوانی جنسی دیده می شود و تغییر دارو، فایده ای ندارد. بهتر است درباره این مشکل با پزشک تان مشورت کنید.

بدن درد

برخی از افراد پس از مصرف این داروها، دچار درد در تمام ماهیچه های بدن شان می شوند.

برخی از افراد هم ازکمردرد شکایت می کنند. با نظر پزشک تان می توانید داروی تان را عوض کنید.

مشکلات گوارشی

داروهای مربوط به درمان ناتوانی جنسی ممکن است دستگاه گوارش را دچار مشکل کنند که رایج ترین آنها هم سوء هاضمه و اسهال است.

البته برای کم کردن این عارضه، بهتر است رژیم غذایی تان را تغییر دهید. به جای نوشیدنی های کافئین دار یا آب میوه، آب معمولی بنوشید. اگر تغییر رژیم غذایی فایده نداشت، با پزشک مشورت کنید.

سرگیجه

افزایش در نیتریک اکسید برخی از مردان را به سرگیجه مبتلا می کند. البته این نوع سرگیجه ملایم است.

اما سرگیجه، هنگام فعالیت های روزانه، عذاب آور است. در موارد نادر هم سرگیجه چنان شدید می شود که فرد، از حال می رود.

این وضعیت خطرناک است و باید به آن توجه و فورا به پزشک مراجعه شود. حتی اگر کمی هم سرگیجه دارید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

تغییر در بینایی

داروهای درمان ناتوانی جنسی، ممکن است روی دید شما تاثیر منفی بگذارند.

برخی از این داروها می توانند موقتا دید فرد را تغییر داده و حتی او را دچار تاری دید کنند.

از دست دادن بینایی و یا تغییری که موقتی نیست، مشکلی جدی است و بلافاصله باید به پزشک مراجعه کرد.

سرخ شدن

گاهی اوقات هنگام مصرف این داروها، پوست فرد به شدت قرمز می شودکه البته موقتی است.

بیشتر پوست صورت و به ندرت قسمت های دیگر بدن سرخ می شود.

گاهی اوقات هم پوست صورت دچار لک می شود یا در موارد شدیدتر جوش می زند.

سرخ شدن و جوش زدن فقط می تواند اثر بدی روی ظاهر فرد بگذارد اما خطر سلامتی جدی به دنبال ندارد.

با مصرف غذاهای داغ و یا تند، نوشیدنی های الکلی و یا بودن در هوای گرم، این سرخ شدن ها بیشتر هم می شود.

گرفتگی و یا آبریزش بینی

گرفتگی و یا آبریزش بینی یکی از عوارض رایج مصرف این داروهاست.

اما بیشتر اوقات خود به خود برطرف می شوند. اگر این عوارض بادوام بودند، حتما با پزشک مشورت کنید.

تشخیص عوارض شدید و نادر

اگرچه این داروها با عوارضی که به آنها اشاره شد، همراه هستند. اما گاهی اوقات عوارضی مشاهده می شود که پیش از آن دیده نشده بوده است.

این عوارض می توانند به شدت خطرناک باشند. عوارضی مانند:

پریاپیسم (یا نعوظ مانا که بیش از 4 ساعت طول کشیده و بسیار دردناک است.)

تغییر ناگهانی در شنوایی

ازدست دادن بینایی

به محض مشاهده هریک از موارد فوق باید به پزشک مراجعه کرد.

قرص های تاخیری چه عوارض تلخی بر روی سلامتی مردان دارند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.