چگونه لباس های خود را با رنگ ها ست نماییم

لباس های را طوری ست نمایید که بیشتر به شما بیاید و بیشتر به رنگ های لباس ها توجه نمایید لباس ست نمودن لباس شملا را زیباتر و خوش تیپ تر می نماید با شناخت رنگ ها می توانید به بهترین نحوه ممکل اباس هایتان را ست نمایید بسیاری از افراد نمی توانند لباس ها را ست نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونه لباس های خود را با رنگ ها ست نماییم  را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله دانستن : سخت‌تر از بیدار شدن بامداد , این است كه بایستی جلوی كمد باید و بدین قضیه فكر كنی كه شلوار سبز با مانتو قهوه‌ای هماهنگی دارد؟ كفش بنفش‌ات را با كدام شلوار می‌توانی بپوشی؟ و . . . در حالتی‌که شما نیز روزمره با این گرفتاری مواجه می باشید و برای پوشیدن جامه حتمی است یکسری دست خرقه را از كمد خارج بكشید و عوض كنید , پس با قواعد ست كردن رنگ‌ها شناخت ندارید و ضروری است این مقاله را بخوانید و با اصول این كار آشنا گردید تا از فردا صبح و دیده بر نیز زدنی یك ست خرقه هماهنگ بپوشید .

این اصول را مراقبت كنید

1 . رنگ‌های نخستین و ثانویه كه در چرخه رنگ در كنار نیز قرار گرفته‌اند , در تركیب نیز با یکدیگر هم‌خوانی دارا‌هستند برای مثال آبی رنگ با بنفش و سبز هماهنگی دارااست و زرد رنگ با قرمز‌رنگ و نارنجی رنگ . این رنگ‌ها میتوانند با نیز تركیب شوند ولی از دید بصری , فروغ و روشنایی یكدیگر را به‌شدت كاهش می دهند . ست كردن این رنگ‌ها عالی است البته چندان چشمگیر نیست .

2 . به رنگ‌های نخستین و ثانویه‌ای كه در چرخه رنگ مقابل یكدیگر قرار گرفته‌اند , رنگ‌های مكمل گفته می شود برای مثال بنفش از تركیب قرمز‌رنگ و آبی رنگ بوجود آمده و با رنگ مهم زرد رنگ در تضادومغایرت است . رنگ سبز از تركیب زرد رنگ و آبی‌رنگ بوجود آمده و با رنگ قرمز‌رنگ كنتراست ( هم‌خوانی ) مكمل دارااست . این رنگ‌ها «كنتراست مكمل» نامیده میگردند زیرا همدیگر را كامل می‌كنند و زمانی در كنار نیز قرار میگیرند , جلوه یكدیگر را قوت می بخشند و تاثیر رنگ‌ها بیشتر از هنگامی است كه به تنهایی استفاده میشوند . تركیب این رنگ‌ها در یك ست خرقه , زیبایی قابل توجهی اخلاق می‌كنند .

3 . چنانچه لباسی دارید كه از تركیب یک‌سری رنگ پباده سازی و دوخته شده , اصل بر این است كه با یكی از رنگ‌ها هماهنگ‌سازی را انجام دهید ; آن نیز رنگی كه بیشتر از کلیه در خرقه به كار رفته است .

4 . پارچه‌هایی كه طرح‌های گوناگون دارا‌هستند , برای ست كردن و پوشیده شدن در كنار نیز پیشنهاد نمیشوند . از نگاه زیباشناسی تركیب یك بلیز راه‌راه با دامن خال‌خالی دیدنی به لحاظ نمیرسد , اما طراحان از این تركیب استفاده می‌كنند اما آن ها اصول حرفه‌ای‌تری را می شناسند كه سود كار را دلنشین میکند . برای شما كه نگاه حرفه‌ای در مورد خرقه ندارید , خوبتر است از این تركیب خودداری كنید یا این که ست‌های كامل طراحان را به كار ببرید .

 

رنگ شناسی اضطراری است

در اولی گام می بایست با چرخه رنگ آشنا گردید زیرا این دایره براساس هماهنگی و هم خوانی رنگ‌ها چیده شده‌است و نشان می دهد كه به چه شکل رنگ‌ها در كنار نیز سبب ساز ارتقاء و كاهش توان انعكاس یكدیگر می گردند . در منظر نخستین كشف این چرخه كمی پیچیده به لحاظ می رسد ولی حقیقتا كار رنج نیست . ابتدا رنگ‌ها را بشناسید :

رنگ‌های اول :

زردرنگ , قرمز رنگ و آبی رنگ

رنگ‌های ثانویه ( تركیبی ) :

قرمز رنگ + آبی رنگ = بنفش
قرمز‌رنگ + زرد رنگ = نارنجی رنگ
زرد رنگ + آبی رنگ = سبز

 

دنیای بی‌انتها

رنگ‌های سکو سوم از تركیب رنگ‌های اول با رنگ‌های ثانویه به‌وجود می آیند كه با رنگ‌های اول تشابه و هماهنگی خیر دارا‌هستند . درین بخش دلیل تعیین‌كننده رنگ میزان استفاده از دو رنگ است و براساس مقدار تركیبات می‌توان نتایج مختلفی به دست آورد برای مثال با سه تركیب متعدد از دو رنگ اثبات می‌توان سه رنگ متفاوت به دست آورد :

سبز+ آبی = آبی فیروزه‌ای

سبز+ آبی = سبز آبی (آبی آكواریومی)

سبز + آبی = لاجوردی

زرد + نارنجی = كهربایی

زرد + سبز = زمردی

زرد + سبز = لیمویی

آبی + بنفش = نیلی

آبی + بنفش = ارغوانی

آبی + بنفش = یاسی

قرمز + بنفش = زرشكی

سپید و سیاه ; رنگ‌هایی برای تمام فصول

سپید و سیاه را میتوانید در كنار هر رنگی استفاده كنید . از لحاظ متخصصین و طراحان , سپید و مشكی رنگی ندارند . سپید محصول نبودن تركیبات رنگی با بیشترین درخشندگی است . در نقطه مقابل , سیاه از تركیب تمام رنگ‌ها با بیشترین حد تیرگی بوجود آمده است . این دو رنگ صرفا رنگ‌هایی میباشند كه با تمام رنگ‌ها هماهنگی دارا‌هستند ; درواقع استثناهایی میباشند كه قواعد تركیب رنگ را به معضل می‌كشند . سپید در كنار هر رنگی قرار بگیرد , این قابلیت و امکان را داراست كه رنگ را بارزتر كند و جلوه بیشتری به آن بدهد ; مقابل مشكی تندی و تیزی رنگ‌ها را میگیرد .

 

قرمز‌رنگ ; دیدنی البته خطرناك

قرمز‌رنگ امکان گونه شدن با سپید , مشكی , قرمز‌رنگ , بنفش , نارنجی رنگ و سبز را دارااست . هنگامی می خواهید ست لباسی با رنگ قرمز‌رنگ بسازید , شایسته ترین كار این است كه از تركیبات متعدد قرمز رنگ استفاده كنید یعنی رنگ‌هایی نظیر بنفش كه قرمز رنگ در آن مصرف شده البته حواس‌تان باشد سراغ تیره و روشن قرمز رنگ برای ست كردن و تركیب شود.

 

چه‌طور خرقه های خویش را با رنگ ها ست نماییم
حواس‌تان باشد قرمز‌رنگ را با آبی‌رنگ و رنگ زرد ست نكنید ; این رنگ‌ها تنها هنگامی با نیز هماهنگ می شوند كه آبی‌رنگ به سوی بنفش و زرد رنگ در سمت نارنجی رنگ متمایل شده باشد .

 

آبی رنگ ; در کنار دریا ادب

رنگ آبی رنگ با سپید , مشکی , آبی‌رنگ , سبز , بنفش و نارنجی رنگ هماهنگ میگردد . رنگ مكمل آبی رنگ , نارنجی رنگ است و قرار به دست آوردن این دو رنگ در كنار نیز نارنجی رنگ را تشدید می‌كند . اعتنا كنید آبی رنگ را با رنگ زرد و قرمز رنگ ست نكنید , صرفا در صورتی‌که میتوانید ست فرمائید كه قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیك باشد .

 

زرد رنگ ; هشدار‌های بدون شوخی در رویه است

زرد رنگ با رنگ‌های سپید , مشکی , زردرنگ , سبز , نارنجی رنگ و بنفش هماهنگی دارااست ولی در كل رنگ مشقت برای ست كردن است زیرا تند و آتشین است . به شما پیشنهاد می‌كنیم برای ست كردن از سایه‌های ملایم‌تر این رنگ استفاده كنید و به هیچ‌عنوان سراغ زردرنگ نئون یا این که شبرنگ نروید زیرا به‌شدت مشكل‌زاست . رنگ‌های شبیه رنگ زرد , نارنجی رنگ و سبز می‌باشند .

 

مكمل زردرنگ , بنفش است ولی كنار نیز قرار دادن این دو رنگ , احتیاط و توجه متعددی میخواهد . هیچ كدام نباید از دیگری درخشان‌تر و تند‌تر باشد زیرا از نگاه بصری , تاثیر نامطلوبی داراست .

 

سبز ; صلح و آشتی برای مدام و کلیه جا

سبز با رنگ‌های سپید , مشکی , سبز , آبی رنگ , زردرنگ و قرمز رنگ هارمونی دارااست . در یك نگاه كلی , سبز رنگ پركاربرد و به دردبخوری است به شرط اینكه از تركیبات درست آن مصرف شود . درصورتی که شما از تركیبات سبزی استفاده كنید كه در طبیعت یافت می شود نظیر خاكی , زیتونی , زمردی و . . . این امكان را دارید كه آن را با هر رنگی ست كنید .
رنگ مكمل سبز , قرمز‌رنگ است . این دو در كنار نیز تركیب ایده‌آلی می باشند در صورتیکه نخواهید از طیف تند و آتشین هر دو استفاده كنید . حواس‌تان باشد سبز با بنفش و نارنجی رنگ هماهنگی ندارد مگر اینكه بنفش نزدیك به آبی‌رنگ و نارنجی رنگ نزدیك به زرد رنگ باشد .

بنفش ; رنگ رویال و باشكوه

رنگ بنفش با مشکی , سپید , بنفش , قرمز رنگ , آبی رنگ و زردرنگ هماهنگی داراست . رنگ بنفش با به عبارتی دستورالعملی كه برای رنگ آبی‌رنگ گفتیم قابل استفاده است . در‌حالتی که از سایه‌های تیره‌تر بنفش استفاده می‌كنید , كارتان راحت است . طیف‌های گوناگون قرمز رنگ و آبی‌رنگ با بنفش هماهنگی دارا هستند و میتوانید از تیره و روشن این رنگ برای كامل كردن یك ست استفاده كنید .

مكمل رنگ بنفش , زردرنگ است اما بایستی با یك مرتبه درخشندگی تعیین شوند زیرا در صورتیکه تندی یكی از سایر بیشتر باشد , منجر می شود جلوه دیگری گرفته و تصویر ناخوشایندی تولید شود ; پس خوب تر است ملایم‌ها را با نیز و تندها را با نیز به كار ببرید .

 

نارنجی رنگ ; با احتیاط نزدیك گردید

سپید , مشکی , نارنجی رنگ , قرمز‌رنگ , آبی رنگ و زردرنگ , رنگ‌های هماهنگ با نارنجی رنگ می‌باشند . نارنجی رنگ , یكی دیگر از رنگ‌های خطرناك در پوشش است زیرا به‌شدت این بضاعت را داراست كه ستی نامتوازن ساخت كند . برای فرار و گریز از این رخداد توصیه می‌كنیم به جای نارنجی رنگ تند از سایه‌های روشن‌تر و تیره‌تر این رنگ استفاده كنید و آن را در كنار رنگ‌هایی زیرا قرمز‌رنگ و نارنجی رنگ به كار ببرید .

قهوه‌ای رنگی است كه از نارنجی رنگ به وجود آمده و به همین منظور به‌خوبی با آن تركیب میگردد . رنگ مكمل نارنجی رنگ , آبی‌رنگ است اما از تركیبات آبی رنگ استفاده كنید كه فیض آخرین ست شما خیلی لبریز زرق و برق نباشد .

 

چگونه لباس های خود را با رنگ ها ست نماییم

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.