لباس مناسب برای مهمانی ها مجالس عروسی

لباس های مهمانی باید خاص و زیبا باشند شما باید از بهترین لباس در مهمانی ها و مجالس استفاده نموده و بتوانید لباس مورد نظر خود را با کیف و کفش های مناسب ست نمایید ما در این مقاله ست نمودن درست لباس را به شما آموزش خواهیم داد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر لباس مناسب برای مهمانی ها مجالس عروسی را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن: همه ما به سني مي رسيم كه یک دفعه متوجه مي شويم همگی افرادي كه اطراف خویش مي شناسيم در حالا تزویج میباشند . برخی از ما احتمال دارد چه بسا آپ تو دیت عروسی خودمان نزدیک می شویم و بعضا از ما هنوز وصلت نکرده ایم , البته به عروسی های دوستان خوب متعددی رفته ایم . از سی سالگی به سپس به نقطه ای در معاش مان می رسیم که دیگر عروسی های متعددی چشم ایم و در آنان کمپانی کرده ایم . به لحاظ مي برسد لباسی که در عروسی ها میپوشیم بايد نسبتا معمولی باشد , ولی ممکن است تعجب نمائید که گزینش لباسی که برای عروسی بقیه افراد می‌پوشیم می‌تواند مضاعف طاقت فرسا و پیچیده باشد .

صرفنظر از اين كه چه زمان از پایانی مراسم عروسی که در آن کمپانی نموده اید قبل , مروری بر جامه ها و اکسسوارهایی که می‌توانید در مراسم عروسی سایرافراد پوشیده و استفاده کنیم یا این که نکنیم , می‌تواند کارساز باشد . به همین علت با كارشناسان حوزه مد سخن كرده ایم و در اينجا نكاتي آورده ایم كه میتواند به شما در خصوص پوشيدن یا این که نپوشیدن بعضا جامه ها و استفاده از بعضا اکسسوارها در مراسم عروسي دوستان عزیز یا این که اقوامتان موثر واقع شود .

 

بايد خرقه های تک رنگ يا طرح هاي معمولی تعیین كنيد

ممكن است روز عروسي خودتان نباشد و تنها به عروسي شخص ديگري دعوت شده باشید , البته مي دانيد كه دوربين هايي ازچپ و راست و تمامی طرف می باشند كه از شما عكس مي گيرند , پس مي خواهيد كه زيبا باشید و در بهترين موقعیت ظواهر شويد . به خواسته انجام اين دستور , كارشناسان مد پيشنهاد مي كنند كه ( بيشتر خرقه های تک رنگ و طرح های معمولی مطلوب شما است . ( به علاوه در اين سناريو , جامه روشن گزينه مطمئن و صحت براي پوشيدن است .

با دقت به اين قضیه , سالها است كه این اعتقاد و باور موجود هست که بایستی از طرح هاي منش منش افقي دوري كنيم و از رویه رویه عمودي استفاده كنيم . در شرایطی‌که بخواهيم بلندتر و لاغرتر چشم شویم , مي توان با اطمينان اعلام‌کرد كه اصل عمومي همين است . اما هنگامی مي دانيم كه قرار است در یک سری عكس ديده شويم . بر خلاف اين قضيه صراحت دارد . همان طور كه مطالعات نشان می دهند , رویکرد رویه افقي در مقايسه با روش راه و روش عمودي , موقعیت باریک تری به پیکر ما می دهند . چنانچه براي عروسي بعدی , قصد استفاده از طرح منش روش باريك بی آلایش داريد , رویه روش عمودی را کنار بگذارید و راه و روش رویه افقي را گزینش كنيد .

حتماً دامنی تا نوک انگشتان پایتان بپوشید

با آنکه شاید خرقه كوتاه یا این که دامن کوتاهی كه اخيراً آن را خریده اید , فراوان خوشگل و جالب باشد و به شما بیاید , البته عروسي , مكاني براي آشکار کردن آن نيست . پس آن را در منزل گذارده و در‌پی لباسي بلندتر و مطلوب خیس باشيد . بلوز ها و دامن ها بايد طولشان تا نوك انگشتان پا باشد . از آنجايي كه شما در مراسم عروسی زياد مي نشينيد و بلند مي شويد , دیدنی نيست كه تروتمیز دامن تان را پايين بكشيد .

چيزي دلخواه با محل مراسم تعیین كنيد

درصورتی که مي دانيد كه عروسي قرار است در كجا برگزار شود , مي توانيد از اين نكته استفاده كنيد كه چه چيزهايي در اين مكان مطلوب پوشيدن است و چه چيزهايي مطلوب پوشيدن نيست . در شرایطی که در وسط فصل تابستان قرار است در محوطه بيرون زير نوروروشنایی خورشيد بنشينيد , مي توانيد لباسي بپوشيد كه بسيار متعدد باشد . سازه به حیث کارشناسان مد فرنگی : معلوم بودن محل برگزاري مي تواند به شما كمك كند چه چيزي بپوشيد . رويداد مذهبي ممكن است نياز به پوشاندن موها و بازوهايتان داشته باشد يا جامه فضاي گشوده براي يك رويداد ساحلي مطلوب خواهد بود .

از آنچه در کارت دعوت درج شده موعظه بگیرید

نکته مثبت اینجاست که حتي در شرایطی که چيز زيادي درباره ی مراسمی كه قرار است در آن حضور يابيد نمي دانيد يا هنوز مطمئن نيستيد كه چه لباسي دلخواه است , بيشتر دعوت طومار ها مي توانند داده ها بيشتری در این مسیر به شما بدهند كه ممكن است در حین تعیین جامه براي پوشيدن در آن مراسم , برایتان مفيد باشد .

شارون شواتزر , كارشناس بين المللي اتيكت در این مورد می گوید : ( محل و زمان عروسي را مورد‌علاقه قرار دهيد تا در باب اينكه چه گونه جامه بپوشيد تصميم گيري كنيد . چنانچه دعوت طومار نشان دهد كه مراسم در غير رسمي تر باشد.”

اين ایام در بعضا دعوت طومار ها , چه بسا تم و موضوعی برای مراسمی كه عروس و داماد ممكن است براي روز یگانه شان بخواهند داشته باشند , معين شده‌است . اکثر اوقات جامه دلخواه این مراسم ( که بیشتر همراستا متمدن غربی است ) در یک‌سری طبقه قرار مي گيرد كه به ( كروات سياه ( پر اسم و رسم است , یا این که قادر است خرقه غير رسمي باشد يا خرقه جدي و دارای اهمیت . از لحاظ جامه رسمي , ( كروات سفيد ( در جايگاه بالاتری جای دارد و نشان دهنده پوشش خرقه بلند زيبا با طولي تا روي زمين است و ( كروات سياه ( نشان دهنده پوشيدن يك خرقه بلند تا روي زمين يا خرقه كوتاه است . شما خرقه مطلوب مهماني مي پوشيد , براي مناسبت غير جدي , يك جامه مهماني كافي خواهد بود و براي مهماني جدي , يك جامه آزاد بی آلایش براي زير خورشيد فصل تابستان مناسب است . در صورتی‌که اين نکات راهنما را دنبال كنيد , پس وضعيت تان براي گزینش جامه روشن مي شود .

نمي توانيد اشتباها خرقه غير مناسبي نظیر خرقه تقریبا سياه بپوشيد

اکثر اوقات شنيده ايد كه هر خانمی حتما بایستی دست‌کم یک تی شرت کوتاه سياه ( LBD ) داشته باشد , و اين بلیز را براي اكثر مناسبت ها نظیر مهماني ها و دیگر مراسم , در كمدش معلق كند . البته آيا LBD برای مراسم عروسي نیز مطلوب است؟ همان طور كه گویا است , اين جامه دلخواه است!

یک متخصص مد می گوید : ( جامه کوتاه سياه مي تواند براي هر مناسبتي پوشيده شود و عروسي ها نیز از اين قاعده مستثني نيستند . در شرایطی که در كمد لباستان یک بلوز کوتاه مشکی نداريد , پس اين مجال را تحت عنوان بهترين زمان براي خريد در لحاظ بگيريد و خرقه جديدتان را بخرید . بدانيد كه از اين خرقه به میزان كافي استفاده خواهيد كرد .

 

كفش هاي راحت تعیین كنيد

همان طور که میدانید پوشیدن کفش راحت در هر مراسمی یک کدام از اصول اتیکت همگانی است . طبیعتاً منظورمان پوشيدن كفش هاي صورتي روشن پياده روي تان براي عروسي نیست . بلكه منظورمان پوشيدن كفش عالی و زيبا يعني پوشيدن كفشي كه بتوانيد به راحتي یک سری ساعت آن را بپوشيد است . آليس هد , یک مدير طرح ریزی و برگزاري عروسي در ایالات متحده پيشنهاد مي دهد كه ( كفش هايي را تعیین كنيد كه براي یکسری ساعت قابل پوشيدن باشد . (

در حالي كه همگی ما احتمالاً كفش هايمان را از زير ميز در خواهيم آورد و دوباره آن را براي رقصيدن در زمان مجلس رقص خواهيم پوشيد , براي عروسي , بايد بدانيم که موضوع دورازشوخی خیس است . وی افزود كه «اين نكات , اتیكت و سبك را تركيب مي كند . اين اصلاً عالی نيست كه پايتان خسته شود و كفش تان را درآورده و در دستتان بگيريد يا انبوهي از كفش هاي كنار گذارده در کناره فضاي پذيرايي ايجاد كنيد . »

در حالي كه خريد كفش هاي پاشنه بلند براي برخي از مناسبت ها ممكن است وسوسه انگيز باشد , پیشین از اينكه پول خویش را به دور بياندازيد , شديدا شما‌را تشويق مي كنیم كه در دکان كمي گام زده و ببينيد آيا مي توانيد به راحتي آن‌ها‌را براي یکسری ساعت بپوشيد يا خير . درصورتی که جواب خير است پس مجدداً در خصوص خريد يك جفت كفش تخت تصور کنید كه با اين كار مي توانيد در بين عروسي و پذيرايي اين دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كرده و كفش اضافي را باطن ماشين قرار دهيد!

چنانچه عروسی یکی‌از اعضای خانواده است , رنگ های شبیه گزینش كنيد

اکثر زمان ها مي شنويم كه می بایست از رنگ هاي شبیه رنگ جامه خویشان سکو یک عروس اجتناب کنیم . ولی اين قضیه هميشه صحیح نيست . کارشناسان مد می‌گویند : ( براي عكس هايي با استايل هنرمندانه در مراسم عروسي اعضای سکو یک خانواده , خرقه هایی با سايه هاي شبیه از يك پالت رنگی بپوشيد . برنامه ريزي آن زمان كمي مي پیروزی . رنگ ها بايد با نیز سازگار باشند البته کاملاً مشابه نیز نباشند . طرح ها , موتیف ها و بافت هاي پالت رنگی معمولا به خوبي كارساز است . (

چنانچه مطمئن نيستيد كه آیا می‌توانید اين كار را براي عروسي خانوادگي كه تاريخ آن در اکنون نزدیک شدن است , انجام دهید یا این که خیر , با عروس و داماد چك كنيد و ببينيد آيا اين چيزي است كه آن ها دوست دارا هستند یا این که خیر .

هميشه از سفيد دوري كنيد

يكي از مهم‌ترین خرقه هايی كه بايد از آن اجتناب كنيد لباسی به رنگ سفيد است . یک متخصص مد در این مورد می گوید : «همه خرقه هاي سفيد و همگی شلوارهاي سفيد برای پوشیدن در مراسم عروسی غیرمناسب می باشند , مگر اينكه بطور ويژه از شما تقاضا شود تا اين رنگ را با عروس و داماد ست نمایید . رنگ سفيد , رنگ بژ يا نخودي , كرمي , يخي سفيد يا هر لباسي كه مي تواند شبيه جامه عروس باشد را نپوشيد ( . اين قضیه را معمولی بگيريد و اندوهگین نشويد . در‌صورتی‌که لباسی به رنگ سفيد برای پوشیدن در مراسم عروسی دیگر افراد گزینش نموده اید , در پی لباسی با رنگ جايگزين باشيد .

 

لباسي با پولك هاي زياد گزینش نكنيد

در حالي كه ممكن است ديدن يك جامه زنانه قديمي آويزان در كمد لباستان كه صرفا يكبار پوشيده شده‌است وسوسه انگيز باشد , البته می بایست به خاطر داشته باشيد كه اين فرصتي نيست كه به اين خرقه , بخت ديگري براي پوشيدن و نمايش آن دهيد . از پولك هاي زياد آن خجالت بكشيد . کاریلو که یک متخصص مد است می گوید : ( جامه های پولکی نور و روشنایی زيادي را منعكس مي كنند و عكس به چنگ آوردن با خرقه مملو‌از پولك مشكل است .

يكي از استثنائات واضح براي اين ضابطه مي تواند در تمي باشد كه زوج در دعوت طومار عروسی خویش تعیین كرده اند . ولی اين موردها نادرند و كم رخداد مي افتند . پس احتياط كنيد و چيز ديگري گزینش كنيد .

 

زياد خودتان را در معرض ديد قرار ندهيد

اين روز , روز مختص عروس و داماد است و اعتنا بايد در سوی آنان معطوف باشد . خودنمايي زياد يا پوشيدن خرقه خيلي تنگ , اصلاً دلخواه مهمانان نيست , زيرا منجر بدور كردن دقت از زوج خوشبخت و گم راه كردن دقت در راستای ديگران خواهد شد . استافورد , متخصص مد , در این زمینه می گوید : ( خرقه هايي كه بسيار عرض‌اندام می نمایند , سبب انحراف دقت مي شوند . (

عروسي ها اکثر وقت ها محل اعتنا به عروس و داماد و اعضای خانواده آن ها می‌باشند , جامه هاي خيلي كلفت يا خرقه هاي خيلي نازك نيز برای این جور مراسم , نامطلوب و غير پسنديده می‌باشند . زمانيكه شك داريد , بهترين ضابطه آزمون شده اين است كه همرنگ جماعت شويد و زياد جلب دقت نكنيد!

مراقب باشيد كه زيور آلات زيادي استفاده نكنيد

در حاليكه استفاده از یکسری قطعه جواهر يا زيور آلات هماهنگ با لباستان عالی و زيبا است , اصل بر اين است كه استفاده از آن‌ها بايد بی آلایش باشد . شواتزر , متخصص مد , می گوید كه ( زيور آلات بايد زينت دهنده و نشان دهنده نازکی باشد . زيور آلات بسيار بزرگ , درخشان يا رنگي مي تواند سبب ساز انحراف دقت اشخاص از مراسم شود .

جامه هاي مجلسي قديمي تان را نپوشيد

جامه هاي سابق تان که برای دوران نوجوانی است , چه تجملاتي و زيبا باشند يا نباشند ( كه به عدم پوشيدن آن ها تاكيد زيادي مي كنيم ) نبايد براي عروسي پوشيده شوند . ( به خاطر داشته باشید كه جامه های چندین سال پیش یا این که جامه هایی که به دوران نوجوانی یا این که اوایل جوانی تان مربوط میشوند , براي زماني بود كه مي خواستيد بدرخشيد , پس اين جامه ها جلب كننده دقت در عروسي می‌باشند , یعنی جايي كه تمامی دقت وابسته به عروس است . در اين شب نيازي نيست همانند يك ستاره بدرخشيد .

كيف دستی يا كيف پول بزرگ با خویش به عروسي نياوريد

ما خانم ها عادت داريم كه هر چيزي كه نياز داريم را با خویش و در كيفمان به همراه ببريم . داروهاي ضد درد , پد بهداشتی , عينك آفتابي و كيف پولمان صرفا یک‌سری مورد از چيزهاي زيادي میباشند كه همواره با خویش اين ور و آن ور مي بريم . اين كار براي رفت و آمدهاي روزمره مشكلي ندارد , البته زماني كه در عروسي حضور پيدا مي كنيد , نيازي به اكثر آن ها نداريد و اين خرت و پرت ها را بایستی در منزل يا در ماشين قرار دهيد .

 

شواتزر دراین مورد می گوید : ( كوچكترين كيف دستي و كيف را از دربین کیف هایتان گزینش كنيد . از آوردن كيف بزرگ و سنگين و اقلام غير ضروري خودداري كنيد .

استثنائاتي ممكن است وجود داشته باشد

بديهي است که همواره استثنائاتي براي بسياري از اين قوانين وجود خواهد داشت . در حالتی که عروس و داماد , جامه خاصي را درخواست كنند يا تم خاصي را ذكر كنند , برخي از اين نكات مي تواند كمك كننده باشد اما براي اكثر عروسي هايي كه ممكن است در آن حضور يابيد، اين قوانين امتحان شده و ثابت شده اند. زمانيكه براي انتخاب لباسي شك داريد، اگر مي بينيد استرس داريد، به دوستانتان پيام دهيد در مورد اينكه چه چيزي بيشتر مناسب شما است یا از اين نکات راهنما استفاد كرده و چيزي را انتخاب کنید كه با توجه به نکات بالا از همه گزینه ها مطلوب تر باشد.

لباس مناسب برای مهمانی ها مجالس عروسی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.