لپ تاپ های جدید سرفیس بوک ۲ یا مک بوک پرو ۱۵

لپ تاپ های با برنده های بسیاری در جهان وجود دارد این لپ تاپ ها کاربرد بهتری دارند به تازگی دو لپ تاپ سرفیس بوک ۲ یا مک بوک پرو ۱۵ از شرکت مایکروسافت و اپل وارد بازار شده است که این لپ تاپ ها رقیبان هم می باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر لپ تاپ های جدید سرفیس بوک ۲ یا مک بوک پرو ۱۵ را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : در شرایطی‌که نگاهی به بازار لپ‌تاپ‌های پریمیوم داشته باشید , متوجه میشوید که صرفا تعداد یه خرده از لپ‌تاپ‌های این منزلت احتمالا بتوانند عملکردی خوب تر از مک بوک پرو ۱۵ اینچی اپل را ارائه دهند . ولی رقابت کردن کیفیت بالا ساخت تولیدات اپل و تجربه مهندسی این شرکت برای هر کمپانی دیگر مطلقا طاقت فرسا خواهد بود . مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی احتمالا که گران باشد , ولی به‌عنوان دستگاه لوکس رقبای مقداری دارااست و یکی‌از همین رقبا را می‌توان سرفیس بوک ۲ از شرکت مایکروسافت دانست .

سرفیس بوک ۲ پباده سازی یکدستی داراست , کیفیت بالا است و همگی بخش‌های آن مثل مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی مبتنی بر مهندسی ظریف ساخته شده‌اند . سرفیس بوک را می‌توان نقطه نقطع ی عطف سخت‌افزار مایکروسافت دانست و احتمال دارد این دستگاه به حدی قشنگ و جالب باشد که بتواند بعضا از یوزرها پروپاقرص سیستم‌عامل MacOS را دلباخته خویش نماید . درین مقاله از خبر نامه برترین‌ها قصد داریم نگاهی ظریف به ویژگی ها این دو دستگاه داشته باشیم و مک بوک پرو ۱۵ اینچی و سرفیس بوک ۲ را از منظرهای متفاوت با نیز مقایسه کنیم .

پباده سازی

پیروز : سرفیس بوک ۲

در همین اولِ عمل می بایست بگوییم که در حالتی‌که این محصول را کنار نیز قرار دهید , متوجه پباده سازی مضاعف زیبای هردو آن ها خواهید شد . مک بوک پرو نمونه‌ای از نازکی و آسانی و ترقی هنری لپ‌تاپ‌های سنتی است و از سمت دیگر سرفیس بوک ۲ محصولی از آتی را نوید میدهد .

پباده سازی هردو دستگاه سفت و قابل‌اطمینان است . در پباده سازی مک بوک پرو ۱۵ اینچی از یک قطعه یک دست آلومینیومی مستعمل شده‌است و مایکروسافت هم با تکرار همین شیوه پباده سازی , منیزیم را جایگزین آلومینیوم نموده است . در هر دو دستگاه‌ها لولاهای توانمند و استوار یافت میشود و هیچ علتی برای نگرانی در این زمینه نیست . کیفیت ساخت هردو دستگاه هم در گونه خویش بی‌نظیر است .

یک کدام از تفاوت‌های مک بوک پرو ۱۵ اینچی و سرفیس بوک ۲ این است که از نوبرانه مایکروسافت می‌توان به‌عنوان یک تبلت هم استفاده کرد . در چنین حالتی , سرفیس بوک تماما از مداد اختصاصی استایلوس و Surface Dial پشتیبانی می‌نماید . این تطبیق‌پذیری به‌این معناست که سرفیس بوک ۲ هر طور که شما بخواهید فعالیت می‌نماید . این محصول از مایکروسافت تماما هم خوانی بر نیازهای شماست و می تواند تجربه‌ای خوب از دسکتاپ و لپ‌تاپ را ارائه دهد .

در پایان این بخش می بایست بگوییم که اگرچه هردو دستگاه در مورد پباده سازی و مهندسی نسبتاً شانه‌به‌شانه نیز تکان میکنند , البته ما سرفیس بوک ۲ را پیروز بخش پباده سازی معرفی می کنیم . پباده سازی هوشمندانه این دستگاه به شما اذن میدهد تا کارهایی را انجام دهید که از پس مک بوک پرو ۱۵ اینچی اپل برنمی‌آید .

سخت‌افزار

پیروز : سرفیس بوک ۲

در قضیه سخت‌افزار و دستکم مبنی بر آمار , مک بوک پرو ۱۵ اینچی دست برتر را از سرفیس بوک ۲ داراست .مبنی بر داده ها راءس بنچمارک‌گیری Geekbench , مک‌بوک پرو اپل در پردازش تک هسته‌ای و چندهسته‌ای به ترتیب غالب به اخذ امتیازات ۴ . ۶۴۴ و ۱۵ . ۶۶۵ شده‌است . سرفیس بوک هم در پردازش تک هسته‌ای و چندهسته‌ای چیره شد تا امتیازاتی برابر با ۴ . ۵۴۷ و ۱۳ . ۹۰۰ را به دست آورد .

البته این اعداد و ارقام در فعالیت به چه مضمون‌ هستند؟ در صورتی بخواهیم مبنی بر این اعداد و ارقام قضاوت کنیم , بایستی بگوییم که نوبرانه‌های اپل و مایکروسافت در شغل های روزانه نسبتاً عملکردی شبیه نیز دارا‌هستند . پردازنده مک‌بوک پرو , باوجود سابق بودن , به نسبت سرفیس بوک ۲ سریع‌تر است , چون به‌گونه‌ای پباده سازی شده‌است تا بتواند از توان بیشتری استفاده نماید .

البته در مورد پردازش گرافیکی , این سرفیس بوک ۲ است که گوی رقابت را از اپل می‌رباید . مک بوک پرو ۲ باوجود گران‌تر بودن , البته به کارت گرافیکی مجهز شده‌است که نمی‌تواند با کارت گرافیک GTX 1060 مو جود در سرفیس بوک ۲ رقابت نماید .

کارت گرافیک GTX 1060 نه‌تنها از حریف اپلی خویش سریع‌تر است , بلکه ملازمت و همراهی ۶ گیگابایت رم و پردازنده AMD Radeon Pro 560 ’ s 4GB اقتدار محصول مایکروسافت را فراوان می‌نماید . براین اساس ازلحاظ اقتدار گرافیکی بایستی اذعان کرد که سرفیس بوک ۲ میتواند توان پردازش گرافیکی بیشتری را به دست دهد . براین اساس سرفیس بوک ۲ را غالب این بخش اعلام می کنیم .

نمایشگر

موفق : مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی

هنگامی در زمینه‌ی نمایشگر دستگاه‌های الکترونیکی سخن میکنیم , کمتر شرکتی می تواند حریف اپل درین حوزه شود . تولید ها اپل از صفحه‌نمایشی شیشه‌ای و صاف با وضوح و عمق خارق‌العاده سود می برند که تعداد پاره ای از شرکت‌ها کارکشته به ساخت و استفاده از چنین نمایشگرهایی می‌باشند . اما از کیفیت بالای نمایشگر سرفیس بوک ۲ هم نمی توان به‌راحتی گذشت و رقابت بین این دو محصول احتمال دارد که دوچندان نزدیک باشد . در‌صورتی‌که به کنتراست نمایشگر , تفاوت بین بدون نور و روشن‌ترین بخش نمایشگر , نگاهی بی اندازید , میبینید که سرفیس بوک ۲ در این باره نسبت به مک بوک پرو ۱۵ اینچی برتری داراست و این خارق‌العاده است .

سرفیس بوک ۲ در آزمایش کنتراست ما توانست به نرخ ۱ , ۴۱۰ : ۱ دست یابد . این رقم برای مک بوک پرو ۱۵ اینچی رقمی برابر با ۹۱۰ : ۱ بود . هر دو این نمرات در مدل خویش خوب می‌باشند و نمایشگرهای این تولیدها میتوانند تجربه‌ای خوب را به یوزرها ارائه دهد . ولی در مسئله کنتراست نمایشگر بایستی سرفیس بوک ۲ را پیروز اعلام کنیم . ولی مقایسه نمایشگرها هنوز به پایان نرسیده است و می بایست ببینیم که‌این دو محصول در قضیه پهنه رنگی و توجه رنگ چه عملکردی را از خویش نشان میدهند .

در موضوع پهنه رنگی نمایشگر , مک بوک پرو ۱۵ اینچی را بایستی چیره بدانیم . لپ‌تاپ اپل توانست در آزمایش طیف AdobeRGB , درصدی مساوی ۹۱ درصد را به خویش اختصاص دهد , در حالی که‌این میزان برای سرفیس بوک ۲ صرفا ۷۱ درصد بود . نمایشگرهایی که اپل در محصولاتش استفاده می‌نماید اصولا نمایشگرهایی حرفه‌ای میباشند و ارگانیک است که توجه رنگ در آن ها هم بالا باشد . در تست‌هایی که ما انجام دادیم , درصد خطای رنگی مک بوک پرو ۱۵ اینچی فقط ۰ . ۶۱ بود که در گونه خویش بی‌نظیر است . هر نمره‌ای پایین‌تر از ۱ . ۰ نسبتاً با دیده غیرمسلح غیرقابل‌دیدن است .

البته نمره خطای رنگی سرفیس بوک ۲ برابر با ۳ . ۹۶ بود . رنگ‌ها در نمایشگر این محصول زنده میباشند ولی این زنده بودن رنگ‌ها مقداری بیش‌ازحد معمول است . با نمره‌ ۳ . ۹۶ , نمایشگر سرفیس بوک ۲ مشکلاتی دارااست که چه بسا با دیده غیرمسلح هم قابل‌دیدن می‌باشند .

قابلیت و امکان حمل

موفق : سرفیس بوک ۲

امکان حمل دستگاه‌های متفاوت را بایستی از دو جنبه مدنظر قرار بخشید : صورت دستگاه و قدمت باتری . در فاکتور صورت دستگاه , میزان و وزن نقشی مهمی در چگونگی حمل ایفا مینمایند . هنگامی که لپ‌تاپ خویش را در یک کوله‌پشتی حمل می کنید , به‌خوبی این دو فاکتور را حس خواهید کرد . به این ترتیب تا به اینجای فعالیت بایستی مک بوک پرو ۱۵ اینچی را چیره بدانیم . این لپ‌تاپ از سرفیس بوک ۲ سبک‌تر و نازک‌تر است . به‌واسطه همین ضخامت و سبکی , حمل مک بوک پرو ۱۵ اینچی تا حدودی از سرفیس بوک ۲ راحت‌تر است .

البته همان‌طور که گفتم , قدمت باتری هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که بایستی به آن اعتنا کرد . در موضوع قدمت باتری , سرفیس بوک ۲ را بایستی موفق بدانیم . چون مک بوک ۱۵ اینچی تنها به یک است , درحالی‌که سرفیس بوک ۲ علاوه بر باتری حجیم زیر صفحه‌کلید , به یک باتری در نمایشگر , برای استفاده تبلتی , هم مجهز است . باتری‌های سرفیس بوک ۲ درمجموع ۹۰ وات‌ساعتی میباشند , درحالی‌که گنجایش باتری مک بوک ۱۵ اینچی اپل ۷۶ وات‌ساعت است .

مبنی بر تقریب شرکت‌های آفریننده , مک بوک پرو میتواند تا حدود ۱۰ ساعت وبگردی را تضمین نماید . در تست‌هایی که ما انجام دادیم , سرفیس بوک ۲ توانست به رکورد خارق‌العاده ۱۵ ساعت وبگردی هم دست یابد . بدین ترتیب موفق این بخش را می بایست سرفیس بوک ۲ اعلام کنیم . چون که ۵ ساعت قدمت باتری بیشتر ممکن است تا حدود متعددی بتواند وزن سنگین‌تر سرفیس بوک ۲ را پوشش دهد .

نرم‌افزار

موفق : مک بوک پرو ۱۵ اینچی و سرفیس بوک ۲

نکته‌ای که درباره ی مقایسه مک وی اس و ویندوز موجود هست این است که‌این دو سیستم‌عامل هر کدام هواداران اختصاصی به خویش را دارا هستند و نمیتوان یکی را از دیگری برتر دانست . این ایام بیشتر نرم‌افزارها , به‌جز بازی‌‌ها , برای هر دو سیستم‌عامل دردسترس می‌باشند . هر دو این پلتفرم‌ها را می بایست پرسرعت , امروزی و شیک بدانیم و هر مورد از این دو مزایا و معایب منحصربه‌فرد به خویش را دارا هستند .

ازآنجایی‌که این روز ها قابلیت و امکان نصب ویندوز روی دستگاه‌های مک هم آماده شده‌است , تقسیم‌بندی و مقایسه این دو سیستم‌عامل از اهمیت چندانی برخوردار نیست و مبنی بر اولویت‌های خویش می توانید به سراغ یکی این دو یا این که چه بسا هردوی آنها بروید . هرکاری که MacOS High Sierra بتواند انجام دهد , از پس آپ دیت Fall Creators ویندوز ۱۰ هم برمی‌آید . سیستم‌عامل High Sierra با آیکلاد یکپارچه‌سازی شده‌است و یوزرها ویندوز ۱۰ هم می توانند به فضای ابری وان درایو دسترسی داشته باشد .

نتیجه‌گیری

به دلایلی ازجمله سخت‌افزار برتر , پباده سازی چندمنظوره و قدمت باتری طولانی‌تر , سرفیس بوک ۲ را می بایست غالب این مقایسه بدانیم . به این ترتیب معین شد که در بازار لپ‌تاپ‌های پریمیوم محصولی به اسم سرفیس بوک ۲ موجود هست که میتواند مک بوک پرو ۱۵ اینچی را هم باخت دهد . اگر‌چه که در‌این سگمنت , لپ‌تاپ‌های دیگری هم وجود دارا هستند که میتوانند مک بوک ۱۵ اینچی اپل را به معضل بکشند , البته سرفیس مایکروسافت پیروز شده‌است که‌این رقابت را به سطح جدیدی افزایش دهد و خویش را به‌عنوان یک جایگزین دلخواه , دقیق و شیک برای مک بوک پرو ۱۵ اینچی مطرح نماید .

لپ تاپ های جدید سرفیس بوک ۲ یا مک بوک پرو ۱۵

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.