عکس لاله اسکندری و همسرش + بیوگرافی لاله اسکندری

لاله اسکندری خواهر ستاره اسکندری هر دو بازیگر سینما و تلویزیون می باشند او فارغ التحصیل رشته طراحی گرافیک از دانشگاه تهران می باشد اولین فیلمی که لاله اسکندری به ایفای نقش پرداخت متولد ماه مهر در سال 78 بود که بسیار فیلم پر فروش و زیبایی بود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس لاله اسکندری و همسرش + بیوگرافی لاله اسکندری را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بــیوگرافی و زندگـــینامـــه لاله اســکـندری

نام :لالهلـــاله اسـکـنـدری

نام خانوادگی :اسکنــدری

تاریــخ تولد :1354

محل تولد: تربت حیدریــه

تحـــصیـــلـات:دانش آموختــه رشتـه طراحی گرافـیک

تاهـــل:متاهـــل

لاله اســـکـــندری متولد 1354 در تربـــت حیدریــه و خواهــر ستاره اسـکـــنـدری بازیــگـر سیــنما و تلویزیون میـــبـــاشـــد.


کودکی لاله اســـکــنـــدری

او دو خواهر هنرمنــد به نامهای ستـــاره اسـکــندری (بازیـگــر) و سارا اســکنــدری (چهــره پرداز) و یک برادر هنـرمنـــد به نام سیـــامـــک اســـکـنــدری (عکــاس) دارد. لاله همـچـنین برادرزاده عبـــدالــحـســین اسـکنــدری گوینـــده و مجری رادیو و تلویزیون است.

 


لالــه اسکنـدری و خواهرش ستــاره اســکنـدری

لالـه اســکـــنـــدری دانش آموختـــه رشـــتــه طراحـی گرافـــیــک از دانـشـگــاه آزاد اســلـامـــی واحد تهـــران مرکـــز اســت. آغـــاز کار وی در سینــمـــا با بازی در فیلـــم«متولد ماه مهـر» به کارگردانی احـــمـــدرضا درویش در سال 1378 بود.


تحـــصیــلات لالــه اســـکــندری

اشـــتـــغـــال اسـکـنــدری به حرفه بازیگــری در سیـــنــما و تلویزیون، مانـع از ادامــه فعـــالیت های وی در دیگــر عرصـه های هنــری چون نقــاشـــی، موزائیک و عکـاسی نشده اســت. در حوزه عکاسـی، او تاکــنون دو نمــایـــشـگاه انــفــرادی عکـس در ایـران و سوئد برگــزار کرده و در دو نمــایــشگـــاه گروهی عکـــس در آمـریکــا نیــز شرکـــت داشتــه است.

شغل و علـاقـــه ی لالــه اســـکـــندری

لاله اسـکندری کتابـخـانــه تقریــبــا بزرگی دارد که کتاب های داسـتـانـی و غیرداستانـــی فراوانــی در آن وجود دارد. او در مورد مطـــالـــعــه کتـــاب در اوقات فراغـت می گوید:«من مطـــالعه رمـــان، داستان های کوتاه و شعـــر آن هم از نوع شعر نو را خیلی دوست دارم. برای همـــین اخبـــار کتاب های روز را دنـــبال می کنم و نقـد داســـتــان ها و کتاب های ادبی را در روزنــامـه ها و مجلـات تا آنـجـــا که وقتم اجازه بدهد دنــبال می کنــم.»


لالـه اسـکندری به همراه مادر وخواهـرش

او در مورد اولیـــن کتـاب داســتـــانـی که خوانده هم می گوید:« ماهـــی سیاه کوچولو اولین کتابی بود که مادرم برای من و ستــاره گرفت. حدودا 5 ساله بودم که مادرم آن کتـــاب ها را برای ما خوانـد. در همـــان دوران تصویر قشــنگـی از آن ماهــی سیــاه در ذهنـــم به وجود آمــد.

آشنـایی و ازدواج لالـــه اسـکـنـــدری و همـسـرش:

لالـه اسکــنـــدری در سال 1386 در یک نمـــایـــشـگاه صنـعـت ساخـتـــمان در تبـریــز با همـــسرش ساسان فیروزی آشـنا شد.


لالـــه اســکـــنــدری و همـســرش

لاله اسـکنـــدری:من به خاطر کار و تجـربه ای که دارم و رشتــه تحصیلــی ام که گرافـــیـک بوده است، علاقه زیادی به این رشــتـــه دارم و چون در دکوراسیون و کارهای پتیـــنــه و موزایـیک و بحـث چیـدمـــان خانه و بخش زیبـایـــی شناســـی آن سال ها فعــالـیت می کنـم، به دیـــدن آثار علـاقمــنـد هســـتـــم و به دیـــدن نمــایـــشگــاه رفتــم تا ببـیـنـم می توانـم در بخـش خارج از تهـران هم مشـــارکت داشتـــه باشـــم. شرکـت ساسان در همان نمایشــگـــاه غرفـــه داشـــت و من برای دیدن غرفــه و بازدیـــد شرکـت آنـــها رفتم. می خواســـتـم با نوع این فعالــیت نیـز آشـنــا شوم و من در کارهای طراحی با شرکـــت ایــشان مشــغول کار شدم و یکـســـری کارهای تبلـیـــغــاتـی با هم انـــجــام دادیم و ایــنجا بود که آشنـــایــی ما آغـاز شد.

آغــاز کار لالـــه اسـکندری در سیـنما با بازی در فیــلــم متولد ماه مهر به کارگردانی احـــمدرضـــا درویش در سال 1378 بود.


لاله اســـکندری در نقـــش های متـــفاوت

او با بازی در مجــموعه تلویزیونی خاک سرخ استــعدادهـایش را به معـــرض نمایش گذاشت و با بازی در نقش زنـــی که حرف نمـــی زنـــد در فیلم ایــن زن حرف نمـــی زنــد ، بازی قابــل توجهـی از خود ارائه داده اســـت.


لاله اســکنـــدری در فیـــلم این زن حرف نمیزنــد

ایـــن زن حرف نمـــی زند فیلمی ساخته احمـد امینی در سال 1381 اســت. در ایـن فیلم کتایون ریـــاحـی ، لالـــه اســکــنـــدری ، شهـاب حسیـنی ، حمــیدرضا پگـــاه ، حامــد بهــداد ، محمـــد حاتــمــی و کوروش تهـامـــی به ایـفای نقش پرداخــتــه انــد.

فیـــلم شناســی

فیــلـمــهای سینمایـی

خشـــاب خالی (1387)
آخــریـن نقش (1386)
مخمصــه (1386)
آفتــاب بر همــه یکســـان می تابـد (1385)
رانـنده تاکـسی (1385)
شوریــده (1383)
گرداب (1383)
این زن حرف نمی زنـد (1381)
شراره (1378)
متولد ماه مهر (1378)

مجـــموعه های تلویزیونی

خاک سرخ
مشــق عشـق
در چشم باد
همچون سرو 1389
مادر 1389
اولین انتخـــاب 1392
روز نهم
دولت مخـفــی 1393

لالـــه اســکــنـــدری در نقــشـهـــای متـــفـــاوت

لاله اســکنـــدری با هنــرنمایـــی در آفـتاب بر همــه یکـسـان می تابـد

هنــرنـمـایی خانـــم اسکـــنـدری در نقـــطه شوم

لالــه اســـکــندری و بهــنـاز جعـــفــری در خاک سرخ


پژمـــان بازغـــی و لالـه اســکندری در فیـــلـــم دولت مخفـی

لاله اسـکندری و شهـره لرستـانـی در اولیـــن انتـــخـاب

لاله اسکندری و خواهرش در کنار مهران مدیری

عکس لاله اسکندری و همسرش + بیوگرافی لاله اسکندری

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.