لباس های دختران خوشگل در کشورهای مختلف

لباس های محلی کشورهای مختلف که دختران خوشگل می پوشند دیدن این مدل از لباس ها برای بسیاری از افراد جالب می باشد افرادی که این لباس ها را می پوشند این لباس های محلی یکی از جاذبه های گردشگری در این منطقه ها به شمار می آید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر لباس های دختران خوشگل در کشورهای مختلف را در مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.
به گزارش مجله خبری دانستن : جهان ترکیبی از زیبایی هاست . هر کشوری سنت , مذهب و فرهنگ وتمدن مختص خویش را داراست و همین تفاوت هاست که در لهجه , گویش , خوراک , خرقه و در یک واژه شیوه معاش آن ها هم تفاوت ساخت می نماید .

گونه خرقه پوشیدن اشخاص , یک کدام از جاذبه هایی ست که حوزه‌ به حیطه مختلف است یا این که به ابلاغ دیگر هر شهر یا این که کشوری خرقه های سنتی مختص خویش را داراست . جامه های سنتی با خرقه هایی که مردمان در روز به بدن می نمایند , گوناگون است . در واقع مردمان جامه های سنتی خویش را صرفا در مراسم به سری زیرا جشن و پایکوبی عروسی یا این که جشنواره ها میپوشند . در صورتی‌که شما نیز دوست دارید که با زیباترین خرقه های سنتی مردمان دنیا آشنا گردید , در پی مقاله با ما همراه باشید .

 

کیمونو , ژاپن

کیمونو «kimono» جامه سنتی ژاپن است , جامه‌ای سرتاسری دارنده آستین‌های بلند و گشاد که تا ساق پا را می‌پوشاند و از رنگ های بشاش و درخشان درست شده شده‌است . امروزه , بیشتر زنان کیمونو می پوشند , آن نیز در موقعیت‌های اجتماعی مختص . اما عده‌ای از زنان و چه بسا مردان پیر از کیمونو تحت عنوان جامه روزمره خویش استفاده می‌نمایند ولی استفاده دارای اهمیت این جامه سنتی در مراسم چای ژاپنی و عروسی است . صورت کلی کیمونوی مردانه و زنانه در طی سالیان متمادی سوای تغییری بخش اعظم مانده و اصالت خویش را محافظت کرده‌ است . کیمونو در معنای ادب و احترام می‌باشد .

 

کره , هانبوک

هانبوک «hanbok» جامه سنتی کره‌ای است که در دوران باستان بر بدن خانواده های سلطنتی و تسلط زاده ها بود . خیر صرفا زنان بلکه مردان هم آن را به بدن می نمایند . این خرقه مشتمل بر یک دامن بلند , تیشرت و یک ژاکت است که اما مردان در پوشش خویش , شلوار را هم به آن بیشتر می نمایند . هانبوک را از روی سبک خطوط معمولی , نقاشی کردن بشاش و نداشتن جیب تشخیص می دهند . این دسته لباس‌ در جشن‌های قانونی یا این که نصفه قانونی مورد استفاده قرار میگیرد .

 

چین , چونگسام

جامه سنتی چین که به چونگسام «cheongsam» در چین و کیپاو «qipao» در ماندارین آوازه دارااست , در دوران باستان بر بدن خانواده های سلطنتی بود . این خرقه از ابریشم مرغوب تنظیم شده و صرفا در مراسم عروسی و مراسم مختص مثل جشنواره ها به وسیله زنان پوشیده میگردد .

 

فیلیپین , باروت سایا

جامه سنتی مردم فیلیپین به باروت سایا «baro ’ t saya» آوازه دارااست که مشتمل بر یک پیراهن سوای گریبان با آستین های نوع پروانه ای و دامن هست که با زیور آلات اروپایی تزیین شده‌است . این خرقه نیز به وسیله اشخاص طبقه بالای جامعه و نیز به وسیله طبقات میانگین و ذیل مورد استفاده قرار می‌گیرد , با این تفاوت که طبقات بالا از پارچه های مرغوب خیس و تزیینات بیشتر استفاده می نمایند .

 

نروژ , بوناد

بوناد «bunad» اسم جامه سنتی مردمان نروژ است که نیز به وسیله مردان و نیز زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد . این جامه مشتمل بر یک تیشرت بلند و نسبتا گشاد است که با پارچه ها و طرح های گوناگون تزیین شده‌است . طرح های این خرقه هم از طرح های سنتی و قومی مردمان آن حیطه گرفته شده‌است . بوناد را در مراسم عروسی , کلیسا , جشنواره ها و دیگر جشن و پایکوبی های قانونی به بدن می نمایند .

 

ویتنام , آودای

در مراسمی زیرا پایکوبی عروسی , جشنواره ها و حالت های مختص , مردمان ویتنام خرقه سنتی ای با اسم آودای «ao dai» , به بدن می نمایند . آودای در معنای زیبایی و آسانی است . این نوع خرقه دربرگیرنده یک تیشرت بلند با رنگ های بشاش و بدیهی است که به همراه اکسسوری هایی زیرا کلاه بزرگ و دمپایی یا این که کفش های چرم پوشیده میشود .

 

آلمان , لدرهوسن

آلمان یک کدام از کشورهایی است که هنوز پوشش دیرین و سنتی آن در مراسم ها محافظت شده و ایجاد این پوشاک , صنعتی مالامال رونق درین مرزو بوم امروزی است . جامه های سنتی آلمان لدرهوسن «ledergousen» اسم داراست که به معنای شلوار چرمی است و در فستیوال ها و عروسی ها پوشیده می گردد . این خرقه در نواحی متفاوت تفاوت های جزئی با نیز دارا هستند . شلوار کوتاه چرم با جورابی که تا زانو آمده به همراه کلاه آلپی پشمی ( کلاهی با حاشیه جلو آمده ) و تی شرت سپید پوشش سنتی مردان است .

مردان کفش هایی با چرم کلفت همراه این خرقه ها میپوشند . خرقه سنتی زنان هم مشتمل بر دامن بلند , پیش بند سپید و بالا تنه توری است که در حین های دیرباز این جامه منحصر به فرد طبقه کارگری آلمان بود . زنان کفش های پاشنه دار با سگک دکوری را به همراه این جامه به بدن می نمایند . رنگ های به عمل رفته درین جور خرقه سنتی هم رنگ هایی بشاش و بدیهی است .

 

روسیه , جامه بلاروسی

از‌آنجا که آب و هوای مرزوبوم روسیه سرد است , خرقه های سنتی مردمان این مرزوبوم هم به جور پباده سازی شده که به خیر و خوبی تن را گرم می نماید . خرقه سنتی آنان به خرقه بلاروسی «Belarusian dress» مشهور است که با رنگ های روشن پباده سازی شده و مشتمل بر یک تیشرت بلند با ژاکتی کوتاه است . این جامه هم نظیر دیگر لباسهای سنتی صرفا در مراسم یگانه مثل پای کوبی عروسی ها یا این که جشنواره ها پوشیده میگردد . جامه بلاروسی تحت عنوان زیباترین خرقه عالم معرفی شده‌است .

 

هند , ساری

ساری «sari» نواری از پارچه دوخته نشده است که بین ۴ تا ۹ متر ارتفاع داراست و به شیوه‌های متفاوت بدور تن پیچیده میگردد . این پوشاک در هند , بنگلادش , نپال , سری‌لانکا , بوتان , برمه و مالزی دوستداشتنی هست . ساری ها با سنگ های قیمتی تزئین گردیده اند و پارچه های آن‌ها بافت دست بوده , به همین بهانه برای خرید آن می بایست هزینه متعددی را پرداخت کرد . ساری اشکال مختلفی دارااست و تحت عنوان یک جامه قانونی در اعیاد و میهمانی های مجلل پوشیده میگردد .

 

ایتالیا , ساردینیا

ساردینیا «Sardinian» خرقه سنتی مردمان ایتالیاست که به نیکی تمدن این مملکت را در خویش منعکس نموده است . هرچند بخشها متعدد این مرزوبوم , هر یک جور های مختص خویش را دارا هستند البته بعضی از خصوصیت های این جامه در تمام آنان مشترک است : روسری , کلاه , پیراهن , دامن بلند و کت که اکثر زمان ها گلدوزی شده‌است . زیباترین ساردینیا وابسته به ناحیه ای به اسم نیورو است .

 

اتریش , تراخت

تراخت «Tracht» نوعی خرقه سنتی است که در کشورهای آلمانی ‌زبان مورد استفاده قرار می گیرد . اگرچه این جامه اصالتاً در ناحیه باواریا و مرزو بوم اتریش پوشیده می گردد البته در سراسر آلمان , سوییس , هلند و بقیه بخش ها شمال غرب اروپا هم دوست داستنی است . این خرقه الهام گرفته از جامه دهقانان و روستاییان جنوب آلمان و شمال اتریش است که به لنداوس‌مد هم مشهور بوده است .

 

لباس های دختران خوشگل در کشورهای مختلف + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.